Afrika

Maroko: púštna krajina plná zázrakov. Prečo by ste ho mali navštíviť?

Autor:
/
25. augusta 2018

Viac videí si pozriete TU


Pobrežie, kultúra a história krajiny sú jedným z najväčších lákadiel, pokiaľ ide o cestovný ruch.

V krajine je cestovný ruch druhým najväčším zahraničným príjmom a vláda sa rozhodla pre ešte väčší rast vďaka programu Vision 2020, podlé ktorého by sa mala krajina stať jednou z top 20 turistických destinácií na svete. Výhodou Maroka je to, že sa jedná o bezpečnú krajinu pre turistov. Lietajú tam aj nízkonákladové spoločnosti ako Ryanair alebo Easyjet. Keď si včas zarezervujete let, vyjde vás cesta na pár eur.

Najfotografovanejšie miesto v záhrade Majorelle

Maroko ponúka všetko, čo si turista môže priať

Kasbah of the Udayas, pevnosť, ktorá sa nachádza pri ústí rieky Bou Regreg v hlavnom meste Rabat, je obľúbenou destináciou pre turistov. Obľúbená lokalita je aj záhrada Majorelle, botanická záhrada o rozlohe dva a pol akra, v ktorej švajčiarsky maliar Jacques Majorelle tvoril štyridsať rokov.

Kasbah of the Udayas

Kasbah of the Udayas

V Maroku si môžete vychutnať pešiu turistiku, horolezectvo, lyžovanie aj prechádzky na ťavách po saharských dunách.

Pre tých, ktorí majú záujem o windsurfing, je obľúbenou destináciou Essaouira, krásne mesto na pobreží Atlantiku. Niekoľko moderných hotelov a stredísk sa nachádza pozdĺž mora a vnútri mesta.

Užite si krásne more a pláže

V Maroku sa môžete vykúpať v pokojnejšom Stredozemnom mori alebo v divokejšom Atlantickom oceáne. Oba varianty majú niečo do seba. Obľúbené letovisko pri oceáne je Agadir, ktoré sa môže pochváliť širokou piesočnou plážou v tvare polmesiaca. Pred nepríjemnými vlnami chránia pobrežie okolité hory. Naviac vytvárajú aj veľmi príjemnú zrakovú kulisu. Nemusíte sa báť, že umriete na pláži od hladu. Všade sú prítomné stánky s občerstvením a nechýbajú ani strediská vodných športov či pobrežná hliadka.

Agadir s plážou v tvare polmesiaca

Na svoje si prídu aj nadšenci veľkých vĺn. Veľké vyžitie im poskytne raj surfistov, dedinka Taghazout. Pre rodiny s deťmi je to pravé orechové letovisko Saidia s menšími piesočnatými plážami a pozvoľným vstupom do mora. Za kvalitu a čistotu vody získalo mnoho marockých pláží ocenení Modrá vlajka.

Ochutnajte marocké špeciality

V Maroku si môžete vychutnať vynikajúce špeciality v marockých hoteloch, lepších reštauráciách aj na ulici. Poslednej varianty sa rozhodne báť nemusíte. Jedlo v pouličných stánkoch je veľmi lacné, skvele korenené a čerstvé. Vynikajúce a kvalitné džúsy z čerstvého ovocia sa predávajú na každom rohu a bohato nahradia jedno jedlo. Na trhoch, ktoré sa organizujú hlavne v starších častiach mesta, dostanete tie najlepšie suroviny, čerstvé ryby, plody mora, rôzne ovocie, zeleninu, olivový olej aj potreby do domácnosti.

Kto nenavštívi Saharu, nevie, o čo prichádza

Navštíviť Saharu, keď ste v Maroku, to je takmer nutnosť. Možno si hneď predstavíte len hrozné teplo, hromady piesku, škorpióny a iné potvory, ktoré rozhodne stretnúť nepotrebujete. Ale uvidíte, že priamo na púšti sa budete cítiť úplne inak. Je to nekonečný a ohromujúci svet. Nikde nevidíte nič iné ako obrie duny a počujete šumieť vietor. V Maroku je časť púšte kamenná a veľmi pustá, ale nájdu sa aj krásne miesta s najkrajšími dunami. Najznámejšie sú Erg Chebbi a Erg Chigaga.

Erg Chebbi

Tak trochu iné mesto – Chefchaouen

Mesto Chefchaouen je tak špecifické, že ho musíme spomenúť samostatne. Keď nič iné, modré mesto vidieť určite musíte. Je tak odlišné od ostatných v Maroku, ale aj v Afrike. Chefchaouen má svoje centrum natreté na modro. A nie len steny domov, ako by ste čakali, ale aj chodníky, okná, cesty. A navyše ani neleží pri mori, aby sa dala vysvetliť modrá farba. Nachádza sa uprostred hôr v pohorí Rif. O pôvode modrej farby kolujú rôzne historky. Niekto tvrdí, že sa jedná o pozostatok po pôvodných židovských obyvateľoch, pre ktorých bola modrá farba symbolom neba. Iní zase, že sa jedná o ochranu proti komárom.

Chefchaouen

Ochutnajte atmosféru marockých miest

V Maroku sa nachádza veľa miest, ktoré si chráni svoju atmosféru a tradičný život. Takmer v každom z nich sa nachádza staré centrum (medina). Tam môžete vidieť tradičné trhy a ochutnať mnoho lahodného a lacného jedla. Okolo starého centra rastú moderné mestá, kde už sa budete cítiť ako v každej inej civilizovanej krajine. Tam si zájdete do obchodov, divadiel či parku.

Zelené lesy a údolia pre milovníkov prírody

[wp-review id=”14672″]

Aj keď je Maroko púštnou krajinou, nechýba tu mnoho krásnych zelených lesov a údolí. Na severe nie sú hory príliš veľké, ale príroda tam stojí za videnie. Môžete sa vydať na výlet s prenocovaním napríklad v niektorej z miestnych turistických ubytovní (Gites). V Rífu aj Strednom Atlase žijú divé makaky, čo sú jediné opice na severe Afriky.

Maroko má všetko pre každého cestovateľa

Maroko je krajina bohatá na kultúrne pamiatky, mestský život, kúpanie v mori i prírodné krásy. A dostať sa tam nie je vôbec zložité a ani tak drahé. Vydajte sa do tejto africkej krajiny a presvedčte sa sami.

Fotogaléria:

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek