Hlavná stránka » Ako dostať z dovolenky na Zanzibare maximum…
Zanzibar

Ako dostať z dovolenky na Zanzibare maximum…

Zanzibar - rozprávkový africký ostrov, ktorý si vás okrem belostných pláží a azúrových vôd získa tiež priateľskými ľuďmi a bohatou kultúrou. V skutočnosti však skrýva aj ďalšie krásy, ktoré stoja za to spoznať. My vám prezradíme, ako zo zanzibarskej dovolenky,, vyžmýkať "maximum, hoci aj za týždeň.

Zanzibar alebo Unguja sa nachádza v Indickom oceáne, zhruba 30 minút letecky východne od Tanzánie. Vďaka polohe v tesnej blízkosti rovníka sa tu teploty celoročne držia okolo 30 stupňov Celzia, vyraziť teda môžete prakticky kedykoľvek, však počas apríla a mája by vám dovolenku mohlo znepríjemniť obdobie dažďov. V dnešnej dobe už sa našťastie k cestovnému poisteniu ponúka aj možnosť pripoistenia pred pokazenou dovolenkou, čo sa niekedy môže naozaj hodiť.

A čo teda stojí za to navštíviť a vidieť?

Jozani Forest

Národný park Chwaka Bay Jozani Forest vás pohltí svojou rozmanitosťou a pestrým tropickým životom. Ako jediný na svete skrýva špeciálny druh opice guarezy červenej, ktorý sa vám bude hojdať nad hlavou, a keď sa vám pošťastí, uvidíte i zanzibarského leoparda. Za zmienku stojí tiež 50 druhov motýľov a prales plný mangrovníkov.

Viac sa o Jozani Forest dočítate v tomto článku.

Chwaka Bay Jozani Forest

Čo za poklad skrýva Prison Island?

Ak sa vydáte prebádať hlavné mesto, teda Stone Town, spojte výlet s výjazdom na Korytnačí ostrov čiže Prison Island. Po 30 minútovej plavbe loďkou sa pred vami otvorí ostrov lemovaný čiernym koralom a tyrkysovým oceánom a až sa ním dostatočne pokocháte, vydajte sa na farmu s viac ako 150 korytnačkami. Korytnačky obrovské si užijete so všetkou parádou, môžete ich kŕmiť rastlinkami, hladkať ich, alebo im masírovať krk, čo priamo zbožňujú.

Pozrite si aj Sprievodcu mestom Zanzibar City (Stone Town)


Farma s korením = povinná zastávka

Varíte radi? A vedeli ste, že korenie, ktorým dodávate svojím pokrmom šmrnc, možno pochádza práve zo Zanzibaru? Korenie sa tu pestuje vo veľkom, preto sa určite zastavte na miestnych spice farm alebo farmách s korením. Okruh po farme plný známych i neznámych chutí a vôni vás vyjde na niečo medzi 15-25 dolármi, záleží, či sa zúčastňujete hromadnej alebo súkromnej priehliadky. Sprievodcovia spestrujú výklad zaujímavou show, a okrem nových poznatkov a plných brušiek si tak odnesiete aj nevšedné zážitky.


Prírodné akvárium v Modrej Lagune

Bol by hriech opomenúť šnorchlovanie v tak priezračných zátokách, akými sa Zanzibar pyšní. Ak plánujete ubytovanie v juhovýchodnej časti ostrova, potom sa za podmorským putovaním vydajte do Blue Lagoon, ktorá sa nachádza kúsok od Paje Beach. Loďkou sa necháte vyviezť až k prekrásnym koralom, kde si budete pripadať ako v akváriu, zatiaľ čo sa po boku podmorského sprievodcu stanete plnohodnotným členom života v oceáne, aspoň na chvíľu.


Sprostredkovanie výletov

Ubytovanie v hoteli so sebou nesie isté výhody, avšak ponuka fakultatívnych výletov medzi ne v tomto prípade nepatrí. Pokiaľ si výlet sprostredkujete sami, zaplatíte za neho podstatne menej, než koľko by vám naúčtoval hotel.

Ako na to? Na miestnych plážach sa pohybujú mladíci, ktorí si vás sami nájdu a oboznámia vás s lákavou ponuku. Nebojte sa ich zasypať všetkým, čo chcete vidieť, nechajte si pokojne zostaviť výletný deň na mieru, a hlavne – zjednávajte na cene. Zjednávanie na Zanzibare je povinnosťou. Bezpečnosti sa obávať nemusíte, obyvatelia Zanzibaru sú preslávení svojou ústretovosťou – všade majú známych a nič nie je problém.



Doprava po Zanzibare

Ak si netrúfate na daladala – najlacnejší a najexotickejší spôsob dopravy po ostrove, kedy v polorozpadnutej dodávke môžete mať za spolucestujúci okrem miestnych aj sliepky alebo pneumatiky, prenajmite si auto. Hotelová recepcia vám sprostredkuje ako jeho prenájom, tak aj miestny vodičský preukaz. Ak túžite nasať tamojšiu atmosféru všetkými zmyslami, požičajte si od niektorého z plážových borcov motorku alebo skúter.


Zanzibar je rajom kitesurfistov, takže ak holdujete vodným športom a zostane vám trocha času, využite jedinečné podmienky pre kitesurfing. Ten mimochodom patrí medzi extrémne športy, teda vyžaduje špeciálne pripoistenie, preto si dohodnite kvalitné cestovné poistenie, nech vás nič neprekvapí.

Článok ktorý určite budete chcieť prečítať: Dovolenka na Zanzibare

No Responses

  1. Pingback: Sprievodca po Zanzibar City | TRAVELISTA.sk 21. augusta 2018
  2. Pingback: Zanzibarský prales Jozani | TRAVELISTA.sk 21. augusta 2018

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin