Hlavná stránka » Dovolenka na Zanzibare
Zanzibar

Dovolenka na Zanzibare

Dovolenka na Zanzibare je pre mnoho ľudí stále ešte niečo úplne neznáme, o tejto možnosti a o tomto ostrove mnoho ľudí totiž ešte v živote nepočuli a alebo o ňom nemajú absolútne žiadne informácie.

Je to ale veľká škoda, pretože práve Zanzibar spĺňa väčšinu požiadaviek, ktoré bežný turista na svoju dovolenku zvyčajne má. Ak hľadáte exotickú destináciu, kam sa dá cestovať prakticky po celý rok (pretože počasie na Zanzibare je skvelé celoročne), kde nájdete naozaj nádherné pláže a skvelé podmienky pre vodné športy a kde môžete robiť aj niečo iné než len relaxovať na pláži (ako napr . preskúmavať prales Jozani, pozrieť sa na farmu, kde sa pestuje korenie, preskúmavať okolité ostrovy a ostrovčeky, blúdiť krásnymi uličkami starého mesta Zanzibar City a pod.), potom ste ju práve našli – volá sa Zanzibar 🙂

plaz-v-kizimkazi
Pláž v Kizimkazi

Veľkou výhodou Zanzibaru je, že sa nenachádza na druhej strane planéty ako napríklad Havajské ostrovy alebo Francúzska Polynézia a cesta sem tak nie je neznesiteľne dlhá. Veľkým plusom dovolenky na Zanzibare je tiež skutočnosť, že zájazdy na Zanzibar nie sú drahé a ak máte trošku šťastie na nejakú výhodnú ponuku, nájdete zájazdy na Zanzibar za naozaj veľmi dobré ceny.

zanzibar-city
Zanzibar City

Dovolenka na Zanzibare tak môže byť naozaj pre každého a uvidíte, že sa vám tento malý kúsok pevniny v západnom Indickom oceáne bude veľmi páčiť. Ide totiž o jeden z posledných nádherných a turizmom nepríliš skazených kútov východnej Afriky, takže ak máte radi skôr kľud a hľadáte krásne scenérie, Zanzibar vás očarí!

the-rock-paje
Slávna reštaurácia Rock v letovisku Paje

Zanzibar väčšina turistov navštevuje v rámci väčšej dovolenky v Afrike, keď najprv cestujú niekoľko dní po národných parkoch Tanzánie alebo Kene, aby potom týždeň či dva relaxovali na plážach Zanzibaru. Či už sa na Zanzibar dostanete akýmkoľvek spôsobom, či už tu budete len pár dní a alebo niekoľko týždňov, prajeme vám, aby sa vám tu páčilo tak veľmi, ako nám a ďalším ľuďom, s ktorými sme sa o ich dovolenke na Zanzibare rozprávali.

prales-jozani
Prales Jozani

Snáď vám k poznaniu ostrova Zanzibar pomôže aj TRAVELISTA.sk a články, ktoré tu o Zanzibare máme pripravené!

No Responses

  1. Pingback: Zanzibarský prales Jozani | TRAVELISTA.sk 20. augusta 2018
  2. Pingback: Sprievodca po Zanzibar City | TRAVELISTA.sk 21. augusta 2018

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin