Austrália a Oceánia

Matira Beach – ôsma najkrajšia pláž sveta

Autor:
/
10. júla 2018

Keďže ide o jednu z najdrahších dovolenkových destinácií sveta, bude vás dovolenka na tomto tichomorskom ostrove stáť pekné imanie, ale vynaložené peniaze rozhodne stoja za to. Môžete bývať v bungalove stojacom nad vodou, plávať s delfínmi, kŕmiť žralokov aj loviť perly.

Prvorodený ostrov

Bora Bora leží spoločne s ďalšími ostrovmi súostrovia Francúzskej Polynézie v južnom Pacifiku. Patrí do skupiny Spoločenských ostrovov, rovnako tak ako 280 km vzdialený ostrov Tahiti. Názov Bora Bora bol odvodený od polynézskeho výrazu Pora Pora, čo znamená “prvorodený”. Rovnako ako mnohé ďalšie ostrovy v tunajších vodách, aj Bora Bora vznikol zrútením sopky. Je tzv. Poloatol – vnútri koralového útesu sa nad bývalou kalderou vytvorila plytká modrá lagúna. Nad ňu sa potom dvíhajú pozostatky zvyšného sopečného krátera.

Pozrite si aj naše video, ktoré sme na Bora Bora natočili:


Ak chcete vidieť viac videí kliknite TU.


Za nedotknutou prírodou

Príroda je tu skutočne nádherná a nedotknutá, za čo môže tiež fakt, že sa ostrovu vyhli boje počas druhej svetovej vojny a to aj napriek tomu, že tu mali USA vojenskú základňu. Celý ostrov obklopujú koralové útesy, ostrovy a ostrovčeky a vytvárajú lagúnu s až neuveriteľne modrou vodou. V prstenci týchto ostrovčekov sa nachádza len jedna jediná úžina, ktorou môžu lode preplávať. Laguna je tak prírodným a skvele chráneným prístavom. Hornatému hlavnému ostrovu dominujú vrcholy Pahia (660 m. N. M.) a Otemanu (725 m. N. M.). V súčasnosti na ostrove Bora Bora žije okolo 6 tisíc Polynézanov, prevažná väčšina z nich obýva hlavnú osadu Vaitape na západnom pobreží.

Destinácia pre horných desať tisíc

Bora Bora je skutočnou perlou Tichomoria a jeho návšteva je pre mnohých neuskutočniteľným snom. V súčasnosti ostrov žije výhradne z turistického ruchu. V posledných niekoľkých rokoch tu boli postavané početné turistické strediská s veľmi luxusným ubytovaním. Práve na Bora Bora nájdete tie najdrahšie hotelové rezorty na svete a Bora Bora sa považuje za najdrahšiu destináciu sveta. Tradičné ubytovanie turistov na Bora Bora predstavujú luxusne zariadené bungalovy postavené na mólach nad hladinou lagúny. Pobyt na Bora Bora si však môžu dovoliť aj menej majetnejší klienti, avšak musí počítať s tým, že nebudú ubytovaní v miestach s tými najkrajšími výhľadmi, napríklad na horu Mount Otemanu či pláž Matira Beach – jednu z najkrajších pláží sveta.

Leňošenie na najkrajšej pláži

Práve Matira Point, čo je najjužnejší cíp ostrova s nádhernými plážami a rozsiahlymi lagúnami, je jedným z najnavštevovanejších miest na ostrove Bora Bora. Tu sa tiež nachádza verejná pláž Matira Beach. Je tvorená jemnučkým bielym pieskom s perleťovým nádychom a je obklopená hustým porastom paliem. Má len veľmi pozvoľný vstup do krištáľovo čistého mora, aj po niekoľkých desiatkach metrov máte stále vodu len po pás. Miesta, kde je hĺbka už väčšia, sa dajú  krásne rozpoznať, pretože sa tam voda mení z tyrkysovej na tmavo modrú. Tunajšie koralové útesy priťahujú milovníkov šnorchlovania a potápačov. Vo vodách okolo ostrova narazíte na čulý podmorský život. Bora Bora je tak ako stvorená pre poznávanie tajuplného podmorského sveta.

Aktívne strávená dovolenka

Pod vodou sa schováva množstvo pestrofarebných rýb, barakudy, raje, manty, murény, korytnačky aj žraloky. Kto má odvahu, môže si s rajami a žralokmi tiež zaplávať. Nádherný oceán však môžete preskúmavať aj pri pádlovaní v typickom polynézskom kanoe. Mnohé rezorty ponúkajú tiež početné vodné športy a ďalšie aktivity. Vyskúšať môžete vodné bicykle, plachtenie, vodné lyžovanie, jazdy v kajaku, jazdy na vodnom skútri, parasailing alebo sa vydať na výlet loďou s preskleným dnom. Z Matira Beach môžete pozorovať uchvacujúci západ slnka. Na pevnine je potom možné preskúmavať tunajšie tropické kvetiny a zoznámiť sa s endemickou polynézskou faunou a flórou v jej typickom prostredí. Z oblasti Matira Point je možné sa vydať na výlet na viaceré zaujímavé miesta. Aktívni návštevníci môžu vyraziť na pomerne náročný peší výstup na hory Pahu či Otemanu.


ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek