Ázia

10 najkrajších pláži v Turecku

Autor:
/
14. augusta 2018

V Turecku je obrovské množstvo viac či menej krásnych pláží. My vás zoznámime s desiatimi najkrajšími.

1. Kleopatrina pláž (Alanya)

1. Kleopatrina pláž (Alanya)

Kleopatrina pláž patrí k najznámejším. Je dlhá 3,5 km a nachádza sa v meste Alanya. Ideálna doba pre návštevu je medzi aprílom a novembrom. Svoj názov získala podľa svojej pôvodnej majiteľky. Miesto daroval Marcus Antonius egyptskej kráľovnej ako svadobný dar. Na pláži si užijete jemný piesok, ale pozor na prudší vstup do mora. V blízkosti pláže sa nachádza mnoho rôznych obchodíkov, reštaurácií a barov.

2. Pláž Modrá laguna (Ölüdeniz)

Modrá lagúna by sa určite mohla pýšiť titulom najfotografovanejšia pláž v krajine. Nachádza sa v mladom turistickom letovisku Ölüdeniz, ktoré sa radí medzi najlepšie v Turecku. Miesto môžete poznať aj pod názvom Blue Laggon. Od mora pláž oddeľuje úzka piesočná šija, ktorá tvorí úžasnú zátoku, ktorá sa pravidelne umiestňuje na rebríčkoch pre top najkrajšie pláže planéty. Za vstup do lagúny ale musíte zaplatiť vstupné.

3. Pláž Icmeler (Marmaris)

Čistá pláž, ktorá bola ocenená aj modrou vlajkou, sa nachádza v malebnom letovisku Icmeler na Egejskej riviére. Ponúka dostatok priestoru, jemný biely piesok aj pozvoľný vstup do azúrovo modrého mora. Okolo rastú palmy a nechýbajú ani kaviarne a bary.

4. Pláž Iztuzu (Dalyan)

Pláž Iztuzu je dostupná len loďou z mesta Dalyan. Cesta na ňu trvá asi dvadsať minút. Zlatá piesočná pláž s dĺžkou 4 km je tiež súčasne národnou chránenou oblasťou, pretože sa tu chovajú veľmi vzácne korytnačky – karety. Na pláži vás čaká hnedý piesok aj pozvoľný vstup do mora. Nechýba ani malá kaviareň pre osvieženie, lehátka a slnečníky.

5. Pláž Cirali

Pláž Cirali je kamienková menšia pláž, kde sa nemusíte báť návalu turistov. Nie je tu príliš tieňa, našťastie majú hotely vlastné lehátka a slnečníky. Rozhodne vás nadchne nádherne čisté more, ktoré uchváti aj nadšencov do potápania.

6. Pláž Patara

Aj táto pláž patrí do národného parku, preto od siedmej večer až do skorého rána, nie sú niektoré oblasti prístupné pre verejnosť. Patara sa radí k najlepším plážam Severného Stredomoria. Nebýva tu príliš mnoho turistov, piesočnú pláž lemujú píniové lesy. Kto bude mať šťastie, možno zahliadne vzácne karety obrovské, ktoré tu hniezdia. Pláž je tiež vhodná pre surfovanie.

7. Pláž Kaputas (Kas)

Krásna piesočná pláž Kaputas sa nachádza v malebnej zátoke na východ od Antalye a asi dvadsať minút od centra mesta Kas. Môže sa pochváliť tyrkysovo čistou vodou aj nádhernou okolitou prírodou. Často býva práve táto pláž vyobrazená v ponukách cestovných kancelárií.

8. Pláž Konyaalti (Antalya)

Dlhá a prevažne kamienková pláž neďaleko Antalye býva označovaná za najkrajšiu v tejto časti Turecka. Dostanete sa na ňu z centra mesta električkou alebo pešo z prístavu prechádzkou po útesoch. Čaká na vás krásna pláž lemovaná zelenými parkami s čistým morom. Hory v pozadí a útesy po stranách tvoria nádhernú scenériu. Turisti si na pláži pochvaľujú čistotu a vybavenosť. Nájdete tu kvalitné zázemie, prezliekacie kabínky, sprchy aj toalety. Nechýbajú ani reštaurácie alebo predajcovia s občerstvením.

9. Pláž Altinkum

Altinkum je pomerne malá pláž neďaleko mestečka Didim. Zamilujú si ju predovšetkým rodiny s deťmi, pretože ponúka pozvoľný vstup do mora. V hlavnej sezóne sa pripravte na davy turistov. Nechýbajú rôzne obchodíky, bary, možnosť masáží. Možno sa odtiaľto vydať aj na rôzne výlety loďou po okolí.

10. Pláž Lara (Antalya)

Pláž Lara je druhá najobľúbenejšia v Antalyi. Môže sa pochváliť priezračne čistou vodou sýto tyrkysovej farby a zdanlivo nekonečným pruhom piesku a kamienkov. Meria asi 12 kilometrov a tiahne sa od východnej časti až k mestu Antalya. Nechýbajú samozrejme slnečníky, ležadlá, sprchy a množstvo reštaurácií alebo barov. Pláž je vhodná na potápanie a plávanie.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek