Hlavná stránka » Najúžasnejšia cesta sveta vedie k nebeskej bráne
Čína

Najúžasnejšia cesta sveta vedie k nebeskej bráne

19195225 - the way to reach a heaven door at zhangjiajie of china
Pokrútená ako špageta... taká je najúžasnejšia cesta na svete.

Cesta na vrchol čínskeho horského masívu Tian Men Šan bola domácimi aj zahraničnými médiami zvolená ako jedna z najkrásnejších a zároveň najnebezpečnejších ciest sveta.


[table id=1 /]

Hoci na prvý pohľad pôsobí, že sa po nej k vrcholu hory vydávali ľudia už po stáročia, pravdou je, že ide o modernú stavbu, ktorá sa stala jedným z čínskych symbolov.
Hovorí sa jej aj Cesta do nebies a presne 99 zákrut nemá len tak náhodou – ich počet je totiž odkazom na čínsku mytológiu, kde nebesia tvorilo 9 palácov… Stavba cesty trvala 8 rokov a otvorená bola v roku 2006 hlavne kvôli tomu, aby uľahčila cestu turistom smerujúcim k hore, ktorá nesie skoro duchovný názov Nebeská brána.

Viete, že…
…cesta Tongtian poslužila v roku 2013 ako závodná dráha pre súťaž v driftovaní? Titul kráľa šmyku tu získal talianský jazdec Federico Sceriffo, ktorý tu dosiahol maximálnu rýchlosť 170 km/h.

Prírodný skalný oblúk totiž podľa legendy spájal ríšu bohov a smrteľníkov. Jazda po úzkej ceste ponúka uchvatné výhľady, ale vyžaduje aj pevné nervy, často sa totiž ocitáte na dosah ostrého zrázu do skalnatej priepasti. Dve autá sa tu vyhnú naozaj iba o kúsoček a nie sú tu ani žiadne odpočívadlá. Pokiaľ sa dostanete až na koniec cesty, stále ešte nemáte vyhrané. K samotnej Nebeskej bráne si budete musieť ešte vyšľapať tisíc schodov.

1000 schodov k Nebeskej bráne. Copyright: nlinnlin / 123RF Stock Photo
1000 schodov k Nebeskej bráne. Copyright: nlinnlin / 123RF Stock Photo
Kľúčové slová:

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin