Hlavná stránka » Predstavili luxusný japonský vlak, ktorý bude mať aj súkromné apartmány
Ázia Japonsko Spravodajstvo

Predstavili luxusný japonský vlak, ktorý bude mať aj súkromné apartmány

Jazda vlakom je pre mnohých predovšetkým nostalgia. Súprava príjemne drnčí a okolo zbesilo uteká krajina. Japonci železničnú dopravu však posunuli o mnoho úrovní vyššie. Predstavili totiž asi najluxusnejší vlak, ktorý kedy brázdil zem. Budú sa v ňom nachádzať gurmánska reštaurácia, bary alebo skutočne impozantné súkromné apartmány s panoramatickými oknami. Informoval o tom napríklad britský Telegraph.

Japonci majú k vlakom veľmi vrelý vzťah, podobne ako napríklad Švajčiari. Tvorí totiž asi najdôležitejšiu súčasť dopravnej infraštruktúry krajiny. Niet sa preto čomu čudovať, že aj štandardy sa postupne zvyšujú. Nový vlak Šiki-Šima je ale zatiaľ tým najluxusnejším, čo krajina vychádzajúceho slnka pokiaľ ide o železničnú dopravu ponúkla.

S panoramatickým výhľadom naberá cestovanie vlakom inú dimenziu

Prví pasažieri by sa impozantným vlakom, ktorý bude brázdiť koľaje na severovýchode Japonska, mali previesť už tento rok v máji. Kapacita je však obmedzená na iba 34 cestujúcich. Na druhú stranu aj v tom spočíva komfort a luxus tohto novodobého železného tátoša.

Treba podotknúť, že vlak nebude klasickým dopravným prostriedkom, ktorý bude jazdiť z A do bodu B. Ponúkne skôr akúsi zážitkovú okružnú jazdu – pasažieri preskúmajú napríklad horúce pramene v Naruko, šintoistickú svätyňu Nikko Tóšógú alebo japonský hrad Hirosaki. Počas cesty si vychutnajú skvelú gastronómiu v tunajšej reštaurácii a intímne večery môžu stráviť v luxusných baroch.

Cena lístka na dvojdenný výlet začne pri cene 2700 eur za osobu. Štvordňový výlet bude stáť viac ako raz toľko, jeho cena sa bude pohybovať od 6000 eur.

Kľúčové slová:

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin