Ázia

Maldivy – tam, kde fantázia nemá hraníc

Autor:
/
22. septembra 2018

Maledivy tvorí reťaz 19 ostrovov, ktoré ležia na juhozápad od Indie a Srí Lanky. Ostrovy sú atoly – koralové útesy obklopujúce vrcholky pásma podmorských sopiek. Z celkového počtu 1 090 ostrovčekov je len 200 obývaných.
Maledivy sa nachádzajú blízko rovníka, čo zaručuje stále, celoročne teplé, tropické podnebie. Po celý rok sa priemerné denné teploty pohybujú medzi 30 až 32 ° C a priemerné nočné teploty v rozpätí 24 až 27 ° C. Teplota vody je takmer konštantná, okolo 27 ° C. Príjemnú klímu zaručuje neustály jemný vánok.

Tunajšie teplé a presvetlené vody sú bohaté na kyslík, čo spôsobuje ideálne podmienky pre život koralov, ktoré vytvorili a vytvárajú tunajšie ostrovy – atoly. Na Maledivách čaká návštevníkov priezračne čisté azúrové more, žiarivo biele pláže, tropická vegetácia, fantastický podmorský svet a priateľskí ľudia. Maledivy sú skvelým miestom pre prežitie kľudnej dovolenky ďaleko od uponáhľaného sveta.

Najväčším bohatstvom Maledív je jedinečná príroda, na ktorú sú miestni obyvatelia náležite pyšní a všetci sa k nej chovajú veľmi ohľaduplne. Hlavne milovníci podmorského sveta si tu prídu na svoje, pretože potápanie a šnorchlovanie je tu naozaj jedinečné. Len pár metrov od brehu sa preháňajú húfy farebných koralových rybičiek – vyskytujú sa tu viac ako tri štvrtiny všetkých druhov koralových rýb.

Šnorchlovanie je tu veľmi pestré. Či už objavujete zákutia v teplých lagúnach alebo na okraji reefu, kde koralový útes klesá do hlbokej modrej – všade sa stretnete s nepreberným množstvom malých pestrofarebných rybičiek, malými žralokmi, rajami a korytnačkami. Krištáľovo priezračné vody Indického oceánu, bohatý podmorský život a vybavené potápačské centrá umožňujú všetkým potápačom – začiatočníkom, pokročilým aj profesionálom prežiť krásne zážitky pod morskou hladinou.

Ľudia z Maledív majú svoju vlastnú jedinečnú povahu. Sú malou príbuznou spoločnosťou so spoločnou históriou, jazykom Dhivehi a vierou v Islam. Islam dal ich spoločnosti silu a viera je tu braná veľmi vážne. Väčšina maledivských sviatkov vychádza z islamského lunárneho kalendára, čo znamená, že každý rok vychádza sviatok na iný deň. Najväčší príliv turistov je tradične v najexponovanejších častiach roka – Vianoce, Silvester, Veľká noc a letné prázdniny.

Tradičná maldivská kuchyňa je indického typu – ostrá s prímesou kari a ďalších korení. V rezortoch však návštevníci nájdu rozmanitú ponuku jedál prispôsobenú chutiam európskych turistov.

 

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek