Ázia

Najúžasnejšia cesta sveta vedie k nebeskej bráne

Autor:
/
22. septembra 2018

Cesta na vrchol čínskeho horského masívu Tian Men Šan bola domácimi aj zahraničnými médiami zvolená ako jedna z najkrásnejších a zároveň najnebezpečnejších ciest sveta.

Hoci na prvý pohľad pôsobí, že sa po nej k vrcholu hory vydávali ľudia už po stáročia, pravdou je, že ide o modernú stavbu, ktorá sa stala jedným z čínskych symbolov.
Hovorí sa jej aj Cesta do nebies a presne 99 zákrut nemá len tak náhodou – ich počet je totiž odkazom na čínsku mytológiu, kde nebesia tvorilo 9 palácov… Stavba cesty trvala 8 rokov a otvorená bola v roku 2006 hlavne kvôli tomu, aby uľahčila cestu turistom smerujúcim k hore, ktorá nesie skoro duchovný názov Nebeská brána.

Viete, že…
…cesta Tongtian poslužila v roku 2013 ako závodná dráha pre súťaž v driftovaní? Titul kráľa šmyku tu získal talianský jazdec Federico Sceriffo, ktorý tu dosiahol maximálnu rýchlosť 170 km/h.

Prírodný skalný oblúk totiž podľa legendy spájal ríšu bohov a smrteľníkov. Jazda po úzkej ceste ponúka uchvatné výhľady, ale vyžaduje aj pevné nervy, často sa totiž ocitáte na dosah ostrého zrázu do skalnatej priepasti. Dve autá sa tu vyhnú naozaj iba o kúsoček a nie sú tu ani žiadne odpočívadlá. Pokiaľ sa dostanete až na koniec cesty, stále ešte nemáte vyhrané. K samotnej Nebeskej bráne si budete musieť ešte vyšľapať tisíc schodov.

1000 schodov k Nebeskej bráne. Copyright: nlinnlin / 123RF Stock Photo

1000 schodov k Nebeskej bráne. 

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek