Phuket / Thajsko

Ázia
Autor:
/
22. septembra 2018

Najkrajšie pláže thajského Phuketu

Pre každého dovolenkára sú dôležité pláže. Pláž Nai Harn patrí medzi najkrajšie pláže južnej časti ostrova. Za niekoľkými hotelovými komplexmi uvidíte nefalšovaný prales s kokosovými palmami. Skutočnosť, že túto pláž zasiahla pred necelými desiatimi rokmi Tsunami, vám pripomenú betónové stĺpiky, označujúce výšku ničivej vlny.

Ďalšími dvoma plážami s bielym pieskom, ktoré určite netreba vynechať, sú Karon a Kata. Obidve sú rajom pre milovníkov surfovania. Ak nemáte odvahu postaviť sa na dosku na otvorenom rozbúrenom mori, určite zablúďte do Surf House, ktorý sa nachádza priamo na pláži Kata. Na simulátore vĺn vás tu inštruktori naučia základy surfovania. Ak napriek všetkému nenájdete odvahu skúsiť to, môžete stráviť celkom príjemný čas v bare a s drinkom v ruke sledovať všetkých nádejných surferov zápasiacich s prúdom vody.

thai

Najslávnejšou plážou na ostrove Phuket je Patong. Miestnu pláž, dlhú tri kilometre, lemuje po celej dĺžke nespočetné množstvo barov, reštaurácií, hotelov či turistických atrakcií. Počas dňa však zvykne praskať vo švíkoch. Severnejšie od nej stoja za návštevu pláže Kamala, Surinči neďaleká a prekrásna Laem Singh.

Pre nákupné maniačky

Ak patríte k milovníkom nakupovania, prídete si v Thajsku na svoje. Na Phukete sa nakupovať určite oplatí, ako na trhu, tak aj v obchodných centrách. Najväčším nákupným centrom v meste Phuket je Central Festival, v Patongu zasa Jungceylon, ktorý je prepojený s ďalším komplexom Robinson. Okrem značkového oblečenia, šperkov a rôznej elektroniky tu nájdete veľa obchodíkov, ktoré ponúkajú typický thajský etno tovar či umelecké predmety. Typickým darčekom pre známych môže byť šatka z thajského hodvábu alebo z kozej vlny Pashmina. Oddýchnuť si od behania po obchodoch môžete napríklad pri thajskej masáži, masáži tváre alebo nôh, prípadne pri americkej zmrzline Swensen’s, ktorá jednoznačne patrí medzi tie najlepšie.

Thajsko je krajinou, ktorá vám ponúkne všetko, na čo si zmyslíte. A ďalšou úžasnou vecou je fakt, že počas celého písania tohto cestopisu som sa snažil vybaviť si aspoň jedného Thajčana, ktorého som nevidel usmievať sa. Nespomenul som si! A preto som rád, že môžem potvrdiť, že Thajsko je skutočne krajinou úsmevov.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek