Ázia

Spojené arabské emiráty

Autor:
/
22. septembra 2018

Spojené arabské emiráty sú federáciou siedmich emirátov na južnom pobreží Perzského zálivu, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom nádherné piesčité pláže s modernými hotelmi. V tejto krajine nájdete jedno z najmodernejších miest na zemi pulzujúce nočným životom, ale aj tradičné miesta pokoja spojené s pomalým spôsobom života obyvateľov púšte.
Počas svojho pobytu v emirátoch si rozhodne nenechajte ujsť nezabudnuteľný výlet do púšte, ktorý zanechá určite hlboký dojem.

Východné pobrežie je rajom pre potápačov a milovníkov šnorchlovania. Nájdete tu podmorské skaliská porastené koralmi, rôzne druhy farebných tropických rybiek, ale aj morské korytnačky alebo žraloky. Ak ste už v potápaní skúsenejší, môžete si trúfnuť preskúmať aj podmorské jaskyne, ktoré sa nachádzajú ďalej od pobrežia emirátu Fujairah.
Do Emirátov sa jazdí hlavne kvôli krásnym plážam. Pýšia sa však aj mnohými skvostami modernej architektúry. Musíte vidieť najluxusnejší hotel na svete Burj Al Arab a mrakodrap Burj dubai, ktorý bude po dokončení najvyšší na svete. Ak hráte golf, vyskúšajte niektoré z tunajších skvelých ihrísk. A pre všetkých jeden úlet navyše – aj keď si tu vychutnáte hlavne slniečko, zíďte si na lyžiach miestnu zjazdovku v stredisku Ski Dubai.

Ak sa do SAE rozhodnú vycestovať samotné ženy, ani tak nemusia mať z tejto cesty obavu. Je však dôležité si pripomenúť niektoré hlavné odlišnosti moslimského sveta. Ženy bývajú na väčšine miest prehliadané, takže sa na túto situáciu pripravte. Nezahalené ženy však neujdú ostrému zraku miestnych mužov, ktorí s obľubou vyslovujú rôzne poznámky. Na tie odporúčame nereagovať. Zároveň odporúčame cestovať v dlhých a voľných nohaviciach a košeliach s dlhými rukávmi. V hoteloch sa môžu ženy pohybovať samozrejme podľa svojej ľubovôle, rovnako tak je to s kúpaním na hotelových plážach. Tu ale pozor! Nikde sa nesmiete kúpať “hore bez”!

Emirát Dubai

Svojou rozlohou 4 000 km2 druhým najväčším štátom Spojených arabských emirátov a leží na južnom pobreží Arabského zálivu v dĺžke 70 km. Hlavným mestom Emirátu a obchodným centrom SAE sa Dubai stal vďaka svojej výhodnej polohe na obchodnej ceste medzi Západom a Východom. Mesto je rozdelené 12 km dlhým vodným kanálom na časť Deira a Bur Dubai.

emirat-dubai

Historická časť mesta je plná pôvodnej architektúry, sú tu staré veterné veže atď. A na druhej strane sa týčia moderné mrakodrapy a bulváre so značkovými obchodmi. Výhodné ceny urobili z mesta naozajstný nákupný raj. Horúce slnko zase láka návštevníkov milujúcich more, piesočnaté pláže a všetky druhy vodných športov, ktoré si možno len predstaviť.
Dubai má tiež výhodnú polohu pre výlety do púšte a ostatných štátov. Väčšina hotelov sa nachádza priamo v meste v blízkosti obchodných centier alebo ležia na pieskových plážach Arabského zálivu.

Emirát Fujairah

fujairah

Tento emirát sa nachádza v juhovýchodnej časti arabského polostrova pri Indickom oceáne blízko majestátneho pohoria Hajar. Pláže na území tohto emirátu sú jednými z najkrajších a doteraz nie úplne objavených turistami. Fujairah poskytuje dokonalú kombináciu prírody, krásneho pobrežia a horského masívu, čo všetko spolu s príjemnou klímou po celý rok je úspešným predpokladom k prežitiu príjemnej a pokojnej dovolenky.

Emirát Sharjah

feature-image-1

Emirát Sharjah sa skladá z troch častí – Khor Fakkan, Kalba a Dibba a dvoch ostrovov. Hlavné mesto Sharjah sa vďaka svojej polohe, len 16 km od Dubaja a 10 km od letiska, stalo jedným z najvýznamnejších turistických centier SAE. Sharjah je tretí najväčší emirát a miesto, ktoré sa stalo kultúrnym centrom stredného východu. Sharjah je jediným z emirátov, kde platí zákaz konzumácie alkoholu. Ženy sa na verejnosti prístupných miestach, musia zahaľovať od krku ku kolenám.

Všade možno nájsť prvky islamskej tradície. Príkladom je islamský trh pri zátoke, textilný trh na nábreží, zlatý trh pri ceste do emirátu Ajman, vrátane mnohých mešít a kultúrnych budov. Ďalej tu návštevníci nájdu celý rad múzeí s architektonickými nálezmi, múzeum umenia, vedy a histórie. Nekonečné množstvo malých obchodov a trhovísk, ponúka nepreberné množstvo ručných výrobkov, kobercov a zlata.

Emirát Ajman

Ajman je najmenší zo všetkých SAE. Nachádza sa severne od emirátov Sharjah a sú tu najväčšie lodenice na stavbu lodí zvaných “Dhows”.

ajman

Ras Al Khaimah

Emirát sa nachádza v severnej časti SAE. Charakteristické pre tento emirát je príjemné podnebie a čiastočne zalesnené pohorie. Ras Al Khaimah bol vždy považovaný za dôležité obchodné centrum medzi východom a západom. Kokosové palmy, piesočné pláže, čisté more, historické pevnosti a pôvodne dediny predstavujú pre Ras Al Khaimah, ktorý leží medzi dynamicky sa rozvíjajúcim mestom Dubai a historickým Ománom, ideálne miesto na prežitie kľudnej dovolenky.

ras-al-khaimah

Umm Al Quwain

Tento emirát sa nachádza na západnom pobreží medzi emirátmi Ajman a Ras Al Khaimah. Pôvodní obyvatelia sa živili rybolovom a pestovaním datlí. V súčasnej dobe sa tu rozvíja turistický ruch vďaka dlhým a krásnym plážam s priezračným morom. V blízkosti mesta Umm Al Quwain sa nachádza prírodná rezerva Seneyah Island s mnohými druhmi vtákov, vysokej zveri a ojedinelým výskytom stromov Al Qaram. K rozvoju turistiky prispieva aj najväčší vodný park Dreamland.

umm-al-quwain

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek