Ázia

Turecko očarí aj náročných turistov (+ Full HD video)

Autor:
/
6. decembra 2016

Ak hľadáte ideálnu destináciu pre dovolenku, neváhajte! Turecko je nádherná krajina, rozkladajúca sa na území Európy a Ázie, ktorej takmer 8000 kilometrov dlhé pobrežie ponúka obrovské možnosti. Turisticky najnavštevovanejšie sú tri známe oblasti – Turecká riviéra, Kemer a Bodrum.

Alanya - Travelista.sk

Alanya

Na južnom pobreží nájdeme Tureckú riviéru – pravdepodobne najobľúbenejší oblasť, kam sa ročne vydávajú tisícky turistov túžiacich po odpočinku na pláži. Najvýchodnejšie položené mesto Alanya láka tradične na rušnejší nočný život, preslávenú Kleopatrinu pláž, kde údajne trávila krásne chvíle Kleopatra s Markom Antoniom, a tiež na cenovo dostupnejšie hotely. More má v letných mesiacoch najmenej 26 ° C, niekedy dokonca až 30 ° C!

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=BVwka3fPp_8[/embedyt]

Tunajšie letovisko Belek je synonymom luxusu. Hotelové rezorty s krásnymi záhradami a súkromnými plážami ponúkajú najvyššiu úroveň služieb aj pre náročnejších cestovateľov. Obľúbené je tiež u tých, ktorí si na dovolenke chcú zahrať golf na kvalitnom ihrisku. Skvele sa tu cítia aj futbalisti, tí tu majú počas zimného obdobia svoje sústredenia. Bohatý nočný život a zábavu ponúka neďaleká Antalya.

Luxusné golfové hotely - Travelista.sk

Jeden z luxusných golfových hotelov v Beleku

Ku pokojnejším destináciám patrí jednoznačne Kemer. Krásna príroda, čisté pláže i more a navyše kvalitné hotely, kde sa o vás skvele postarajú. Vďaka tomu sem veľmi radi jazdia rodičia s deťmi, ktorí chcú prežiť bezproblémovú a pohodlnú dovolenku v Turecku. V tejto oblasti je navyše možné uvidieť najväčší počet delfínov žijúcich vo voľnej prírode.

Panoramatický pohľad na breh mora neďaleko Kemeru, Antalya, Turecko - Travelista.sk

Panoramatický pohľad na breh mora neďaleko Kemeru, Antalya, Turecko.

Polostrov Bodrum, ktorému sa hovorí turecký Saint-Tropez, je obmývaný Egejským morom a leží len pár kilometrov od gréckeho ostrova Kos. Je vyhľadávaný nielen kvôli plážam, ale aj pamiatkam. Mesto má veľmi bohatú históriu, siaha až do 13. storočia pred naším letopočtom. Pýši sa aj tým, že tu stál jeden zo siedmich pôvodných divov sveta – Mauzóleum v Halikarnasse. Dodnes sa zachovali síce len základy, ale aj tak má mesto veľa čo ponúknuť.

bodrum-castle

Poloostrov Bodrum Vás uchvátí pamiatkami a históriou

A ak nechcete len ležať na plážach, vyrazte do vnútrozemia Turecka, kde nájdete ozajstné prírodné skvosty – Kappadokii a Pamukkale. Kappadokie je vskutku veľmi zvláštna oblasť. Miestna krajina, ktoré dominujú všadeprítomné skalné útvary rôznych tvarov, vyzerá doslova ako z iného sveta. Uchváti vás určite aj sústava jazierok, kaskád a terás Pamukkale, ktorá po dlhé tisícročia vznikala z usadenín z minerálnych prameňov, ktoré tu vyvierajú. Veľa krás tejto rozmanitej krajiny môžete spoznať napríklad v rámci roznych poznávacích zájazdov.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek