Blog

10 najkrajších ostrovov sveta

Autor:
/
26. júla 2018
  • Radi by ste sa niekedy prešli po krásnych bielych tropických piesočnatých plážach?
  • Alebo si len tak napríklad sadli na breh blankytne modrej vody mora?
  • Alebo si nechali ľahučko obmývať nohy príjemne teplou slanou vodou?
  • Či si azda ľahli na pláž a boli tam celkom sami, bez ľudí, bez hluku aj bez svojho mobilného telefónu?

V tom prípade si pozrite tipy na 10 najkrajších ostrovov, kde nájdete nielen všetko vyššie uvedené, ale dotknete sa nespútanej a krásnej džungle, uvidíte nádherné koraly, objavíte exotických a pritom priateľských domorodcov a hlavne zažijete absolútnu pohodu.

Toto to sú naše tipy na najkrajšie ostrovné ráje na Zemi!

Bora Bora (Francúzska Polynézia)

Bora Bora (alebo Vava’u) je tzv. poloatol v súostroví Francúzskej Polynézie v južnom Pacifiku, ležiacom necelých 300 km severozápadne od Tahiti. Práve na Bora Bora nájdete naozaj krásnu a plytkú modrú lagúnu nad ktorou sa z mora týčia k oblakom pozostatky sopečného krátera. Najvyšší bod hory leží vo výške 725 m n. m. Daždivé svahy obrastá prekrásna pralesná džungľa. Na brehu nad piesočnými plážami nájdete typické kokosové palmy doplnené všadeprítomnými ibištekmi.
Okolo atolu sa nachádza úplne úchvatný podmorský svet v podobe koralových útesov. Bora Bora sa vďaka svojej prírode stala doslova rajom luxusných a tiež najdrahších dovoleniek. Krásne si tu užijete najmä ak sa ubytujete v komplexe bungalovov priamo nad vodnou hladinou. Najnavštevovanejšími centrami na ostrove sú Vaitape a Matira.
 

Kauai (Havajské ostrovy)

V severovýchodnej časti Tichého oceánu sa nachádza náš druhý tip – ostrov Kauai. Patrí do súostrovia Havajských ostrovov a je teda územím Spojených štátov amerických. Ostrov sa prezýva aj ako “záhradný”, lebo tu nájdete doslova všetko, čo čakáte od tropického raja. Dažďové pralesy, nádherné vodopády, kaňony, lávové útesy, jaskyne a predovšetkým nádhernú vôňu všadeprítomných kvetov miestnych rastlín. Nájdete tu rásť napríklad aj cukrovú trstinu, ananásy alebo kávu. Na ostrove však celkom často prší – na tunajšej hore Waialeale prší dokonca v priemere cez 345 dní v roku.
Ostrov je vyhľadávaný aj milovníkmi potápania. Tí v tunajších vodách nájdu nádhernú morskú faunu i flóru. Ostrov sa vďaka svojim fotogenickým záberom stal už bezpočetkrát aj dejiskom mnohých filmov alebo seriálov. Nikomu nemusíme určite predstavovať veľkofilmy Jurský park, Avatar, Piráti z Karibiku alebo Dobyvatelia stratenej archy, ktoré sa tu natáčali.
 

Seychely (Seychelská republika)

Tretím tipom sú Seychely, ktoré sa ako ostrovný štát, rozkladajú na 115 ostrovoch a ostrovčekoch v Indickom oceáne, východne od africkej Keni. Seychely sú nádherné predovšetkým svojou prírodou a piesočnými plážami s prekrásnymi balvanmi, ktoré si každý z fotiek hneď vybaví. Stále viac turistov sem jazdí za rybárčením, pretože Seychely sa nachádzajú uprostred najbohatších rybárskych oblastí na planéte.

Ostatní turisti využívajú pohodu miestnych letovísk najmä na ostrove Mahé, kde sa nachádza hlavné mesto Victoria a Praslin, kde sa nachádzajú luxusné komplexy. Všetci však celkom iste ocenia miestnu výbornú kreolskú kuchyňu.

 

Cookove ostrovy

Idylka na ostrove Aitutaki

Ostrovy tvorí skupina 15 ostrovov nachádzajúcich sa v blízkosti Francúzskej Polynézie. Sú známe predovšetkým vďaka svojim tyrkysovým lagúnam, plážam s palmami v kontraste s vrcholkami sopky, ale aj priateľským miestnym obyvateľom. Väcšinu miestnych obyvateľov tvoria Maorovia. Hlavným mestom je Avarua ležiace na ostrove Rarotonga. Ak si chcete však užiť krásnu prírodu za cenovo dostupnejšie náklady, vyberte ostrov Aitutaki. Tu si môžete vychutnať svoje romantické sny

Fidži

Ak ste celkom pri peniazoch, môžete sa vydať na náš v poradí piaty tip najkrajších ostrovov sveta, ostrovy Fidži. Nájdete tu všetko o čom ste snívali – krásne biele piesočné pláže, nádherné koralové útesy, perfektné počasie a priestor pre najobľúbenejšie aktivity v Pacifiku – potápanie a šnorchlovanie. Ostrovy sú plné zelene, nájdete tu kokosové palmy, bambusy aj rôzne vzácne dreviny. Rovnako tak sú ostrovy rajom papagájov a sov. Súostrovie Fidži (tvorí ho viac ako 320 ostrovov vulkanického pôvodu) leží východne asi 2600 km od Austrálie. Na jednom z najväčších ostrovov – Viti Levu – sa nachádza medzinárodné letisko aj hlavné mesto Suva. Neodporúčame sem ale cestovať od novembra do apríla, kedy sa tu vyskytuje najviac zrážok a občas sa tu preženú cyklóny a hurikány.

Maledivy 

Náš zoznam najkrajších ostrovov nesmie zabudnúť na najfotogenickejšie ostrovy planéty – Maledivy. Maledivy sú jedným slovom – úžasné. Tvorí ich 19 atolov a 1196 ostrovov a ostrovčekov v Indickom oceáne. Snehobiele piesčité brehy žiaria v tyrkysovo modrej vode. Všadeprítomné koralové útesy sú potom doslova rajom pre potápačov. Zaujímavosťou celej oblasti je to, že žiadne miesto nenájdete vyššie ako 2,5 m nad morskou hladinou (jedná sa teda o najnižšie položený štát na planéte voči morskej hladine). Vďaka všetkým týmto scenériám si Maledivy právom vydobili miesto na pozícií luxusných dovoleniek a preto tu nájdete aj patrične vybavené rezorty a hotely. Vychutnajte si pobyt napríklad v bungalovoch či chatkách priamo nad morskou hladinou …

Santorini

Kto však nechce cestovať celý deň lietadlom až do Pacifiku alebo Indického oceánu, môže si vychutnať aj naozaj nádherné scenérie v Európe, v súostroví Santorini. Grécke ostrovy, ktoré sú symbolom pravoslávneho kresťanstva i originálnej architektúry, nájdete na rozhraní Egejského a Krétskeho mora. Najväčším ostrovom je ostrov Thera. Obvodové časti tohto ostrova obklopujú viac ako 400 metrov hlbokú lagúnu, ktorá má oválny tvar 17 x 13 km.

Každý si iste vybaví prekrásne pohľadnice s krásne bielymi fasádami tunajších budov, ukončené modrými kopulovitými strechami s pravoslávnymi krížmi, na pozadí nádherného azúrového mora. Výhodou Santorini je to, že tu nikde nenájdete klasické hotelové rezorty, ale skôr len menšie hotelíky a penzióny. Vychutnať si tak môžete naozaj pokojnú dovolenku, užiť si výborné jedlo z miestnych taverien a zažiť prekrásne a romantické západy slnka.
 

Capri

Aj v našom ôsmom tipe zostaneme ešte v Európe a vydáme sa na taliansky ostrov Capri. Luxus, drahé sídla, súkromné pláže … to všetko je symbolom tohto raja, prezývaného európsky “milionársky” raj. Capri bol preslávený už za čias rímskych cisárov, svoje dovolenky tu veľmi radi trávili Claude Debussy, Maxim Gorkij, V.I. Lenin i “zbohatlíci” prvorepublikovej Prahy. Dnes tu môžete stretnúť napríklad aj speváčku Mariah Carey, ktorá tu vlastní jednu z miestnych víl.
Každý si iste vybaví prekrásne pohľadnice s krásne bielymi fasádami tunajších budov, ukončené modrými kopulovitými strechami s pravoslávnymi krížmi, na pozadí nádherného azúrového mora. Výhodou Santorini je to, že tu nikde nenájdete klasické hotelové rezorty, ale skôr len menšie hotelíky a penzióny. Vychutnať si tak môžete naozaj pokojnú dovolenku, užiť si výborné jedlo z miestnych taverien a zažiť prekrásne a romantické západy slnka.
 

Bali

Indonézsky ostrov Bali je naším deviatym tipom. Leží ho medzi Javou a Lombokom a patrí medzi najväčšie turistické destinácie v Indonézii. Nájdete tu nepriepustné dažďové pralesy, terasovité ryžové polia Ubud na úbočiach vyhasnutých sopiek, nádherné pláže, ale aj veľmi rušné turistické rezorty. Bali je silne hinduistické a tak tu narazíte aj na prekrásne a vznešené hinduistické chrámy. To všetko vám doplnia pohľady na úžasné prírodné scenérie na čele s kalderou vulkánu Batur či malebné miestne dedinky. Užijete si aj tunajšiu kultúru (hudbu, tanec, slávnosti …). Proste čaká vás zaujímavá aktívna dovolenka na pozadí krásnej prírody. Mimochodom, doprajte si aj tunajšie relaxačné masážne terapie …

Ko Phi Phi (Thajsko)

Náš zoznam zakončíme v thajskom súostroví Ko Phi Phi, tropickom raji, ktorý tiež nezostal stranou pri ničivých vlnách tsunami v roku 2004. Avšak dnes by ste následky tsunami hľadali len ťažko. Túto prekrásnu oblasť si iste vybavia aj všetci, ktorí videli dnes už kultový film s Leonardom DiCapriom – Pláž. Úplne prekrásne prírodné scenérie, úžasne blankytne modrá morská voda, známa pláž Hat Ayo aj vápencové skaliská tvoria vizuálne doslova raj na Zemi. Ovšem … pomerne drahý raj – za thajským Phuketom ide o druhé najdrahšie miesto.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek