Blog

8 dôvodov, prečo dať svoje srdce Travelistovi

Autor:
/
21. júla 2018

Veľa žien sa vzťahu s travelistom (cestovateľom) bojí. Alebo ho berú ako krátkodobé okorenenie života, ale do vzťahu idú rovno s tým, že to bude len na chvíľu. Boja sa, že u travelistu zvíťazí potreba slobody, dobrodružstvo a poznávanie nového nad vernosťou. Bojí sa, že vo svete stretne lepšiu.

A vlastne to platí aj naopak. Aj travelistky majú často problém nájsť dlhodobého partnera. Z úplne rovnakých dôvodov. Lenže väčšinou ide len o zbytočné predsudky.

Samozrejme – ak sa dajú dokopy dve spriaznené cestovateľské duše, je to jasné. Čo keď sa ale zamilujete do travelistu / travelistky a sami ste boli najďalej v Chorvátsku? A čo keď sa vám napríklad vôbec cestovať nechce? Nebojte, aj tí najbláznivejší travelisti hľadajú hrejivú náruč, do ktorej sa budú môcť vracať.

Poznáme veľa vášnivých cestovateľov, ktorí už roky vyrážajú na dobrodružné cesty po celom svete, ale vždy sa pokorne vrátia k svojim rodinám. Veľmi dobre vedia, že sloboda a stále nové zážitky sú k ničomu, pokiaľ nie je s kým ich zdieľať.

Skutoční travelisti skrátka skutočne prežívajú aj svoje lásky. Ako napísal autor cestopisov Pico Iyer:

Najskôr cestujeme, aby sme sa stratili. Potom cestujeme, aby sme sa našli. Cestujeme, aby sme otvorili svoje srdcia i oči a spoznali svet lepšie, než nám kedy môžu noviny sprostredkovať…

Vo svojej podstate cestujeme, aby sme znovu zažili bláznivú mladosť – aby čas opäť plynul pomaly, my sa ním nechali pohltiť a znovu sa zamilovali … Rovnako ako na všetkých skutočných cestách, aj v láske sa necháte vytiahnuť zo svojej ulity a ocitnete sa uprostred niečoho zároveň desivého i nádherne podivuhodného.

A preto by ste svoje srdce mali dať travelistovi. Pretože vďaka nemu budete mať v živote neustále čo objavovať.

Život bude jedno veľké dobrodružstvo

Zamilovať sa do travelistu znamená zamilovať sa do slobody a dobrodružstva.

Travelista vás bude chcieť vziať všade so sebou. Teší ho, keď vo vašich očiach uvidí údiv nad objavovaním nových miest. Nič nedokáže dvoch ľudí zblížiť toľko ako spoločné preskúmavanie neznámych miest a všetkých ich jedinečných krás.

“Život začína na konci vašej zóny komfortu,” povedal Neale Donald Walsch. A snáď každý cestovateľ to veľmi dobre vie. S travelistom sa nebudete nudiť ani doma, pretože aj tam bude neustále vyhľadávať nové a zaujímavé podnety. Dať svoje srdce travelistovi skrátka miesto všednej každodennosti znamená život plný zážitkov.

Travelista je citlivý

Cestovatelia bývajú citovo založení a empatickí ľudia, ktorí veci hlboko prežívajú. Ich túžbu po poznaní sveta čiastočne poháňa vnútorná láska ku všetkým ľuďom.

Travelista bude láskyplný a chápavý partner, jednoducho lebo mu záleží na ostatných – ľuďoch aj iných živých bytostiach. Po svete cestuje, pretože obdivuje našu planétu Zem i všetko, čo ju obýva.

Zároveň si sám prešiel neraz náročnou situáciou a na vlastné oči videl utrpenie iných. Je tak pre neho oveľa ľahšie vcítiť sa do problémov ostatných. Vie, že život vie byť pekná sviňa, ale zároveň je mu jasné, že všetko závisí na tom, ako sa k situácii postavíme. Cestovateľ vie, kedy potrebujete utešiť a kedy naopak nakopnúť k akcii.

K problémom sa stavia čelom

Na cestách veľmi nejde pred každodennými problémami utekať. Každý nevyriešený drobný problém sa len stáva časovanou bombou, ktorá môže kedykoľvek vybuchnúť. Prípadne na seba nabaliť lavínu ďalších.

Travelista problémy naozaj rieši, nesnaží sa ich schovať alebo robiť, že neexistujú. Verte, že to oceníte aj vo vzťahu. Možno nebude vzťah tak pohodlný, ale rozhodne môže vydržať oveľa dlhšie a ísť viac do hĺbky.

Bude vám načúvať

Cestovatelia sú zo svojej podstaty veľmi zvedaví. Radi si dobre porozprávajú a nové informácie nadšene nasávajú ako špongia. Preto sa bude dať s travelistom dobre rozprávať. Stále sa vás bude snažiť spoznať ešte lepšie. Navyše chápe, že rozhovor je ako tanec, a nebude vám skákať do reči.

Na cestách tiež zistíte, že najlepšie sa niekedy nedohovoríte slovami, ale rečou tela, ktorá dokáže odhaliť oveľa viac než akákoľvek vyrieknutá veta. Aj preto travelista takmer vždy dokáže odhadnúť, ako sa cítite, a otvorí vám svoje srdce i myseľ.

Je otvorený názorom druhých

Cestovanie vás lepšie ako čokoľvek iné naučí, že váš uhol pohľadu vychádza iba z vášho prostredia a vašich skúseností. Cestovatelia ale vedia a rešpektujú, že ľudia na život a svet okolo nás nenahliada všade rovnako. Chápu, že čo sa im zdá zlé, pre ostatných môže byť úplne v poriadku. A tak vás travelista nebude nútiť meniť názory, aj keď by sa Vám to mohlo spočiatku tak zdať, ale skor či neskôr Vás nechá byť samu sebou, ale stále bude niekde blízko Vás, ak by ste potrebovala.

Nie je náročný

Skutoční cestovatelia nie sú vyberaví. Netúžia po luxuse, ale po zážitkoch. Ak sa zamilujete do travelistu, buďte si istá, že už spal na pár pochybných miestach a sem tam ochutnal nejaké to podozrivo vyzerajúce jedlo. Presne to ale miluje, nebojí sa do života ísť natvrdo.

Inými slovami, s travelistom budete vždy môcť byť spontánna a nerobiť si starosti, ako na neho urobiť dojem. Bude od vás chcieť len to, aby ste boli tým, kým ste. Nič viac, nič menej.

Nebude vás brzdiť

Každý cestovateľ je v kútiku duše snílek. Chápe, ako je dôležité ísť za svojimi snami aj byť nezávislý. Preto sa nebude pokúšať ovládať vás ani váš život. Ani on by totiž nedovolil, aby niekto iný určoval ten jeho. Dať svoje srdce travelistovi znamená byť s niekým, kto ctí vaše ciele aj individualitu.

Nebojí sa zmien

Cestovanie je jedna veľká zmena. Nedržte sa zubami nechtami jediného uhla pohľadu a potom môžete ako človek rásť a vyvíjať sa. Pri cestovaní nezáleží ani tak na tom, kam ideme, ako na tom, čo sa nám na ceste prihodí.

Ako povedal Henry Miller: Cieľom cesty nikdy nie je miesto, ale nový náhľad na svet.

Život s travelistom vás inšpiruje vyraziť aj na cestu sebapoznania. Bude vám duchovným sprievodcom aj tým pravým náprotivkom na ceste vesmírom.

Veď cestovanie a láska boli konieckoncov stvorené jedno pre druhé.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek