Blog

Ako sa pobaliť na dovolenku? Triky, ako všetko v kľude naskladať do kufra!

Autor:
/
15. augusta 2017

1.Ľahký kufor

Vyberajte taký kufor, ktorý sám o sebe nie je príliš ťažký. Nielenže sa vám batožina lepšie ponesie, ale úspora váhy sa bude hodiť aj v lietadle.

VIDEO: Aký kufor si smieme vziať na palubu lietadla? (Zdroj: Blesk.cz)

 

2. Rozloženie

Na dno položte uteráky a nohavice. Košele patria zase hore. Do ich golierov potom stočte opasok nohavíc, aby sa predišlo pokrčeniu. Spodným prádlom, ponožkami či plavkami možné vyplniť medzery v kufri. Na cesty so sebou berte hlavne nekrčivé ľahké oblečenie a vyberajte také, ktoré môžete vzájomne kombinovať. Najvýhodnejšie je zrolovať ich a ukladať tesne vedľa seba.

3. Pastu aj šampón do vrecúška

Krémy, pasty na zuby a šampóny radšej zabaľte ešte do igelitového vrecka. Môže sa stať, že sa niektoré balenie otvorí či rozbije a celý kufor a jeho obsah by potom bol špinavý. Tiež si vyberajte menšie balenia, pretože zaberú menej miesta.

4. Topánky

Zrolujte ponožky a vložte ich do topánok, tak zaistíte, aby sa tvar topánok nezdeformoval. Topánky ukladajte na dno batožiny systémom špička na pätu a na podrážky natiahnite sprchovaciu čiapku, alebo topánky uložte do sáčku, aby neznečistili oblečenie.

5. Pre všetky prípady

Nezabudnite si so sebou zobrať plátenú tašku alebo tašku na špinavé prádlo. Pribaľte pre istotu tiež malé balenie prášku na pranie, aby ste mohli vyriešiť prípadné nehody počas cestovania. Rozhodne nezabudnite na vlhké vreckovky.

6. Adaptér

Pribaľte adaptér do elektrickej zásuvky, ak cestujete do zahraničia. Niekde totiž majú trochu iné zásuvky a v hoteli nemusia mať dostatok adaptérov na požičanie. Najlepšie vám poslúži ten univerzálny.


VIDEO: Ako sa efektívne pobaliť? (Zdroj: Youtube.com / Patty IMAGE)

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek