Blog

Čo by ste mali vedieť ak cestujete sami…

Autor:
/
28. mája 2018

Cestovanie osamote je super a my ho odporúčame všetkými desiatimi. Nie je ale pre všetkých. Ak túžite vycestovať niekam sami, radšej si najprv zistite, či vám nasledujúce veci nevadia. Cestovanie sólo nemusí byť nebezpečné, niekedy je ale dosť nepraktické a nepríjemné.

Nikto vám nepostráži tašku ani veci

Toto môže byť občas vážne nepríjemné. Potrebujete na záchod (vo vlaku, na stanici, v kaviarni) nemáte ale nikoho, kto by vám postrážil veci, zatiaľ čo budete preč. Takže si všetko budete musieť brať všade so sebou, a to neustále. Je milión situácií, ktoré sa na cestách môžu vyskytnúť, kedy vám jednoducho bude chýbať niekto, kto by vás podržal.

Nebudete sa mať s kým podeliť o zážitky

Až uvidíte ten najkrajší západ slnka, nebude s vami nikto, s kým by ste ho mohli prebrať a obdivovať. Jasne, môžete síce skypovať domov alebo kamarátom, to ale nie je ono, no nie?

Nikto vás nevyfotí

Budete mať možno menej fotografií, pretože so sebou nebudete mať nikoho, kto by vás neustále fotil. Samozrejme, že selfíčka nepočítame. Ale z dovolenky chceme mať aj ďalšie pekné fotky, na ktorých sa budeme vidieť.

Občas sa budete báť

So všetkými nepríjemnosťami a strachom sa budete musieť vysporiadať sami. Čo je samozrejme skvelá škola života, niekedy je to ale dosť na nič. Až budete riešiť nepríjemnosti, napríklad budete na cestách chorí (nie že by sme vám to priali, ale stať sa môže všetko …), budete na to úplne sami a budete si musieť ďaleko od domova poradiť.

Budete sa musieť rozhodovať sami za seba

Až sa budete rozhodovať, či ísť do galérie alebo na prechádzku mestom, budete na rozhodovanie sami. Čo je dosť super, ak si neradi nechávate do vecí hovoriť a chcete si robiť čo chcete, po chvíli vás to ale môže omrzieť. Nikto vás nebude ráno ťahať z postele a nútiť vás chodiť, kým vás nebudú bolieť nohy. Bude to len na vás – to môže byť fajn, ale ako dlho to vydržíte?


Od cestovania osamote vás rozhodne nechceme odrádzať. Naopak. Len sa na všetky nepríjemnosti radšej pripravte dopredu, aby ste potom svoje cesty neľutovali. Áno, aj takí cestovatelia sú, len o tom nepíšu slohy na sociálne siete. Takže zvážte všetko a dobre sa pripravte, potom vás totiž nič nezaskočí a cestovanie si užijete oveľa viac.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prihláste sa k odberu noviniek

Naši partneri
 
Waldtour
British Airways
Patince
Hotel Pod Bránou
DJI
KLM
Marriott
Bardejov
WY
Permon
 
Sme aj na Instagrame
Instagram did not return a 200.

Sledujte ma!