Blog

Idete na dovolenku autom? Pozor na sedačky pre deti

Autor:
/
22. septembra 2018

Tohtoročné dovolenky sú už predo dvermi ba niektorí už dokonca vyrazili aby sa vyhli prázdninovému šialenstvu dovolenkárov.

Stále väčší počet ľudí dáva teraz prednosť destináciám, do ktorých dôjdu vlastnými autom. Aj vzhľadom na hrozby teroristických útokov si Slováci v tomto roku najčastejšie volia Chorvátsko, Taliansko, Slovinsko alebo aj hit sezóny 2016 Bosna a Hercegovina.

Ten, kto zatiaľ nie je zvyknutý jazdiť na dovolenku po vlastnej osi, mal by sa vopred dobre informovať, čo ho môže pri ceste zaskočiť. Každá krajina totiž vyžaduje trochu iné podmienky. Svoje o tom vie aj Peter Krsek, ktorý ako vodič z povolania má precestovanú celú Európu. Keď potom nastáva čas dovoleniek, je pre svojich známych taká súkromná informačná kancelária, ako sa smiechom priznáva.

“S rodinou jazdíme každý rok niekam inam. Ale je pravda, že proti ostatným som vo výhode, mám väčšinu krajín dobre naštudované a prejdené,” priznáva Peter Krsek.

Podľa jeho odporúčania by všetkým vodičom, ktorí sa na dlhšiu cestu do zahraničia chystajú prvýkrát, odporučil zohnať si čo najviac informácií. “Dnes to vlastne nie je problém, na internete zoženiete všetky potrebné informácie,” radí vodič z povolania Peter.

Podľa jeho slov by si mali rodiny s deťmi dať pozor hlavne na autosedačky. “V každej krajine platia iné pravidlá aj na používanie detských sedačiek alebo podsedákov. U nás ho musí mať dieťa do 36 kg a 150 cm bez ohľadu na vek. To ale neplatí všade. Pozor si dajte napríklad v Rakúsku. Tam musí byť minimálne na podsedáku dieťa do 14 rokov. My osobne sme s tým mali problém, pretože náš syn už v 13 rokoch meral cez 170 cm. Nedodržaním riskujete vysokú pokutu, a tu nikto nechce,” varuje pred prísnymi strážnikmi v zahraničí Peter Krsek.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek