Blog

Letíme na dovolenku s dieťaťom… Tipy pre všetky maminy

Autor:
/
21. augusta 2017

Pred letom udržujte rovnaký režim spánku ako zvyčajne

Niekedy nie je možné nechať dieťa spať toľko, na koľko si zvyklo. Pre dieťa je dobré, keď mu zásadným spôsobom nezasahujete do režimu spánku. Keď je dieťa ospalé a vyčerpané, nemusí nutne v dopravnom prostriedku zaspať, ale môže sa zmeniť na niečo, čo pripomína “hysterické zvieratko.” Niekoľkomesačné bábätká majú určitý spánkový rytmus, je dobré si naplánovať cestu práve podľa tohto režimu. Keď cestujete v čase, kedy je dieťa navyknuté spať, je možné že prespí väčšiu časť letu.

Nezabudnite cumlík

Pokiaľ cestujete s malým bábätkom, ktoré je len niekoľko mesiacov staré, určite nezabudnite na cumlík, fľašku alebo čokoľvek, čo udrží pozornosť dieťaťa pri cmúľaní. Znižujete tak tlak v ušiach vášho dieťaťa, a vo väčšine prípadov platí, že deti, ktoré niečo cmúľajú, neplačú. Keď má vaše dieťa tendenciu zaspať pri dojčení, alebo pití z fľaše, nechajte ich pri tom čo najdlhšie. Pomáhajú aj cukríky či lízatká.

Obľúbené hračky

Je dobré mať k dispozícií čokoľvek, čo môže dieťatko rozptýliť.

Striedajte sa pri opatere dieťatka

V prípade, že váš malý cestovateľ prespí drvivú väčšinu letu, nechajte ho oddychovať. Pokiaľ je ale aktívne a chce sa hrať, buďte k dispozícií a striedajte sa s partnerom. Vy si zaistíte prestávku a bábätku iný druh stimulácie.

Prejdite sa s dieťatkom v uličke

Neodporúčame prechádzku po palube napríklad počas servisu, pomôže to však v situáciách, kedy je dieťa rozrušené. Pomôže, keď sa s dieťatkom poprechádzate a húpete ho na rukách. Kuchynky v strednej alebo zadnej časti lietadla sú väčšinou voľné, nemusíte preto sedieť s nekludným bábätkom na mieste ani počas servisu. Pokojne sa s ním presunte do zadných priestorov, alebo si vypýtajte nosič od personálu.

Rezervujte si sedadlá vopred.

Či už cestujete so sprievodom alebo bez, uistite sa, že ste si rezervovali miesto v predstihu, aby ste sedeli v prvých radoch, pri toaletách alebo kuchynke. Pri lietaní s dieťaťom budete potrebovať sedačku, ktorú umiestnite buď do uličky alebo k oknu. Uistite sa, aby váš partner sedel hneď vedľa.

Prineste si detský vankúšik alebo nosidlo na dieťa.

Prechádzka po termináloch s detským nosidlom síce môže vyzerať vtipne, na palube však budete radi, že ho máte. Ak ste si ho zabudli, nevadí, každá letecká spoločnosť má k dispozícii počas svojich dlhých letov nosidlá pre bábätká.

Majte so sebou veci na prezlečenie, plienky a fľašky s nápojom

Bábätko, ktoré má iba pár mesiacov, nepotrebuje tony hračiek, ale náhradné oblečenie a plienky. Nikdy neviete, kedy sa dvojhodinový let zmení na štvorhodinovú tortúru, napríklad kvôli meškaniu letov.

Majte so sebou doklad o narodení dieťaťa.

Niektoré letecké spoločnosti si overujú vek dieťaťa ešte pred odletom, a preto je lepšie mať pri sebe doklady o narodení.

Deti lietajú radi a aj dlhé lety zvládajú veľmi statočne, problémy väčšinou vznikajú pri zmene tlaku, na ktorú sú detské ušká veľmi citlivé.

Tip od redakcie: Niektoré letecké spoločnosti prevádzkujú lietadlá Boeing 787, ktorý vyrovnáva tlak pomerne brilantne a tlakový rozdiel medzi zemou a letom vo výške 11 tisíc metrov je ledva citeľný. 

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek