Blog

Letisko Budapešť – Parkovanie a doprava na letisko

Autor:
/
2. septembra 2018

Presná adresa letiska: BUD Nemzetközi Repülőtér 1675 Budapest Pf. 53.
GPS súradnice letiska: 47.4384587,19.252295799999956

PARKOVISKÁ NA LETISKU A V OKOLÍ

Priamo na letisku: Letisko umožňuje parkovanie priamo pri termináloch. Pri Termináli 1 je k dispozícii viac ako 500 parkovacích miest, tiež Express parkoviská, parkoviská na krátkodobé a dlhodobé parkovanie a autobusové parkovisko. Pri Termináli 2 je k dispozícii viac ako 2000 parkovacích miest, taktiež parkovisko na krátkodobé a dlhodobé státie a autobusové parkovisko. Miesta si môžete rezervovať telefonicky alebo online. Cena parkovania sa pohybuje od 25 € za týždeň.

Parkovanie pri letisku Budapešť: Parkovať môžete aj 6 – 10 minút od letiska, kde sú samozrejme zabezpečené shuttle bussy, ktoré vás zdarma prepravia priamo k terminálu a po prílete naspäť na parkovisko. Cena za týždenné parkovanie na týchto parkoviskách začína od 20 € .

GPS súradnice:  N 47,42748, E 19,25919

CESTA NA LETISKO V BUDAPEŠTI

Autom: Najpohodlnejším spôsobom, ako sa dopraviť na letisko v Budapešti je autom po diaľnici, pričom táto cesta trvá približne 2 hodiny a 15 minút. Maďarská diaľničná známka na 10 dní stojí v prepočte približne 11 €.

Autobusom: Môžete využiť priame spojenie z Bratislavy do Budapešti, cesta trvá 3 hodiny a spoj premáva 6-krát denne. Z Budapešti sa priamo na letisko dopravíte taxíkom alebo miestnou dopravou. Z terminálu 1 do stanice metra Kőbánya-Kispest premáva autobus číslo 93, odkiaľ sa dostanete do centra na námestie Deák Ferenc.

Vlakom: Cestovanie vlakom je pohodlné, môžete využiť denné i nočné diaľkové vlaky na linke Praha – Bratislava – Budapešť a taktiež vlaky z Košíc cez Miškovec do Budapešti. Za spiatočný cestovný lístok zaplatíte: Košice – Budapešť / 20 €, Poprad -Tatry – Budapešť cez Košice / 28,50 €, Bratislava – Budapešť / 16 €, Nové Zámky – Budapešť / 10,50 €. Vlaky chodia počas dňa pravidelne približne každú hodinu.

Letecky: Priame letecké spojenie medzi Bratislavou a Budapešťou neexistuje. Jedinou možnosťou je letecké spojenie Viedeň – Budapešť.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prihláste sa k odberu noviniek

Naši partneri
 
Waldtour
British Airways
Marriott
Patince
Permon
KLM
Bardejov
DJI
Hotel Pod Bránou
WY
 
Sme aj na Instagrame
Instagram did not return a 200.

Sledujte ma!