Blog

Letisko Václava Havla Praha je v zimnej sezóne spojené priamou linkou so 105 destináciami

Autor:
/
22. septembra 2018

original-1V nedeľu 30. októbra 2016 bola na Letisku Václava Havla Praha spustená prevádzka podľa zimného letového poriadku. Počas zimnej sezóny plánuje na Letisku Václava Havla Praha operovať 58 leteckých spoločností, z toho 53 na linkách pre cestujúcich a 5 cargo dopravcov. Nový letový poriadok bude obsahovať pravidelné spojenie do 105 miest v 39 krajinách sveta. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka tak počet priamych pravidelných liniek v osobnej preprave narastie o štyri a cestujúci sa môžu tešiť na spojenie do 11 nových destinácií.

Zimný letový poriadok bude na Letisku Václava Havla Praha platiť od 30. októbra 2016 do 25. marca 2017. “Letisko má za sebou historicky najúspešnejšiu sezónu, a to ako rekordným počtom 145 destinácií, tak aj najväčším počtom prepravených cestujúcich. Ale ani zimná sezóna nebude zaostávať. Zimný letový poriadok prinesie spojenie do jedenástich nových destinácií v 7 krajinách sveta. Cestujúci sa môžu tešiť aj na dve ďalšie diaľkové linky do Číny od nových dopravcov China Eastern Airlines a Sichuan Airlines, ktoré začali svoju prevádzku už počas leta a plánujú v rovnakej frekvencii pokračovať aj v zimnom období, “ chváli si vyhliadky na zimné obdobie Václav Řehoř, predseda predstavenstva českého aeroholdingu, a dodáva: “svoju základňu tu otvorí a celkovo pôsobenie na pražskom letisku rozšíri spoločnosť Ryanair a rad ďalších dopravcov navýši svoje frekvencie na existujúcich destináciách, čo sa týka napríklad Kyjeva, Eindhovenu či Neapola.”

Okrem dvoch čínskych dopravcov sa v zimnom letovom poriadku novo objaví ponuka spoločností Tunis Air s linkou do Tunisu a Sprint Air s novou linkou do Radomi. Tiež existujúci dopravcovia prichádzajú oproti minulej zime s radom noviniek. Patria medzi nich linky Českých aerolínií do Birminghamu, ukrajinskej Odesy, ruskej Kazane a Ufy či do chorvátskeho Záhrebu, ktoré aerolinka prevádzkovala už počas letného letového poriadku. V zime budú novo pokračovať aj linky spoločnosti Volotea do Marseille a Toulouse. Letecká spoločnosť Norwegian zase začne pravidelné lety do nórskeho Stavangeru.

Od zimného letového poriadku na Letisku Václava Havla Praha pribudne v poradí už štvrtý bázovaný dopravca. Svoju základňu tu otvorí spoločnosť Ryanair. K existujúcim linkám dopravcu od zimného letového poriadku pribudnú spojenia do Ríma na letisko Ciampino a do Milána / Bergama.
Prvýkrát bude v rámci zimného letového poriadku do Prahy lietať aj najväčší Airbus A380, spoločnosť Emirates sa rozhodla existujúcu kapacitu lietadla pre 519 cestujúcich využiť aj v nadchádzajúcej sezóne.

Najväčší počet destinácií s priamym spojením z Prahy je pre nadchádzajúcu sezónu naplánovaný do Veľkej Británie, kam smeruje 12 tratí s pravidelným prevádzkou. Nasledujú Taliansko, Španielsko, Rusko a Francúzsko s deviatimi destináciami. Okrem Talianska tak pri všetkých týchto krajinách došlo k medziročnému nárastu destinácií s priamym spojením z Prahy.

Najväčší počet ponúkaných letov v zimnej sezóne bude do Moskvy s 58 spojmi týždenne. Hneď na druhom mieste je parížske letisko Charles de Gaulle (53 spojov týždenne), nasledujú Amsterdam (50x týždenne), Varšava (41x týždenne) a Frankfurt (40x týždenne).
V prípade zimných dovoleniek sa bude z Prahy najčastejšie lietať do Dubaja a do egyptských miest Hurghada a Marsa Allam. Popri tradičných letoviskách budú k dispozícii aj spoje na Kapverdské ostrovy Sal či Boa Vista alebo do vzdialenejších a exotických destinácií ako sú Mombasa v Keni, kubánske Varadero alebo Zanzibar.

11 nových destinácií v pravidelnej preprave:

Birmingham (České aerolinie) Oděsa (České aerolinie) Tunis (Tunis Air)
Čcheng-tu (Sichuan Airlines) Šanghaj (China Eastern Airlines) Ufa (České aerolinie)
Kazaň (České aerolinie) Stavanger (Norwegian) Záhřeb (České aerolinie)
Marseille (Volotea) Toulouse (Volotea)  

4 noví dopravcovia:  China Eastern Airlines, Sichuan Airlines, Sprint Air, Tunis Air

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek