Hlavná stránka » Mojich TOP 5 destinácií
Blog

Mojich TOP 5 destinácií

Tentoraz by som sa s vami rád podelil o moju hitparádu 5 miest, ktoré som navštívil či už pracovne alebo súkromne, kde sa mi páčilo najviac a kam by som sa určite rád vrátil.

5. miesto
DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

O piatu priečku sa popasovala Dominikánska republika spolu s Mauríciom a potom som si vlastne ešte spomenul na Rím, kde sa mi tiež strašne páčilo, takže to vôbec nebol jednoduchý výber. Avšak DomRep nakoniec zvíťazila. Krásne pláže a more u mňa dokáže poraziť len máločo. Pomerne veľkým zážitkom bol aj výlet do hlavného mesta Santo Dominga. Pamiatky tu pochádzajú ešte z čias kolonialistov a pri prechádzke mestom si aspoň urobíte trochu obrázok o živote miestnych ľudí.

4. miesto
HAWAI

Jasnou voľbou do rebríčka bol aj Havaj. Dovolenkárov láka hlavne vďaka svojim krásnym plážam a surfistov potom obrovskými vlnami. Avšak Havaj je veľmi krásny aj keď zájdete autom do vnútrozemia, čo v niektorých exotických destináciách nie je úplne bežné. Na druhej strane má aj svoju odvrátenú stránku, pretože vedľa nádherných luxusných domov tu nájdete aj veľa giet, čo v tak krásnom prostredí pôsobí až trochu nepatrične. A keď už ste na Havaji, tak za návštevu určite stojí aj Pearl Harbor, čo je významné historické miesto, kde roku 1941 došlo k nečakanému útoku Japoncov na túto americkú vojenskú základňu, čo podnietilo vstup USA do druhej svetovej vojny.

3. miesto
BENÁTKY

Medzi všetkými exotickými destináciami možno trochu zvláštna voľba, ale podľa môjho názoru sú Benátky tým najkrajším a najromantickejším mestom v Európe. Strašne sa mi páči, že tu nie sú žiadne cesty ani autá a celé mesto je možné krásne za jeden deň prejsť pešo alebo na loďke. Veľmi sa mi tiež páči miestna architektúra a aj napriek tomu, že mnoho domov je od vody skôr zničených, tak práve to celkovému výzoru mesta dodáva tú pravú atmosféru. Hoci si neviem predstaviť, že by som tu mal žiť, tak na dovolenku sú Benátky určite skvelým miestom.


 

2. miesto
DUBAI

Dubai je miesto, kde môžete stráviť dovolenku, na ktorej nie ste limitovaní len ležaním na pláži či chodením po pamiatkach. V meste sú krásne pláže, nekonečné nákupné možnosti, môžete si ísť zalyžovať, zakorčuľovať, prechádzať sa po starej Dubaji, kde nasajete atmosféru arabského sveta a následne zavítať na trh so zlatom, kde naopak nasajete atmosféru sveta plného bohatstva. Navštívite tu najvyššiu budovu na svete a deň môžete zakončiť výletom do púšte alebo vyhliadkovým letom balónom nad mestom. Dubaj ma očaril teda hlavne vďaka svojej rozmanitosti a hoci som tu už bol dvakrát, určite to nebolo naposledy.


 

1. miesto
MALDIVY

Na prvom mieste jednoznačne musia byť Maldivy. Trúfam si tvrdiť, že už len málo miest na svete, sa dokáže rovnať tej nádhere, ktorú zbadáte vlastne ešte pred tým, než vôbec pristanete. Ostrovčeky sú úplne odrezané od sveta, takže tu zažijete úplne pokojnú dovolenku plnú skvelých drinkov a teplého mora v ktorom sa budete kúpať spolu s malými žralokmi a rajami, ktorí sa neboja priplávať až úplne k pláži. Video hovorí za všetko a ak niekedy budem mať príležitosť sa sem vrátiť, rozhodne nezaváham ani na minútu.


 

O-té miesto
CYPRUS

Bol som nútený pridať aj toto nulté miesto, nakoľko som si Cyprus obľúbil trochu zvláštnym spôsobom. Nemám na mysli jeho severnú časť. Popravde tá ma nezaujíma (mám vlastný názor na okupáciu), ale jeho grécka časť. Prešiel som ju od Pafosu cez Limasol až po Larnaku a musím povedať asi toľko: Ešte nikde na svete som nežažil toľko rôznych možností pre či už aktívnu ale aj tu klasickú dovolenku ako tu. Cyprus má veľmi očaril a to až tak, že je to asi jediná krajina (okrem mojej vlastnej), kde som povedal, že si viem predstaviť žiť. Dokonca som začal uvažovať nad kúpou apartmámu v Pafose, nakoľko Pafos je asi pre mňa top miesto na Cypre. Články o Cypre nájdete TU.


Ktorá krajina je pre Vás TOP 1?

Napíšte nám to do komentárov pod článkom.

7 komentárov

 1. Magdaléna 18. marca 2018
 2. Elis 8. apríla 2018
  • Juraj 8. apríla 2018
   • Elis 8. apríla 2018
    • Juraj 8. apríla 2018
     • Elis 8. apríla 2018
     • Juraj 8. apríla 2018

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin