Blog

Mojich TOP 5 destinácií

Autor:
/
22. septembra 2018

5. miesto
DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA

O piatu priečku sa popasovala Dominikánska republika spolu s Mauríciom a potom som si vlastne ešte spomenul na Rím, kde sa mi tiež strašne páčilo, takže to vôbec nebol jednoduchý výber. Avšak DomRep nakoniec zvíťazila. Krásne pláže a more u mňa dokáže poraziť len máločo. Pomerne veľkým zážitkom bol aj výlet do hlavného mesta Santo Dominga. Pamiatky tu pochádzajú ešte z čias kolonialistov a pri prechádzke mestom si aspoň urobíte trochu obrázok o živote miestnych ľudí.

4. miesto
HAWAI

Jasnou voľbou do rebríčka bol aj Havaj. Dovolenkárov láka hlavne vďaka svojim krásnym plážam a surfistov potom obrovskými vlnami. Avšak Havaj je veľmi krásny aj keď zájdete autom do vnútrozemia, čo v niektorých exotických destináciách nie je úplne bežné. Na druhej strane má aj svoju odvrátenú stránku, pretože vedľa nádherných luxusných domov tu nájdete aj veľa giet, čo v tak krásnom prostredí pôsobí až trochu nepatrične. A keď už ste na Havaji, tak za návštevu určite stojí aj Pearl Harbor, čo je významné historické miesto, kde roku 1941 došlo k nečakanému útoku Japoncov na túto americkú vojenskú základňu, čo podnietilo vstup USA do druhej svetovej vojny.

3. miesto
BENÁTKY

Medzi všetkými exotickými destináciami možno trochu zvláštna voľba, ale podľa môjho názoru sú Benátky tým najkrajším a najromantickejším mestom v Európe. Strašne sa mi páči, že tu nie sú žiadne cesty ani autá a celé mesto je možné krásne za jeden deň prejsť pešo alebo na loďke. Veľmi sa mi tiež páči miestna architektúra a aj napriek tomu, že mnoho domov je od vody skôr zničených, tak práve to celkovému výzoru mesta dodáva tú pravú atmosféru. Hoci si neviem predstaviť, že by som tu mal žiť, tak na dovolenku sú Benátky určite skvelým miestom.


 

2. miesto
DUBAI

Dubai je miesto, kde môžete stráviť dovolenku, na ktorej nie ste limitovaní len ležaním na pláži či chodením po pamiatkach. V meste sú krásne pláže, nekonečné nákupné možnosti, môžete si ísť zalyžovať, zakorčuľovať, prechádzať sa po starej Dubaji, kde nasajete atmosféru arabského sveta a následne zavítať na trh so zlatom, kde naopak nasajete atmosféru sveta plného bohatstva. Navštívite tu najvyššiu budovu na svete a deň môžete zakončiť výletom do púšte alebo vyhliadkovým letom balónom nad mestom. Dubaj ma očaril teda hlavne vďaka svojej rozmanitosti a hoci som tu už bol dvakrát, určite to nebolo naposledy.


 

1. miesto
MALDIVY

Na prvom mieste jednoznačne musia byť Maldivy. Trúfam si tvrdiť, že už len málo miest na svete, sa dokáže rovnať tej nádhere, ktorú zbadáte vlastne ešte pred tým, než vôbec pristanete. Ostrovčeky sú úplne odrezané od sveta, takže tu zažijete úplne pokojnú dovolenku plnú skvelých drinkov a teplého mora v ktorom sa budete kúpať spolu s malými žralokmi a rajami, ktorí sa neboja priplávať až úplne k pláži. Video hovorí za všetko a ak niekedy budem mať príležitosť sa sem vrátiť, rozhodne nezaváham ani na minútu.


 

O-té miesto
CYPRUS

Bol som nútený pridať aj toto nulté miesto, nakoľko som si Cyprus obľúbil trochu zvláštnym spôsobom. Nemám na mysli jeho severnú časť. Popravde tá ma nezaujíma (mám vlastný názor na okupáciu), ale jeho grécka časť. Prešiel som ju od Pafosu cez Limasol až po Larnaku a musím povedať asi toľko: Ešte nikde na svete som nežažil toľko rôznych možností pre či už aktívnu ale aj tu klasickú dovolenku ako tu. Cyprus má veľmi očaril a to až tak, že je to asi jediná krajina (okrem mojej vlastnej), kde som povedal, že si viem predstaviť žiť. Dokonca som začal uvažovať nad kúpou apartmámu v Pafose, nakoľko Pafos je asi pre mňa top miesto na Cypre. Články o Cypre nájdete TU.


Ktorá krajina je pre Vás TOP 1?

Napíšte nám to do komentárov pod článkom.

ZNAČKY
RELATED POSTS
7 komentárov
 1. Odpovedať

  Magdaléna

  18. marca 2018

  RHODOS KRETA

 2. Odpovedať

  Elis

  8. apríla 2018

  Na prežitie pekných chvíľ stačia Košice alebo Praha… záleží, s kým tam ste

  • Odpovedať

   Juraj

   8. apríla 2018

   Ďakujeme Elis za Vase TOP.. Spomínam si, že pre asi najromantickejší zážitok som nemusel ísť ani do zahraničia, ale kúsok za Trenčín… ale to by bol asi iný článok. Ešte raz, ďakujeme

   • Odpovedať

    Elis

    8. apríla 2018

    Ešte si spomínam na krásy Slavína. I keď, milý Travelista, aj cestovanie po diaľnici má svoje čaro…

    • Odpovedať

     Juraj

     8. apríla 2018

     Slavín je naozaj čarovné miesto… Odporúčam každému aspoň raz za život, najlepšie vo večerných hodinách, kedy si viete naplno vychutnať panorámu plnú svetiel a zážitkov.

     • Elis

      8. apríla 2018

      Áno, to máte pravdu, večerný Slavín je top. Hlavne, keď prestanete vnímať všetkých naokolo a užívate si krásne chvíle, ktoré vo vás umocňuje prítomnosť láskavej osoby… pekny vecer, milý Travelista Juraj

     • Juraj

      8. apríla 2018

      K tomu uz asi netreba nič dodávať… akurát snáď, že vám prajeme všetko dobré v ďalšom cestovateľskom živote…

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek