Blog

Muž vyrazil na roadtrip s netradičným chlpatým sprievodom

Autor:
/
15. apríla 2017

Hlavnou hrdinkou celého príbehu je vo výsledku práve Willow, ktorá sa na cestách ukázala byť skvelou spoločníčkou. So svojím parťákom Richom si užívala jednak lenivých dní uprostred austrálskych pustín alebo treky po horách. East jej spoločnosť tiež ocenil, na cestu sa totiž rozhodol vypraviť po rozchode. “Nedokážem si predstaviť, že by som bol na ceste bez svojej vernej spoločníčky. Je moja spriaznená duša, “vyhlásil o mačke Austrálčan.

“Zažili sme spolu veľa skvelých vecí, napríklad sme vyrazili loďou k Veľkému korálovému útesu alebo sme si užili leto na trávnatej náhornej rovine Dorrigo. Niektorí ľudia si samozrejme mysleli, že som blázon, keď cestujem s mačkou. Ale Willow je hrozne v pohode, “zastáva sa East svojej spoločníčky. Dodáva, že si nedokáže po svojom boku predstaviť lepšieho spolucestujúceho.

Od doby, čo sa pred dvoma rokmi vypravila netradičná dvojica na cestu, podarilo sa jej precestovať všetkých osem štátov a teritórií Austrálie. Vďaka tomu sa Willow stala pravdepodobne prvou mačkou v histórii, ktorá takúto cestu urazila. “Cestovanie s mačkou je podľa mňa oveľa jednoduchšie ako so psom. Tí vyžadujú viac pozornosti, zatiaľ čo Willow sa dokázala zabaviť aj sama. Život na ceste jej vyhovoval. Kým som riadil, tak spala na sedadle. Navrhoval som jej, že by sme si to niekedy mohli vymeniť, ale odmietla, “vtipkuje East.

Pravdepodobne dôjde aj na pokračovanie

Hoci sú mačky preslávené svojou nezávislosťou a tým, že sú schopné na dlhý čas zmiznúť a nikto o nich nemá ani poňatia, Willow sa vraj vzdialila od East najdlhšie 100 metrov a vždy čakala, či vyrazí na prieskum s ňou. “Máme nepísanú dohodu. Vie, že by som bez nej nikdy neodišiel a ja viem, že keď sa niekam náhodou zabehne, zase sa vráti, “tvrdí muž.

Väčšina dní počas dvojročného putovania pozostávala z obvyklej rutiny – prehliadka miesta, odpočinok, jedlo a potom krátky presun niekam ďalej. Netradičná dvojica prešla vždy najmenej 60 kilometrov denne. Večer si Austrálčan s mačkou našli miesto na táborenie, pripravili večeru a potom si vyšli ešte na krátku prechádzku.

Ako jeden z najkrajších zážitkov považuje East výstup na jednu z austrálskych hôr, kam stihli vystúpiť tesne pred západom slnka. “Willow skoro vybehla z auta a uháňala napred. Vždy sa obzrela, či idem za ňou a jej výraz skoro hovoril, nech pridám, “rozpráva muž.

Svojho rozhodnutia opustiť nudný život, všetko predať a vydať sa na dobrodružnú cestu East neľutuje. “Keď vás niečo v živote nenapĺňa, zbavte sa toho,” tvrdí East rozhodne. Bizarná dvojica nedávno svoju cestu zdarne dokončila a Austrálčan tvrdí, že niečo podobné v budúcnosti zrejme zopakujú. “Chceme dodať odhodlanie všetkým, ktorí plánujú vydať sa na podobný výlet, napríklad aj s chlpatými spoločníkmi,” uzavrel.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek