Hlavná stránka » Najkrajšie ostrovy sveta
Blog

Najkrajšie ostrovy sveta

Hľadáte inšpiráciu na letnú dovolenku? Našli sme pre vás päť nádherných ostrovov, ktoré možno rozhodnú o cieli ďalšej vašej cesty. Každý je jedinečný a má čo ponúknuť, ale jedno majú spoločné - nebude sa vám z nich chcieť domov.
Ostrovy Placeholder
Ostrovy

Bora Bora

Jednou z najobľúbenejších destinácií Francúzskej Polynézie je dobre známy ostrov Bora Bora. A nie je čomu sa čudovať. Komu by neučarovali biele pláže, krištáľovo čistá voda, zelenajúce sa hory a samozrejme aj typické “plávajúce” bungalovy? Vyhľadávaný ostrov plný luxusných zážitkov ponúka množstvo aktivít od potápania či výletov na kajaku, až po odpočinok v exotických spa a gourmet v miestnych reštauráciách.

Bora Bora
Bora Bora

Kauai

Presúvame sa na Havaj, kde sa nachádza ostrov Kauai. Tentoraz urobíme radosť tým, ktorí si chcú užívať nedotknuté pláže s nádhernými západmi slnka a obdivovať divokú prírodu. Kauai je pre dobrodružné duše, ktoré vyhľadávajú menej turistické miesta a radšej ako ležanie na pláží volia napríklad túru po 22 km dlhej cestičke Kalalau Trail vinúcej sa pod útesmi a ponúkajúcej neuveriteľné výhľady.

Kauai
Kauai

The Cook Islands

Hľadáte definíciu pre raj? Už nemusíte, sú to Cookove ostrovy. Nejde len o nádherné tropické prostredie s tyrkysovými lagúnami a kymácajúcimi sa palmami, ale o celkovú atmosféru, pokojný životný štýl a priateľské správanie miestnych domorodcov. Samozrejme nevynechajte exkluzívne spa alebo možnosť využitia tejto destinácie pre Vašu svadbu …

Cookove ostrovy
Cookove ostrovy

St. Lucia

Svätá Lucia patrí k najkrajším karibským ostrovom a má skutočne čo ponúknuť – pláže, dažďové pralesy, sopky, vodopády, kakaové a kokosové plantáže, národné parky, horské vrcholy, ale aj najrôznejšie pamätihodnosti. Dominantou ostrova sú dva vulkanické vrcholky s názvom Pitons, ktoré sa starajú o perfektný výhľad aj atmosféru na Svätej Lucii.

Svätá Lucia

Palawan Island

Filipínci majú tiež svoj klenot. Nesie názov Palawan a skrýva veľa jedinečností. Napríklad tú tečie najdlhšia podzemná rieka na svete, ktorá sa radí medzi sedem divov sveta, alebo tú nájdete koralové útesy Tubataha, ktoré sú zase zapísané v zozname UNESCO. Príroda tu proste skutočne čarovala. Uchváti vás čisté koralové more, svieže smaragdové džungle, tajuplné jaskyne či dlhé pláže ideálne na romantické prechádzky.

Palawan Island
Palawan Island

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin