Blog

Najkrajšie ostrovy sveta

Autor:
/
27. mája 2018
Ostrovy Placeholder
Ostrovy

Bora Bora

Jednou z najobľúbenejších destinácií Francúzskej Polynézie je dobre známy ostrov Bora Bora. A nie je čomu sa čudovať. Komu by neučarovali biele pláže, krištáľovo čistá voda, zelenajúce sa hory a samozrejme aj typické “plávajúce” bungalovy? Vyhľadávaný ostrov plný luxusných zážitkov ponúka množstvo aktivít od potápania či výletov na kajaku, až po odpočinok v exotických spa a gourmet v miestnych reštauráciách.

Bora Bora

Bora Bora

Kauai

Presúvame sa na Havaj, kde sa nachádza ostrov Kauai. Tentoraz urobíme radosť tým, ktorí si chcú užívať nedotknuté pláže s nádhernými západmi slnka a obdivovať divokú prírodu. Kauai je pre dobrodružné duše, ktoré vyhľadávajú menej turistické miesta a radšej ako ležanie na pláží volia napríklad túru po 22 km dlhej cestičke Kalalau Trail vinúcej sa pod útesmi a ponúkajúcej neuveriteľné výhľady.

Kauai

Kauai

The Cook Islands

Hľadáte definíciu pre raj? Už nemusíte, sú to Cookove ostrovy. Nejde len o nádherné tropické prostredie s tyrkysovými lagúnami a kymácajúcimi sa palmami, ale o celkovú atmosféru, pokojný životný štýl a priateľské správanie miestnych domorodcov. Samozrejme nevynechajte exkluzívne spa alebo možnosť využitia tejto destinácie pre Vašu svadbu …

Cookove ostrovy

Cookove ostrovy

St. Lucia

Svätá Lucia patrí k najkrajším karibským ostrovom a má skutočne čo ponúknuť – pláže, dažďové pralesy, sopky, vodopády, kakaové a kokosové plantáže, národné parky, horské vrcholy, ale aj najrôznejšie pamätihodnosti. Dominantou ostrova sú dva vulkanické vrcholky s názvom Pitons, ktoré sa starajú o perfektný výhľad aj atmosféru na Svätej Lucii.

Svätá Lucia

Palawan Island

Filipínci majú tiež svoj klenot. Nesie názov Palawan a skrýva veľa jedinečností. Napríklad tú tečie najdlhšia podzemná rieka na svete, ktorá sa radí medzi sedem divov sveta, alebo tú nájdete koralové útesy Tubataha, ktoré sú zase zapísané v zozname UNESCO. Príroda tu proste skutočne čarovala. Uchváti vás čisté koralové more, svieže smaragdové džungle, tajuplné jaskyne či dlhé pláže ideálne na romantické prechádzky.

Palawan Island

Palawan Island

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek