Blog

Najlepšie európske letoviská pre deti

Autor:
/
4. februára 2019

Už netrpezlivo pozeráte ponuky na Vašu vysnívanú dovolenku s deťmi? Ak ste na túto otázku odpovedali kladne, nasledujúce riadky sú určené práve vám. Našli sme pre vás niekoľko letovísk, kde si dovolenku s deťmi naozaj užijete.

Krásne pláže, pozvoľný vstup do vody, služby na vysokej úrovni a priezračné more – toto všetko je zárukou pohodovej dovolenky, na ktorú budú s nostalgiou a slzou v oku spomínať malí aj veľkí.

Taliansko

Štát ležiaci v južnej Európe na Apeninskom polostrove učaroval mnohým z nás. Jeho krása totiž nenechá chladným takmer nikoho. Okrem pamiatok, vyhlásenej kávy, pizze a cestovín sú najväčším lákadlom aj dlhé pláže, priezračné more a tá pravá talianska atmosféra, ktorú inde na svete jednoducho nenájdete. Kam zamieriť, aby sa tam páčilo vám a predovšetkým deťom? Tu je pár tipov.

Caorle

Obľúbené prímorské letovisko ležiace v strede severotalianskeho pobrežia Jadranu asi 20 km od Bibione a Lignana je vďaka svojej polohe vôbec tým najbližším miestom voči našim hraniciam. Je preslávené vďaka významným historickým pamiatkam, ktoré sa snúbia s modernou architektúrou, ale aj piesočnatým plážam, ktoré sa tiahnu v niekoľko kilometrových pásoch okolo luxusných hotelových rezortov.

Čo o Caorle hovoria ostatní? 

“Na plážach sú najrôznejšie atrakcie pre menšie deti, veľmi pozvoľný vstup do mora, zmrzlina na každom kroku, aquapark a lunapark. Hlavná promenáda sa večer uzavrie a turisti tu tak môžu bez obáv chodiť a užívať si nočné letovisko. “

Caorle

Caorle


Riccione

Nájdete ho neďaleko letoviska Rimini a nie nadarmo sa mu hovorí “zelená perla Jadranu”. Mesto módy, ktorého hlavná promenáda sa prezýva “výkladná skriňa Rimini”, je pozoruhodné nielen vo dne, ale predovšetkým v noci, kedy hlavná promenáda ožíva množstvom atrakcií a všadeprítomných turistov.

Čo o Riccione hovoria ostatní?

“Veľkou výhodou je prítomnosť zábavných parkov Fiabilandia, Italia in miniatura a Otremare s vodným svetom, delfináriom a IMAX kinom. Okrem nich tu nájdete nádherné pláže s veľmi pozvoľným vstupom do mora a animačným tímom prakticky na každej z nich. Kladne hodnotím aj kvalitné ubytovacie kapacity.”

Riccione

Riccione


Cesenatico

Prímorské letovisko Casenatico obýva zhruba dvadsať tisíc stálych obyvateľov. Leží v kraji Emilia Romagna v provincii Forlì-Cesena 30 km južne od Ravenny a 20 km severne od Rimini. Dnes tu sídli múzeum, ktorého súčasťou sú historické rybárske lode zakotvené na kanáli. Letovisko je navyše výborným východiskovým miestom pre výlety do okolia.

Čo o Cesanaticu hovoria ostatní?

“Letovisko je ideálne pre pobyt s deťmi. Voda tu nie je hlboká a vstup do nej je veľmi pozvoľný. Na mnohých plážach je tiež animačný tím. Oceňujem aj kvalitné hotely s baby clubmi a animáciami po celý deň.”

Cesenatico

Cesenatico


Montesilvano

Veľmi obľúbené pobrežné letovisko v regióne Abruzzo, situovanej asi päť kilometrov severne od Pescara, s ktorou je spojené pobrežnou cestou s promenádou lemovanou hotelmi, reštauráciami, barmi a letnými diskotékami. Letovisko je skvelým východiskovým bodom pre výlety do hôr, národných parkov alebo Ríma. Autom ste tu za necelé dve hodiny.

Čo o Montesilvano hovoria ostatní?

“Montesilvano je nesmierne živé letovisko s celým radom kvalitných hotelov, vybavených detskými klubmi a profesionálnymi animačnými tímami. Deti sa vybláznia cez deň na šmykľavkách, hojdačkách a trampolínach, dospelí večer na neďalekej diskotéke.”

Montesilvano

Montesilvano


Stintino

Letovisko Stintino nájdete na severozápade ostrova Sardínia. Letovisko sa nachádza oproti ostrovu Isola Asinara. Čo vás tu zaujme na prvý pohľad? Iste prenádherná pláž Pelosi, ktorá býva ale počas hlavnej sezóny dosť preplnená. Našťastie sa na pobreží Stintina nachádza nespočetné množstvo menej vyťažených zátok a pláží, na ktorých budete takmer sami.

Čo o Stintine hovoria ostatní?

“Na tomto letovisku najviac oceňujem nádherné a čisté more s ľahkým prístupom, piesočné pláže pre deti a skalnaté pre dospelých, ale aj mnoho ubytovacích kapacít s bazénmi a detskými klubmi.”

Stintino

Stintino


Grécko

Či už zamierite na ktorýkoľvek ostrov alebo pevninu, s Gréckom rozhodne nešliapnete vedľa. Vždy totiž nájdete pláž, ktorá ponúka pozvoľný vstup, piesočné podložie a v okolí veľa taverien alebo kvalitných hotelových komplexov. Či už dávate prednosť pokojnejším letoviskám alebo si po večeroch radi vyhodíte z kopýtka, s týmito destináciami rozhodne nešliapnete vedľa.

Thassos

Najsevernejšie položený ostrov v Egejskom mori je známy ako ostrov Sirén. Tie údajne svojím spevom lákali na ostrov námorníkov, ktorí tu následne stroskotali. Pravým dôvodom príťažlivosti ostrova však neboli mýtické Sirény, ale krása krajiny, nádherné pláže, priezračné more a pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Čo o Thassose hovoria ostatní?

“Na ostrove nájdete neuveriteľne čisté more, ktoré sa len tak nevidí, veľa skrytých zátok a piesčité i okruhliakové pláže s veľmi postupnými vstupmi do mora.”

Thassos

Thassos


Limnos

Ak túžite po gréckom ostrove, ktorý nebude tak zasiahnutý masovou turistikou, stavte na tajomný ostrov Limnos. Jeden z posledných doposiaľ neobjavených turistických rajov Grécka je typický svojou tradične pokojnou atmosférou, panenskou krásou miestnej prírody, bohato členitým pobrežím, krásnymi plážami a nádherne čistou vodou.

Čo o Limnose hovoria ostatní?

“V okolí známej pláže Plati Beach na vás čaká okúzľujúca atmosféra, ktorá podčiarkuje genius loci tohto neuveriteľného miesta. Užijete si tu nevšedný pokoj, minimum turistov, všadeprítomný piesok a niekoľko ihrísk, ktoré sú tu pripravené pre tých najmenších cestovateľov.”

Limnos

Limnos


Nea Vrasna

Letovisko sa stalo obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. To najmä pre svoju rozľahlú piesočnú pláž lemovanú palmami a priezračne čisté more. V okolí nájdete nespočetné množstvo taverien a obchodíkov, detské ihriská, preliezky a ďalšie atrakcie nielen pre deti.

Čo o Nea Vrasna hovoria ostatní?

“Ide o pokojné stredisko s prekrásnymi plážami vhodnými aj pre tých najmenších. V mieste je niekoľko reštaurácií a jeden väčší supermarket. Každý pondelok sa tu navyše usporadúvajú miestne trhy, kde nakúpite grécke produkty vrátane čerstvého ovocia, zeleniny, rýb, korenia a samozrejme aj stánky s oblečením, obuvou a textilom. Pre deti je tu rad ihrísk, preliezok i hojdačiek. Súčasťou väčšiny hotelov sú detské kluby a celodenné animácie.”

Nea Vrasna

Nea Vrasna


Rhodos

Rozkvitnutý ostrov, ktorý ponúka piesčité i kamienkové pláže je veľkým lákadlom pre rodiny s väčšími deťmi. Nachádza sa tu totiž rovno niekoľko aquaparkov. Ten najväčší a najnavštevovanejší nesie názov Rhodes ‘Mystery a mnohými je považovaný za najlepší zábavný park v celom Grécku. Nemenej úchvatný je tiež park The Water Park v mestečku Faliraki.

Čo o Rhodose hovoria ostatní?

“Ostrov je skvele dostupný zo Slovenskej aj Českej republiky a ponúka rad dobrých reštaurácií, detských ihrísk, zábavných centier a kvalitnú lekársku starostlivosť. Okrem toho tu nájdete aj celý rad historických pamiatok a očarujúcu prírodu.”

Rhodos

Rhodos


Kefalónia

Je vďaka svojej rozlohe najväčší z Iónskych ostrovov a zároveň šiesty najväčší ostrov patriaci Grécku. Stále patrí medzi miesta, ktoré sú turistickým ruchom dotknuté iba okrajovo. Ani dnes sa tu preto hotely nekrčia jeden na druhom a väčšina menších pláží nie je v obkľúčení turistov. Zaujímavosťou je napríklad pláž Xi so sýto červeným pieskom, ktorý vytvára kontrast s okolitými bielymi skalami.

Čo o Kefalónii hovoria ostatní?

“Naším obľúbeným cieľom je letovisko Lassi, ktoré leží neďaleko hlavného mesta ostrova. V letovisku sú celkom dve väčšie pláže – Makris Yialos a Platis Yialos, ktoré ponúkajú tony zlatistého piesku a veľmi pozvoľné vstupy do mora. Kúpanie tu je preto úplne vhodné pre malé deti a nie príliš zdatných plavcov či neplavcov. K dispozícii sú samozrejme slnečníky a ležadlá (za menší poplatok).”

Kefalónia

Kefalónia


Turecko

Hoci Turecko patrí z časti do Európy a z časti do Ázie, nemohli sme ho v tomto výpočte vynechať. Turecko – to sú totiž dlhé piesčité pláže, pokrývajúce najmä preslávenú Tureckú riviéru, bohatá fauna i flóra, vyhlásené hotelové komplexy a prenádherné more s bohatým podmorským životom. Navyše jednotlivé pláže sa len veľmi postupne zvažujú do mora, takže sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi, osoby so zhoršenou pohyblivosťou alebo neplavcov. A kam v Turecku zamieriť?

Side

Pôvodným menom Pamphylia (granátové jablko), dnes Side, preslávilo najmä svojim trhom s otrokmi a ako miesto stretnutia Marka Antonia a egyptskej kráľovnej Kleopatry. Mesto leží asi 70 kilometrov východne od Anatólie, na polostrove lemovanom dlhými piesočnatými plážami. Dodnes tu nájdete amfiteáter z 2. storočia. Ten v minulosti poňal 15 tisíc divákov. Dnes slúži ako významná historická pripomienka. Pláže sú tu poväčšinou piesočné s veľmi pozvoľným vstupom do mora.

Čo o Side hovoria ostatní?

“Side má dve hlavné pláže – jednu na západe a druhú na východe. Západná pláž, okolo ktorej stojí hotelová oblasť, ponúka okrem krištáľovo čistej vody taktiež vodné športy, bary a reštaurácie. More je tu veľmi plytké a pláž udržiavaná. Ďalšiu pláž vhodnú pre deti nájdete priamo v starom meste.”

Side

Side


Antalya

Mesto a prístav nachádzajúci sa na tureckom pobreží Stredozemného mora, má približne 1,1 milióna obyvateľov. Z jednej strany je obklopené pohorím Taurus a z druhej Stredozemným morom, ktoré svojimi tyrkysovými vodami obmýva zlatisté piesočnaté pobrežie. Aj tu nájdete kilometre piesočnatých pláží s pozvoľným vstupom do vody, ktoré určite ocenia predovšetkým rodiny s deťmi.

Čo o Antalyi hovoria ostatní?

“Antalya patrí medzi najobľúbenejšie letoviská v Turecku, čo sa dá spoznať najmä na plážach. Tie sú napokon najväčším lákadlom Antalye. Sú dlhé, široké a predovšetkým piesčité. Deti si tak môžu stavať hrady, robiť bábovky a pritom budú stále na dohľad rodičov.”

Antalya

Antalya


Alanya

Zhruba 120 kilometrov od Antalye nájdete letovisko Alanya, ležiace na južnom pobreží Turecka. Milovníci kúpania si opäť užijú nespočet krásnych pláží, ktoré sú na rozdiel od Antalye okrem piesočnatých i kamienkové. K dispozícii je navyše celý rad luxusných hotelov, ktoré disponujú detskými klubmi a pravidelnými animáciami.

Čo o Alanyi hovoria ostatní?

“Najväčším lákadlom Alanye je určite Kleopatrina pláž, ktorá patrí k tým najkúzelnejším plážam na svete. Je rozľahlá, široká a dlhá. Ani uprostred sezóny tu nie je hlava na hlave. V okolí je nespočetné množstvo barov a reštaurácií s ihriskami a preliezkami.”

Kleopatrina pláž v Alanyi

Kleopatrina pláž v Alanyi


Colakli

Príjemné letovisko, ktoré leží neďaleko mestečka Side vás očarí svojou príjemnou atmosférou s nádychom histórie a všadeprítomnej romantiky. Colakli je opäť súčasťou Tureckej riviéry a ponúka neuveriteľne čisté a priezračné more, ktoré sem chodia obdivovať turisti z celého sveta.

Čo o Colakli hovoria ostatní?

“V Colakli si prídu na svoje milovníci najrôznejších vodných športov, medzi ktoré patrí napríklad potápanie, šnorchlovanie či windsurfing. Pláže s tým najjemnejším pieskom sú ako stvorené k stavaniu hradov a vzrušujúce detské hry.”

Colakli

Colakli


Belek

Hovorí sa, že Belek patrí k tomu najlepšiemu, čo môže Turecká riviéra náročnému zákazníkovi ponúknuť. Nájdete tu vyhlásené hotelové komplexy, prekrásnu pláž ocenenú Modrou vlajkou a rozmanitú prírodu, ktorá je pre toto letovisko typická. Deti sa vybláznia na plážach a dospelí si môžu zahrať napríklad golf.

Čo o Beleku hovoria ostatní?

“Najväčším lákadlom mesta je určite jeho pláž. Vstup do mora je tu veľmi pozvoľný cez maličké kamienky. Aj napriek tomu ale nie sú potrebné topánky do vody. Menšou nevýhodou je skutočnosť, že turista je odkázaný na zariadenie hotela. V okolí je totiž len minimum nákupných a ďalších možností.”

Belek

Belek


A kam vyrazíte vy?

Či už zvolíte obľúbené Chorvátsko, milované Grécko, exotické Turecko alebo snáď romantické Taliansko, určite nešliapnete vedľa. Všade totiž existujú letoviská, ktoré sú doslova ako stvorené pre dokonalú rodinnú dovolenku. Navyše preferencie a predstavy nás všetkých sú veľmi odlišné. Preto platí, že sto ľudí, rovná sa sto chutí. Už teda viete kam vyrazíte?

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek