Blog

Nepremeškajte nové turistické atrakcie pre rok 2018

Autor:
/
5. júna 2018

V stopách nindžov, Japonsko

Japonsko sa chystá pokračovať v oživovaní starobylého nindžovského umenia pestrou ponukou aktivít, ktoré sa začnú v roku 2018. Návštevníci si budú môcť vybrať z dvoch zájazdov špecializovaných na tradíciu bojovníkov nindža, pri ktorých budú ubytovaní na slávnych miestach, ako je napríklad provincia Iga, kde sa nachádzajú dve dôležité posvätné areály tejto tradície a niektoré z jej najslávnejších škôl. V Tokiu bude tiež v blízkej dobe otvorené nové Múzeum nindžov a tiež Akadémia nindžov, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať výcvik, ktorý povedie “posledný nindža” Džinici Kawakami. Ak budete natoľko dobrí, že sa vám podarí absolvovať všetky lekcie, stane sa z vás úradne overený nindža.

Snahy o oživenie tohto starobylého umenia má pod patronátom Japonská rada nindžov, ktorá bude zverejňovať aktuálne informácie na stránkach ninja-official.com.

Rezervácia Ocean Cay, Bahamské ostrovy

Niekdajšia priemyselná oblasť Bahamských ostrovov sa v súčasnosti premieňa na nádhernú novú podmorskú rezerváciu so súkromným ostrovom. Hostia plavebnej spoločnosti MSC Cruises sa budú už onedlho môcť vydať na piesočné pláže a do pokojných lagún v rezervácii Ocean Cay Marine Reserve a relaxovať v tiki baroch a na miestach vyhradených pre rodiny. Zo vzniku tejto rezervácie však nebudú mať prospech len turisti: Ocean Cay by mala podporovať rast koralov a ďalších morských živočíchov a na obnovenom, panensky čistom ostrove bude vysadených viac ako 80 pôvodných druhov rastlín.

Prvých turistov z výletných lodí by mal ostrov privítať v novembri 2018. Ponuku plavieb do Ocean Cay Marine Reserve nájdete na www.msccruises.com.

Potápanie k Titaniku, Newfoundland, Kanada

Dobrodruhovia z celého sveta sa dnes môžu vydať na nezabudnuteľnú osemdňovú expedíciu z ostrova Newfoundland, ktorej súčasťou je aj ponor k najslávnejšiemu vraku sveta. Pri plavbe so spoločnosťou Blue Marble Private a jej skúsenou posádkou sa v špeciálnej ponorke vydáte k vraku Titanicu, ktorý leží v hĺbke takmer 4000 m, a prezriete si najslávnejšie časti tejto lode, vrátane presláveného schodiska. Táto podmorská odysea patrí k najneobvyklejším zážitkom na svete a počet miest v ponorke je obmedzený.

Ponory Blue Marble k vraku lode Titanic sa začnú v tomto roku a budú pokračovať až do roku 2019. Tento nezabudnuteľný zážitok si rezervujte na www.bluemarbleprivate.com.

Lety z Argentíny na Antarktídu

Od januára 2018 máte úplne novú možnosť navštíviť jednu z najmenej dotknutých oblastí sveta: argentínske štátne aerolinky LADE začnú prvé pravidelné komerčné lety na zamrznutý kontinent Antarktída. Namiesto výletných lodí (na ktorých je potrebné prekonávať morskú chorobu), sa neohrození cestovatelia vydajú na Antarktídu na palube lietadla, ktoré každý týždeň odštartuje z letiska v meste Ushuaia v Argentíne a za 90 minút pristane na antarktickej základni Marambio Base. Táto základňa slúži predovšetkým vedeckým a výskumným účelom, ale bude rozšírená o ubytovacie priestory pre turistov a ďalšie vymoženosti zamerané pre komerčné lety.

Sledujte webové stránky leteckej spoločnosti LADE, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Vessel Gallery, New York City, USA

V meste NewYork vyrastie nová ikona. Galéria Vessel je pozoruhodnou inštaláciou, ktorá by mala stáť uprostred novej výstavby Hudson Yards, ktorou bude zrevitalizovaná bývalá priemyselná oblasť Far West Side. Táto stavba z naleštenej medi sa stane stredobodom verejného priestranstva Public Square and Gardens a bude tvorená 154 vzájomne geometricky prepojenými schodiskami. Návštevníci budú môcť vyšplhať až na vrchol tejto 45 m vysokej stavby po 1 míľu (1,6 km) dlhej sieti chodníčkov a každé schodisko im ponúkne trochu iný pohľad na obnovenú štvrť pod nimi.

Vessel bude pre verejnosť otvorená na jeseň roku 2018.

L’atelier des Lumières, Paríž, Francúzsko

Až sa pre verejnosť otvorí l’Atelier des Lumières, mal by do historickej umeleckej scény Paríža vniesť závan čerstvého vzduchu. Tento ateliér má byť zameraný na intenzívne umelecké zážitky a každoročne bude otvárať významnú výstavu, ktorá ponúkne pohľad na dielo nejakého slávneho umelca z digitálnej perspektívy. Budete tak môcť vstúpiť priamo do najslávnejších umeleckých diel sveta. Menšie, vedľajšie výstavy potom budú venované súčasným témam. Na ploche neskutočných 2000 m2 by mal l’Atelier des Lumières prinášať nevšedné a inovatívne, osem metrov vysoké projekcie, ktoré budú pokrývať steny kompletne prebudovanej továrne z 19. storočia.

Slávnostné odhalenie tohto ateliéru na adrese 38/40 rue Saint-Maur bolo v apríli 2018. Môžete sledovať aj www.atelier-lumieres.com.

Science Gallery, Londýn, Spojené kráľovstvo a Detroit, USA

Science Gallery okúzľuje a uchvacuje návštevníkov Dublinu už od roku 2008. V roku 2018 bude otvorená jej nová stála pobočka v Londýne a bude zahájený trojročný projekt v Detroite. Britská galéria bude stáť hneď vedľa mosta London Bridge a mali by sa v nej objavovať priebežne obmieňané výstavy zaoberajúce sa zásadnými otázkami života. Všetky expozície budú veľmi interaktívne a vaše odpovede a reakcie môžu byť dokonca zahrnuté do akademického výskumu tejto galérie. Americká pobočka na pôde detroitskej Michigan State University je zameraná na presadzovanie nových výskumných metód medzi študentmi a akademikmi.

London Science Gallery bude otvorená v roku 2018 a jej návšteva by mala byť zadarmo. Viac informácií o dátume otvorenia nájdete na stránkach london.sciencegallery.com.

Priame lety z Austrálie do Európy

Dajte zbohom prestupom a čakaniu na letiskách – aerolínie Qantas zahajujú prvý priamy let spájajúci Austráliu s Európou. Táto nová linka spojí Perth s Londýnom za 17 hodín, takže sa stane jedným z najdlhších letov pre cestujúcich na svete. Letecká spoločnosť Qantas chce aj pre cestujúcich v ekonomickej triede urobiť let čo najpohodlnejším, takže na tejto trase napríklad využije Dreamliner 787, lietadlo navrhnuté tak, aby minimalizovalo turbulencie a zlepšovalo kvalitu vzduchu v kabíne. Európania teraz budú mať navyše skvelý dôvod k návšteve najodľahlejšieho austrálskeho mesta.

Prvé lety spustili v marci 2018 a letenky si môžete rezervovať na stránkach www.qantas.com.

Ulysses Centre, Dublin, Írsko

Impozantné literárne dejiny Írska sa stanú ústrednou témou nového turistického centra v historickej budove Newman House, priamo v srdci georgiánskeho Dublinu. Tunajšia pútavá a interaktívna expozícia bude zameraná najmä na dielo Jamesa Joycea, ktorý chodil do tohto domu na prednášky, ale dozviete sa tu veľa aj o ďalších slávnych írskych spisovateľoch. Priebežne obmieňané výstavy sa sústredia na súčasných autorov a v centre sa budú konať tiež prednášky a divadelné predstavenia.

Ulysses Centre bude v Dubline otvorené na jeseň 2018.

August Moon Drive-in, Nashville, USA

Preneste sa v čase späť až do šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia v tomto úplne novom zábavnom centre na ploche 4180 m2 v americkom Meste hudby. Vnútri malého tematického parku sa ocitnete v dokonalej letnej noci s hviezdnou oblohou a cvrkajucími cikádami. Usaďte sa v niektorom z klasických aut a sledujte najnovšie trháky alebo nevšedné kúsky na najväčšom neIMAXovom plátne v Severnej Amerike. Ale nie je to len číra nostalgia: majitelia sľubujú prevratnú technológiu a dokonca aj živých hercov, ktorí dodajú interakciou s divákmi osobný rozmer.

Tento raj všetkých milovníkov filmu otvorili na jar roku 2018 v East Nashville. Najnovšie informácie nájdete na www.augustmoondrivein.com.

Boli ste na výlete, dobrodružnej ceste či trebárs stáži a radi by ste o tom povedali svetu? Zdieľajte svoje zážitky z ciest s ďalšími cestovateľmi priamo na našom webe.
Napište nám na [email protected]

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prihláste sa k odberu noviniek

Naši partneri
 
KLM
Permon
British Airways
Hotel Pod Bránou
Patince
Bardejov
WY
Waldtour
Marriott
DJI
 
Sme aj na Instagrame
Instagram did not return a 200.

Sledujte ma!