Blog

Poďte s nami na najkrajšie pláže sveta

Autor:
/
22. septembra 2018

1 |  Seychelly

République des Seychelles alebo po slovensky jednoducho “Sejšely” je zoskupenie 155 ostrovov v Indickom oceáne približne 1500 kilometrov od Afriky, severovýchodne od ostrovu Madagaskar. S populáciou niečo cez 90-tisíc obyvateľov sú najmenším africkým štátom, kde je kontrast absolútnej chudoby a milionárov. Nádherné pláže lákajú turistov z celého sveta do luxusných hotelových komplexov. Desiatky korálových ostrovov sem vábia potápačov a milovníkov šnorchlovania.

2 | Navagio beach, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos preslávili ohrozené karety, pochodujúce korytnačky, ktoré sem chodia klásť vajíčka. Na náš zoznam sa však dostal najmä vďaka Navajo, ktorá v mnohých hlasovaniach patrí medzi najkrajšie pláže Európy. Pláž s vrakom stroskotanej lode je dostupná len po mori a preto je prezývaná aj pašerácka zátoka.

3 | Lanikai Beach, Hawaii

Havajské ostrovy ponúkajú mnohé krásne pláže, Lanokai beach patrí jednoducho medzi tie pohľadnicové. Na pobreží Oahu sa nachádza takmer kilometer dlhá piesočná pláž  s palmami, priezračným morom, korálovým útesom a výhľadom na okolité ostrovy.

4 | Bora Bora, Francúzska Polynézia

Turizmus je takmer jediným zdrojom príjmov v tomto regióne, ktorý pred 30 rokmi preslávili krásne bungalovy nad vodou. Šnorchlovanie a potápanie s rajami alebo kŕmenie žralokov patria k životným zážitkom.

5 | Maledivy

Maledivy patria medzi najobľúbenejšie potápačske rezorty – krásne piesočné pláže, korálové útesy, teplé vody ponúkajú nezabudnuteľné divadlo bohatého podmorského života. Žijú tu viaceré druhy žralokov, manty a pestré koralové ryby.

6 | Whitehaven Beach, Austrália

Whitehaven Beach sa nachádza pri ostrove Whitsunday a meria takmer 7 km. Nádherné a priezračné more kam len oko dovidí.

7 | Ko Phi Phi, Thajsko

Gýčové pláže Thajského ostrova Ko Phi Phi sú chránené ako národný park. Podobne, ako zvyšok provincie Krabi, turizmus tu raketovo vzrástol od natáčania filmu “Pláž” s Leonardom Di Capriom. Nárast turizmu, samozrejme, negatívne vplýva na koralové útesy, a tak  táto najobľúbenejšia potápačská a šnorchlovacia destinácia v Thajsku možno o pár rokov úplne zničí prírodné bohatstvo, napriek tomu, že tu nie sú žiadne hotely. Návštevníci musia prespať v stanoch v Maya Bay so sprievodcami.

8 | Providenciales, Turks a Caicos

Rezort Providenciales sa rozprestiera na 8 kilometrov dlhej zátoke Grace Bay. Dych vyrážajúce pláže s nádhernými korálovými útesmi navyše ležia na trase, kadiaľ migrujú obrovské veľryby.

9 | Trou-aux-Biches, Maurícius

Ostrov Maurícius ponúka údajne najkrajšie pláže Indického oceánu, takže ak sa chystáte na svadobnú cestu a chcete tu prežiť medové týždne, začnite šetriť, letenky na tieto miesta nie sú práve najlacnejšie.

Napíšte nám do komentára, na ktorej pláži sa najviac páčilo vám, alebo ktorú pláž z tohto zoznamu by ste videli najradšej 😉

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek