Blog

Silvester a exotická destinácia je super kombinácia

Autor:
/
19. decembra 2016

Tráviť prelom roka pri mori môže byť príjemná zmena. O silvestrovské zájazdy je navyše stále väčší záujem než o pobyty počas Vianoc, ktoré chce mnoho Slovákov tráviť tradične v teple domova. Okrem vytrhnutia zo stereotypu si navyše môžete oddýchnuť od zimy a načerpať dostatok slnečnej energie, ktorá nám v tomto období chýba. Neviete, kam vyraziť? Nechajte sa inšpirovať.

— Partner —

V období Vianoc a Silvestra sú podľa oslovených cestovných kancelárií lákadlom napríklad Zanzibar, Maurícius či Seychely, alebo zhruba rovnako vzdialený Karibik a Thajsko.

Keďže je ale o silvestrovské zájazdy stále väčší záujem než o vianočné, bývajú rádovo omnoho drahšie. Vyraziť môžete však aj na vlastnú päsť a naplánovať si zájazd presne podľa svojich predstáv.

Maledivy, Ázia

Ostrovy v Indickom oceáne sú lákadlom celoročne, ale v akom inom období je lepšie nasať tamojšiu atmosféru ako v zime? Priemerná teplota sa na prelome roka pohybuje okolo 27 stupňov Celzia, najnižšia klesá k 25 stupňom.

Vybrať si navyše môžete z desiatky drobných atolových ostrovov, ktoré lákajú na priezračné more a biele pláže. Navyše nie celkom nevyhnutne musíte svoj zájazd stráviť v hotelovom rezorte, pretože sú sprístupnené aj lokálne obývané ostrovy, môžete si výlet naplánovať sami.

Maldivy sú vďaka krištáľovej vode rajom potápačov a ideálne sú aj pre ďalšie vodné športy, oproti tomu milovníci pamiatok veľa na prezeranie nenájdu.

Travelista odporúčanie: 7/10


Réunion, Afrika

Ak vás láka trochu iná exotika než len nekonečné pláže a palmy, vyrazte na ostrov Réunion v Indickom oceáne neďaleko Madagaskaru. Uchváti vás na ňom nekonečná záplava dažďových lesov, ale predovšetkým nádherné vodopády.

Ostrov je na južnej pologuli, teda na ňom ešte len v polovici decembra začne teplá sezóna, s priemernou teplotou okolo 30 stupňov. Jediné, čo by vás mohlo trochu zaskočiť, sú občasné dažde. Ani tie však nedokážu prebiť atmosféru, ktorou malý ostrov disponuje. Spojenie s Európou funguje takmer výhradne cez Paríž, teda sa na tento večne zelený ostrov najľahšie dostanete s Air France.

Travelista odporúčanie: 9/10


Panama, Stredná Amerika

Je to členitosť a rôznorodosť Panamy, ktorá sem láka v posledných rokoch turistov z celého sveta. Mnoho Američanov sa sem sťahuje na dôchodok a pochvaľujú si to. Prečo? Je tu teplo a proti susednej Kostarike tiež veľmi lacno.

Jeden deň si môžete užívať hlavné mesto Ciudad de Panama, ktoré má okrem iného už dva roky moderné metro, čo je na stredoamerickú krajinu pomerne výnimočné. Staré mesto zvané Casco Viejo je potom naozaj veľmi pôvabné a stojí za návštevu.

A čo tu teda môžete podnikať? Po obligátnej prehliadke Panamského prieplavu sa môžete okrem kúpania vydať napríklad na rafting, ktorý je tu naozaj skvelý. Vynechať by ste nemali tiež výlet na slávnej súostrovie Bocas del Toro. Práve tu trávi penziu veľké množstvo tých, ktorí už povedali “stop” pracovným stresom a zime vo svojej domovine.

Travelista odporúčanie: 8/10


Bali, Indonézia, Ázia

O malom ostrovčeku v Indickom oceáne ležiacom medzi Malajziou na západe a Austráliou na východe sa v posledných rokoch v Česku traduje, že sa premenil na “indonézsky Mácháč”. Samozrejme že je tropické podnebie s priemernými teplotami okolo 30 stupňov obrovským lákadlom turistov, od novembra do marca ale na ostrove bohov, ako sa mu hovorí, panuje takzvaná vlhká sezóna, kedy viac prší a vlhkosť vzduchu dosahuje až 85 percent, čo niektorých hľadačov dovoleniek odradí.

Nemusíte sa však báť, že by ste mali oslavu konca roka stráviť v pršiplášti, spŕška väčšinou dorazí až popoludní a nemá dlhé trvanie. Na Bali si navyše nájde svoju porciu krásy takmer každý.

Hrejivé slnko, priezračný azúrový oceán, farbami hýriace morské dno, vlny priamo nabádajúce k surfovaniu, dychberúca príroda, očarujúce ryžové políčka, vodopády, sopky, divoké zvieratá, starobylé chrámy, a ešte niečo navyše – všadeprítomná dobrá nálada.

Travelista odporúčanie: 9/10


Spojené arabské emiráty (SAE), Ázia

Dubaj a v pozadí tie ostatné emiráty. Tak to vyzerá v posledných rokoch pri pohľade na túto konzervatívnu, avšak turisticky nesmierne prívetivú krajinu. SAE nie sú veľké, ale aktivít, ktoré tu môžete podniknúť je veľké množstvo. Ak sa pozrieme len na Dubaj, tak sem môžete vyraziť za nákupmi, kúpaním, špičkovou gastronómiou aj výstrelkami najmodernejšie architektúry. Okrem toho, že sa tu nachádza najvyššia budova sveta Budrž Chalífa a najluxusnejší hotel sveta, sedemhviezdičkový Burdž al-Arab.

Pridajme možnosť púštneho safari či vodných športov a netreba hovoriť viac. Ak sa budete chcieť pozrieť aj za hranice emirátu Dubaj, určite stojí za nahliadnutie i Abú Dhabi, v ktorom nesmiete vynechať návštevu úchvatnej Veľkej mešity šejka Zayeda. Ako jediná v tomto emiráte je prístupná aj pre nemoslimov. Luxus tu spája luxus – drahé koberce, krištáľové lustre, polodrahokamy, mramor, zlato – aj to je jedna z najkrajších mešít na svete vôbec.

A ak sa chcete dookola len a len kúpať, privítajú vás iste radi emiráty Šardžá (Sharjah) či Adžmán (Ajman).

Travelista odporúčanie: 8/10


[irp posts=”3116″ name=”Spojené arabské emiráty”]
ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek