Blog

Tipy pre príjemnejší let

Autor:
/
18. augusta 2018

Nezabudnite preťahovať nohy

Ak vás čaká niekoľkohodinový let, je dôležité počas neho pretiahnuť telo a predovšetkým nohy. Mnoho cestujúcich sa práve tomuto vyhýba kvôli tomu, že nechcú obťažovať ostatných cestujúcich, ale pre vaše zdravie je to nesmierne dôležité. Navyše aj počas letu by ste mali dodržiavať svoj pitný režim. Keď si niekoľkokrát urobíte “vychádzku” na toaletu, spojíte tým dve užitočné veci.

Nepite vodu na záchode

Na niektorých toaletách vnútri lietadla sú dokonca aj upozorňujúce nálepky, ktoré hovoria, že voda z kohútika nie je pitná. Agentúra pre ochranu životného prostredia (EPA) sa snažila zistiť, prečo tomu tak je a prišla k záveru, že zo 158 vzoriek vody z toaliet v lietadle 20 z nich obsahovalo nejakú formu baktérie, pričom niektoré boli dokonca označené ako E. Coli, čo je obzvlášť nebezpečné.

Nechcite čaj ani kávu

Hoci väčšina cestujúcich doslova prahne po kofeíne, v skutočnosti sú tieto horúce nápoje zalievané práve vodou z kohútika, čo je v podstate rovnako riskantné ako priamo pitie tejto vody. Ak máte teda smäd, požiadajte letušku o vodu, džús alebo iný nápoj vo fľaši.

Neignorujte bezpečnostný pás

Keď lietadlo vzlietne a dostane sa do požadovanej nadmorskej výšky, môžete si odopnúť bezpečnostný pás a voľne sa pohybovať po lietadle. Avšak väčšina pilotov radia si tento pás nechať počas celého letu. Cestujúci nikdy nevie, kedy a kde sa objaví turbulencia, kedy je potrebné ostro zatočiť alebo kedy potrebuje lietadlo náhle zmeniť rýchlosť. Nikdy preto neignorujte svetielko, ktoré signalizuje zapnutie bezpečnostného pásu.

Zbytočne neobťažujte letušky

Zdroj: Pinterest

Lietanie je frustrujúce nielen pre nás cestujúcich, ale aj pre letušky. Tie pracujú dlhé smeny, sú na nohách celú tú dobu a počas každého letu musia riešiť veľké množstvo zbytočných situácií, ktoré by dokázal človek vyriešiť aj sám. Pokiaľ to teda nie je nevyhnutné, doprajte im chvíľku prestávku.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek