Blog

Top 7 krajín, kam sa vypraviť s deťmi

Autor:
/
1. júla 2018

Cestujte s deťmi! Prečo?

Pretože spoznávať a baviť sa spoločne ďaleko od všetkých starostí a povinností je skúsenosť, na ktorú sa nezabúda a spoločných zážitkov z ciest nie je nikdy dosť. Ale kam sa s nimi vypraviť, aby nenastali chvíle nudy? Možností je veľa, ale my sme pre vás vybrali top sedmičku, ktorú sme so svojimi potomkami už sami vyskúšali a … boli nadšení! Či už vyberiete srdcom, alebo podľa možností svojej peňaženky, chybu neurobíte.

1. Starosvetské Anglicko prekvapuje

Staré dobré Anglicko zďaleka nemusí byť nudné. Briti sa baviť vedia a pre malých cestovateľov majú ponuku atrakcií a zaujímavostí naplnenú až po okraj. Vekové rozmedzie? Žiadne. Vyberie si každý.

Na milovníkov farebných kociek čaká Legoland, pre fanúšikov čarodejníckeho učňa má Studio Warner Bros. pripravenú fascinujúcu expozíciu venovanú Harrymu Potterovi a na zvedavých zoológov čaká slávna zoologická záhrada priamo v Londýne.

Zlobor Shrek si našiel svoje miesto vedľa Londýnskeho oka, odkiaľ je mimochodom skvelý výhľad na mesto, a pre tých, ktorí majú pre strach urobené, je povinnosťou návšteva tajomného múzea London Dungeon. Možnosť prekonať nielen strach, ale aj samého seba ponúkne deťom i rodičom najvyššia a najdlhšia šmykľavka sveta ArcellorMittal Orbit.

Prekvapení? A to zďaleka nie je všetko!

2. Morský vlk menom Španielsko

Pláž Barceloneta

Keď sa povie Španielsko, vybaví sa väčšine ľudí flamenco a býčie zápasy. Že ani jedno nie je tak úplne pre deti, je jasné, ale čím teda táto krajina malých cestovateľov priláka? Je toho veľa! To najzaujímavejšie má však čo do činenia s morom.

Hneď na začiatok odporúčame barcelonské Morské akvárium, kde sa na chvíľu ocitnete v osemdesiat metrov dlhom tuneli sa žralokmi. Najväčšie stredomorské akvárium má ale na zozname svojich obyvateľov napríklad aj murény alebo mesačné ryby.

Magická je tiež fontána Font Magica na Španielskom námestí, mestská pláž Barceloneta alebo obľúbené dvojposchodové lode, ktorým tu domácky hovoria Lastovičky. Kvapku adrenalínu potom zastupuje lanovka na kopec Montjuic, odkiaľ budete mať Barcelonu ako na dlani.

A pretože Španieli boli slávnymi moreplavcami, zastavte sa na chvíľu aj pri pamätníku Krištofa Kolumba.

3. Miliónová zábava vo Francúzsku

Najväčšie zábavné centrum v Európe na desať? Disneyland! Jednoznačne najpríťažlivejšie miesto pre deti v celej Európe, ak nie na svete, má svoje miesto na mape len kúsok od Paríža už od roku 1992.

Pri bráne vás privíta Mickey Mouse, objavíte poklad Pirátov z Karibiku a na horskú dráhu vás vyprevadí najpopulárnejší podmorský živočích Nemo. Továreň na absolútne šťastie už navštívilo 250 miliónov ľudí. Ešte ste tam neboli? Chyba!

Ozajstní cestovatelia však vedia, že Disneyland má priamo v Paríži veľa konkurentov, ktoré deťom vyčarujú úsmev na perách. Povozíte sa na štýlových parížskych kolotočoch, pozriete sa žandárovi zo Saint-Tropez priamo do očí v múzeu voskových figurín a na skok sa vydáte napríklad do džungle v druhej najstaršej zoo v Európe.

Ani plavbou po rieke Seine potom rozhodne nič nepokazíte …

4. Rakúsko v kráľovskej forme

Ako to vyzeralo na ozajstnom cisárskom dvore? Ako vyzerá Viedeň z koča ťahaného koňmi a aký veľký je ten povestný viedenský rezeň? Zistiť to môžete len na jedinom mieste. Priamo vo Viedni.

Ochutnáte Sacherovu tortu, ktorá nikde inde na svete nebude chutiť rovnako, necháte sa poštekliť motýlími krídlami v dome, ktorý je krehkým motýľom venovaný, a Viedeň si pozriete z úctyhodnej výšky – z obrieho kolesa v Prátri!

A kde že je tá najstaršia zoo na svete? Viedenská zoologická záhrada si svoje prvenstvo hýčka, ale na vavrínoch nezaspáva, a tak je zároveň aj jediným miestom v Európe, kde uvidíte ohrozenú pandu veľkú. Naozaj veľkým zážitkom, zvlášť pre malých maškrtníkov, a sladkou bodkou návštevy je potom čokoládové múzeum.

Skoro by sme zabudli – vedeli ste, že Viedeň má svoje Versailles? Zámok sa volá Schönbrunn a vidieť ho túži každá princezná. Bez ohľadu na vek …

5. Nadšené bambini v slnečnom Taliansku

Všetky cesty vedú do Ríma … a keď do Talianska, tak práve tam. Učebnice dejepisu razom ožijú v napínavých príbehoch, ktoré toto nádherné mesto rozpráva hosťom na počkanie.

V každej uličke nájdete miesto, ktoré stojí za fotku, v každej kaviarničke či pizzerii majú dobrotu, ktorá stojí za ochutnanie. S vodou vedia čarovať miestne pitné fontánky aj fontány, z ktorých najznámejšou je Fontána di Trevi, a s ohňom si kedysi zahrávali hrdinskí bojovníci, keď vstupovali do najznámejšej arény sveta – do Kolosea.

Osem tisíc kilometrov. Viete si to vôbec predstaviť? Tak dlhé je talianske pobrežie a piesočných pláží a plážiček je na ňom nespočetne veľa. Do Ostie je to z Ríma len kúsok, a tak si ani pri návšteve talianskej metropoly nemusíte pohodu spojenú so stavaním hradov z piesku, zbieraním mušličiek a plávaním v mori odopierať.

A kde nabrať energiu na všetku tú zábavu? Jedine z pravej talianskej zmrzliny!

6. Spojené arabské emiráty sú vždy viac!

Takisto u vás všetko musí byť “super a najlepšie”, aby to deti lákalo? Povedzte im o všetkých tých ultrarýchlych atrakciách a najväčších mrakodrapoch sveta, ktoré vyrástli v Dubaji, a než sa nadejete, budete mať jasného favorita na tohtoročnú dovolenku.

Krajina s arabskou kultúrou a európskym myslením nedáva cestovateľom príliš na výber. Proste ju musíte milovať. Vkladá do toho všetky svoje financie i čas. Stavia sa vo dne aj v noci a baviť sa môžete tiež v podstate non-stop.

The Palms

Ostrovy The Palms, pláž Jumeirah Beach, lyžiarska zjazdovka v Mall of the Emirates … Nič z toho nie je dielom prírody a napriek tomu, alebo práve preto, sú z nich deti nadšené rovnako ako ich rodičia. Zábava je totiž na prvom mieste.

Spojené arabské emiráty sú napokon aj domovom adrenalínovej jazdy džípmi, púštneho safari, zábavného Dubai Parks and Resorts s Lego City areálom a množstva ďalších top atrakcií. Vyskúšajte ich!

7. Florida – najdobrodružnejší štát v USA

Magický svet Harryho Pottera, horské dráhy, o akých sa vám ani nesnívalo, tajomstvo filmových efektov na vlastné oči … Kde? Universal Studios v Orlande je úchvatné. Bez váhania. Pre malých aj veľkých.

Nad klasikou, akou je E.T. mimozemšťan, zaplesá sci-fi srdce mamičiek a oteckov, v Šikmej ulici sa bude tajiť dych všetkým malým milovníkom čarodejníckeho učňa, ale všetci bez rozdielu nebudú chcieť svet filmovej fikcie opúšťať.

V národnom parku Everglades pozriete na zúbok aligátorom, v Kennedyho vesmírnom centre si pozriete hviezdne koráby NASA, v Seaquariu budete svedkami parádnej šou s delfínmi a na Cocoa Beach, jednej z najkrajších pláží na Floride, nachytáte bronz.

Američania ale nič iné ako zlatú neberú, a tak aj oni urobia všetko preto, aby ste u nich boli maximálne spokojní.

Cocoa Beach na Floride

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek