Blog

TOP destinácie pre rok 2017 podľa Lonely Planet

Autor:
/
22. decembra 2016

Kto budúci rok nenavštívi Kanadu, ako keby nebol. Sprievodca Lonely Planet ju vo svojom rebríčku vyhlásil najžhavejšou destináciou, ktorá by cestovateľom rozhodne nemala uniknúť. V tesnom závese sa nachádza Kolumbia a Fínsko. Popri konkrétnych krajinách zverejnil sprievodca tiež najlepších 10 miest, dominuje im Bordeaux, Kapské Mesto a Los Angeles.

Hlavným ťahákom Kanady je samozrejme panensky nedotknutá príroda, krajina má predovšetkým v severnej časti veľmi nízku hustotu osídlenia, preto je krajina človekom úplne neovplyvnená.

Jazero Moraine je jedným z hlavných lákadiel kanadskej prírody.

Nie sú to však len prírodné divy, ktoré sú lákadlom tohto severoamerického štátu. Kanada má mnoho životom pulzujúcich miest, či už je to hlavné metropoly Ottawa, Montreal vo francúzskej provincii Québec alebo Toronto s ikonickou televíznou vežou.

Voňavá káva aj Santova dedinka

Juhoamerická Kolumbia je krajinou s veľmi vrelou atmosférou a teplým podnebím. Charakteristickým vývozným artiklom je silná a kvalitná káva.

Farebná rieka v Kolombii

Lonely Planet na svojich stránkach uvádza, že hoci štát nedisponuje žiadnym svetovým divom, cestovateľom učaruje predovšetkým mix živej kultúry, prírody a otvorenej náruče tamojších obyvateľov.

Juhoamerický klenot navyše v roku 2017 očakáva prvú pápežskú návštevu po 30 rokoch.

Fínsko uzatvára prvú trojicu rebríčka. Netreba ho nejako bližšie predstavovať, jedná sa o krajinu tisícich jazier, kolísku sáun a domov sobov. V severnej časti krajiny, kdesi za polárnym kruhom v Laponsku, sa nachádza známa Santova dedina.

Santova dedina v Laponsku, Fínsko

Cestovateľov očarí príroda, polárna žiara, v Helsinkách môžu obdivovať architektúru a objavovať napríklad aj pulzujúci nočný život.

10 top destinacií pre rok 2017

1. Kanada
2. Kolumbia
3. Finsko
4. Dominika
5. Nepál
6. Bermudy
7. Mongolsko
8. Omán
9. Barma
10. Etiopia
Zdroj: Lonely Planet

 

Domov pamiatok aj mesto anjelov

V rebríčku 10 najhorúcejších miest figuruje na prvom mieste francúzske Bordeaux, známe hlavne vďaka pestovaniu viniča v rovnomennom regióne. Mesto má však čo ponúknuť aj tým, ktorí radi cestujú za pamiatkami. Po Paríži sa v ňom totiž nachádza najviac pamiatkovo chránených objektov vo Francúzsku. Historická časť je od roku 2007 tiež na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO.

V závese sa nachádza juhoafrické Kapské Mesto, zelená oáza uprostred krajiny, ktorá patrí medzi diamantové veľmoci. Južne od metropoly sa nachádza slávny Mys Dobrej nádeje, ku ktorému sa viaže napríklad legenda o lodi Bludný Holanďan.

Trojicu potom uzatvára americké Los Angeles, prezývané Mesto anjelov. Či už láka slávnymi plážami, ako je napríklad tá s ruským kolesom v štvrti Santa Monica, alebo hviezdnou štvrťou Hollywood, vždy sa nájde niečo, čo sa dá v meste podniknúť.

10 top miest pre rok 2017

1. Bordeaux, Francúzsko
2. Kapské Mesto, Juhoafrická republika
3. Los Angeles, Kalifornia, Spojené štáty americké
4. Merida, Mexiko
5. Ohrid, Macedónsko
6. Pistoia, Taliansko
7. Soul, Južná Kórea
8. Lisabon, Portugalsko
9. Moskva, Rusko
10. Portland, Oregon, Spojené štáty americké
Zdroj: Lonely Planet
ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek