Blog

Za koľko si tento rok zalyžujete v zahraničí? Detailný cenník skipasov

Autor:
/
21. decembra 2016

Plánujete tento rok vyraziť za snehom skôr do zahraničia? Ak nie ste domáci typ, môžete si vybrať z nepreberného množstva európskych zjazdoviek, či už v obľúbenom Rakúsku či Taliansku, alebo napríklad aj v trochu drahšom Francúzsku či Švajčiarsku. Prinášame vám cenník skipasov vo vybraných lyžiarskych strediskách.

Rakúsko

Ak chcete mať v Rakúsku skutočnú istotu kvalitného snehu, nie je asi lepšieho miesta než oblasť piatich tirolských ľadovcov. Okrem snehobielej krajiny sa tu môžete kochať aj futuristickou architektúrou a zviesť sa na ultramoderných lanovkách. Či už vás priláka Stubai, Pitztal, alebo napríklad Sölden, sklamaní určite nebudete.

Stubai – mapa zjazdoviek

Využiť môžete tiež desaťdňový skipas White5, ktorý vám zabezpečuje prístup na všetky zjazdovky v oblasti. Jeho cena vyjde v prepočte na 379 eur.

Lyžiarov nesklame ani stredisko Lofer v okrese Zell am See pri hraniciach s nemeckým národným parkom Berchtesgaden. Nepatrí medzi tie najrušnejšie, zato okúzľuje svojou pokojnou atmosférou, ktorá bude možno vyhovovať skôr rodinám s deťmi.

Lofer – prehľadná mapa strediska

Ak vám však nevadí životom pulzujúce miesto, vydajte sa do Ski Amadé, najväčšej lyžiarskej oblasti Rakúska. Jedným z lákadiel sú tento rok aj takzvané dátové okuliare.

Stubaiský ľadovec

Dvojdňový skipas

Deti do 14 rokov 50 eur
Mládež do 18 rokov 70 eur
Dospelí 100 eur
Seniori nad 65 rokov 85 eur
Viac informácií tu.

 

Stredisko Lofer

Jednodňová vstupenka

Deti zdarma
Mládež 26,50 eura
Dospelí 33 eur
Seniori nad 65 rokov 29,50 eura
Viac informácií tu.

Nemecko

Oblasť Berchtesgadenska patrí medzi lyžiarsky raj, navyše je to jedna z niekoľkých málo oblastí, do ktorej spadá nemecká časť Álp. Nachádza sa tu šesť lyžiarskych areálov, ktoré dohromady ponúkajú cez 60 kilometrov zjazdoviek. Oblasť je vhodná tiež na bežky či sánkovanie, návštevníkov očarí pohľady do krajiny.

Lyžiarský region Berchtesgadensko

Za jedným z naj sa môžete vydať do obce Oberwiesenthal, ktorá je najvyššie položenou v Nemecku. Nachádza sa len desiatky kilometrov od Božieho Daru (ČR – hraničný prechod) na opačnej strane Krušných hôr. Zviezť sa tu môžete aj najstaršou lanovkou.

Lyžiarský region Berchtesgadensko

Trojdňový skipas

Dospělí 96 eur
Mladiství 77 eur
Děti 48 eur

Šesťdňový skipas

Dospelí 158 eur
Mladiství 129 eur
Deti 93 eur
Viac informácií tu.

 

Skiareál Oberwiesenthal

Jednodňový skipas

Deti 21 eur
Dospelí 26 eur
Seniori 24 eur
Viac informácií tu.

Taliansko

V Taliansku sú jedny z najvhodnejších podmienok v Dolomitoch, ktoré ponúkajú viac ako 1200 kilometrov upravených zjazdoviek. Tie sú vhodné ako pre začiatočníkov, deti, tak pre pokročilejších lyžiarov. A nemusíte zostať len pri lyžiach, v Dolomitoch sú snowparky, bobové dráhy a veľa možností ďalšieho vyžitia pre milovníkov zimných radovánok.

Jedným z najvyhľadávanejších stredísk je Arabba / Marmolada, kde sa konkrétne nachádza 64 kilometrov zjazdoviek, niektoré sú strednej a vyššej náročnosti. Potešia teda aj tých, ktorí vyhľadávajú extrémnejšie podmienky.

Arabba / Marmolada,

Stredisko Arabba/Marmolada

Jednodňový skipas

Predsezóna
(2. 12.–24. 12.)

Hlavná sezóna
(25. 12.–7. 1.2017
/5. 2.–18. 3.)

Vedľajšia sezóna
(8. 1.–4. 2.207
/19. 3.–9. 4.)

Deti 28 eur 34 eur 31 eur
Dospelí 40 eur 49 eur 45 eur
Seniori 36 eur 44 eur 40 eur
Viac informácií tu.

Francúzsko

Ak sa chcete vydať o niečo ďalej než k pohraničným susedom a zároveň vyskúšať niečo menej neobvyklé než Taliansko, zájdite si do Francúzska, konkrétne do rezortu Chamonix, ktorý je ideálnou voľbou, ak sa nechcete nechať limitovať.

Chamonix

So skipasom Mont Blanc Unlimited máte totiž možnosť lyžovať nielen na francúzskych, ale aj talianskych a švajčiarskych zjazdovkách, keďže sa areál nachádza na hraniciach týchto krajín.

Resort Chamonix

Jednodňový skipas Mont Blanc Unlimited

Deti 5–14 rokov/seniori 65–79 rokov 52,70 eura
Dospelí 62 eur
Seniori nad 80 rokov 31 eur
 

Šesťdňový skipas Mont Blanc Unlimited

 Deti 5–14rokov/seniori 65–79 rokov  254 eur
 Dospelí  299 eur
 Seniori nad 85 rokov  149,50 eura
Viac informácií tu.

Švajčiarsko

Lyžovanie na 360 kilometrov dlhých tratiach nielen Švajčiarska, ale aj Talianska, to je Zermatt-Matterhorn. Nikde inde v Alpách vás nevyvezie lanovka tak vysoko ako tu, a to do neuveriteľných 3900 metrov. Naskytne sa vám tak úžasný výhľad na celé Alpy. Nohy si rozhodne moc neoddýchnu, najdlhší zjazd z Klein Matterhornu meria 17 kilometrov a prevýšenie je neuveriteľných 2300 metrov.

Zermatt-Matterhorn

Stredisko Zermatt-Matterhorn

Jednodenní skipas

Deti 9–15 rokov 31 frankov
Mládež 16–20 rokov 67 frankov
Dospelí 79 frankov

Šestidenní skipas

 Deti 9–15 rokov  190 frankov
 Mládež 16–20 rokov  323 frankov
 Dospelí  380 frankov
Viac informácií tu.
ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek