Hlavná stránka » Nezabudnuteľná dovolenka? Jedine na Cypre!
Cyprus

Nezabudnuteľná dovolenka? Jedine na Cypre!

Každý človek by si mal čas od času riadne oddýchnuť a načerpať nové sily. Keď celý rok usilovne pracujete, minimálne raz ročne máte nárok na poriadnu dovolenku so všetkým.

Dlhé piesočné pláže, priezračné more, palmy všade okolo, úchvatná príroda, vynikajúce jedlo a luxusný hotelový komplex. To všetko a mnoho ďalšieho viem ponúkne dovolenka na Cypre.

Cyprus v kocke

Cyprus je tretím najväčším ostrovom nachádzajúcim sa vo východnej časti Stredozemného mora. A čím je ostrov vlastne taký zaujímavý? Ako jediný štát sa môže pýšiť tým, že zemepisne leží na križovatke 3 kontinentov:Európy, Ázie a Afriky. Na jednotnej pevnine sa tak vďaka bohatej histórii snúbia úplne odlišné kultúry, ľudia a zvyklosti. Ak milujete cestovanie a radi spoznávate nové miesta, vydajte sa na Cyprus plný zábavy a vzrušenia, a počas jedného jediného pobytu spoznáte krásu tohto ostrova. Veľakrát z médií počujete o „Severnom Cypre“ a „Južnom Cypre“ alebo dokonca o „Gréckom Cypre“ a „Tureckom Cypre“. To ale nie je vôbec pravda a ide o dezinformácie.

Ako to je naozaj?

Neexistuje ani grécka, ani turecká časť Cypru. Existuje iba Cyperská republika, členský štát Európskej únie, ktorej severná časť (36,2%) je od roku 1974 okupovaná Tureckom, a preto môžeme túto okupáciu časti ostrova Tureckom označiť za hlavný dôvod existencie tzv. cyperského problému.“

Počasie na Cypre

Cyprus je jedným z tých európskych miest, ktoré sú prakticky neustále zaplavená krásnym počasím. V čase letnej sezóny je na ostrove takmer tropické teplo, na dovolenku sa ale môžete vydať aj v septembri alebo októbri, kedy si užijete pomerne pokojný pobyt s minimom turistov. Ak vás zaujímajú pamiatky a architektúra je pre Vás Cyprus to pravé miesto. Počas celého roka sa na Cypre pohybujú teploty okolo 20 stupňov a dažďov je minimálne. Či už sa na Cyprus vydáte kedykoľvek, sklamaní rozhodne nebudete, a to ani v zime.

Príroda na Cypre

Ak je niekde neustále kvitnúca flóra, veľa živočíchov, priezračne modré more a dokonalé pláže, potom je to práve Cyprus, ktorý pre jeho prírodné úkazy milujú turisti z celého sveta. Ak neplánujete na letnej dovolenke iba ležať pri bazéne a relaxovať, o výlety a poznávanie tunajšej kultúry núdzu rozhodne nebudete pociťovať. V najhoršom prípade si aspoň na jeden deň požičajte automobil a prevezte sa ostrovom skrz na skrz. Dovolenka sa tak pre Vás stane nezabudnuteľným zážitkom.

Ubytovanie na Cypre

Každá dovolenka so sebou skrýva isté riziká ohľadom ubytovania. Vždy sa totiž môže stať, že sa vám vybraný rezort, hotel alebo penzión nebude páčiť, a to aj za predpokladu, že ste si ho vybrali podľa fotografie. Týchto obáv sa ohľadom Cypru môžete s kľudom vzdať. Na ostrove sa nachádzajú predovšetkým luxusné hotelové komplexy s bazénmi, vodným svetom, exkluzívnymi izbami a športovým vyžitím, ktorá úplne predčí všetky vaše očakávania.

A čo robiť večer?

Slniečko zapadlo, pláže sa postupne vyprázdnili a pred vami je ešte celý večer, ktorý rozhodne nechcete tráviť na hotelovej izbe. Čo teda podniknúť? Cyprus, okrem nádhernej prírody, ponúka tiež vyžitie v mestách, ktoré večer naozaj žijú. Tešiť sa môžete na lokálne reštaurácie s vynikajúcou zahraničnou kuchyňou, na typické prímorské trhy, na ktorých zaobstaráte všetko možné od korenia, cez fólie na displej mobilného telefónu až po oblečenie. Nechýbajú ani pouliční muzikanti a umelci, koncerty či bary, ktorých prítomnosť ocenia predovšetkým mladí ľudia. Pokiaľ by bolo náhodou večer škaredé počasie, môže byť zaujímavá pánska zábava v podobe využitia nejakého online kasína.

Chcete, aby bola vaša dovolenka zážitkom, na ktorý len tak nezabudnete? Potom sa vydajte za krásami Cypru!

Kľúčové slová:

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin