Európa

Jedna z najkrajších francúzskych dedín je kolískou alsaského vína

Autor:
/
3. januára 2017

Ak hľadáte synonymum malebnosti, vašej pozornosti by nemala uniknúť alsaská dedinka Eguisheim. Jej rozprávkový vzhľad takmer dáva tušiť, že spoza nejakého rohu pricvála princ na bielom koni alebo že z domu vyjde úprimná krčmárka. Niet sa preto čomu čudovať, že sa pravidelne umiestňuje v anketách o najkrajšiu alebo najpopulárnejšiu francúzsku dedinku. Turistov sem ale láka tiež obľúbená vínna cesta.

Staré domy a rozprávková atmosféra sú pre dediny v Alsasku typické, ale aj podľa oficiálnej turistickej kancelárie je Eguisheim ich najžiarivejším príkladom. Jednou z najstarších pamiatok v meste je kostolík zo 13. storočia, ale očarujúca je aj ktorákoľvek z úzkych uličiek.

Okrem už spomínaných ankiet navyše dedinka niekoľkokrát tiež vyhrala európsku cenu za kvetinovú výzdobu. Tá je tu v naozaj vysokej koncentrácii – lemuje chodníky, studne, visí z okien pestrofarebných domov… Eguisheim ale nie je zaujímavý len z hľadiska architektúry a atmosféry. Narodil sa tu tiež jeden zo stredovekých pápežov Lev IX. a tiež alsaské víno.

A práve víno sa stalo jedným z hlavných lákadiel dedinky. Najviac turistov totiž prichádza obdivovať zelené vinice, ktoré sa okolo Eguisheimu rozkladajú a ktoré sú súčasťou alsaskej vínnej cesty. Tá je dlhá 170 kilometrov a tiahne sa od severu regiónu až na juh. Návštevníkov na nej láka nespočetné množstvo reštaurácií či vínnych pivníc.


Hodnotenie redakcie

História85%
Architektúra90%
Krajina90%
Zaujímavosti95%

Fotogaléria:

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek