Hlavná stránka » Kanárske ostrovy – Základné informácie
Kanárske ostrovy Základné informácie

Kanárske ostrovy – Základné informácie

Ostrov Gran Canaria je svojou rozlohou 1 560 km2 tretím najväčším ostrovom Kanárskych ostrovov. Ostrov Gran Canaria je vhodný pre oddych a relax na slnečných plážach, pre aktívnych športovcov, pre ľudí, ktorí majú radi horskú turistiku.

Tí, ktorí majú  radi históriu, môžu obdivovať na ostrove archeologické náleziská, ma ktoré je tento ostrov najbohatší. Gran Canaria Vám ponúka široké pláže, prírodu, hory, lesy, hlboké údolia plné vegetácie, oddych, relax, históriu a veľa ďalších možností na strávenie či už pokojnej alebo aktívnej dovolenky.

Okrem južného cípu ostrova – Maspalomas, kde sa rozliehajú piesočné duny nazývané “malá Sahara”, stojí za návštevu aj malebný prístav Puerto de Mogan, alebo ako sa mu hovorí „Kanárske Benátky”. Cez údolie Fataga, nazývané “európsky Grand kaňon”, prídete až do vnútrozemia ostrova, ktoré je pokladom ostrova Gran Canaria. Po veľmi dobre upravených cestách sa dostanete až na najvyšší vrchol ostrova Pico de Las Nieves (1949 m nm). V strede ostrova môžete obdivovať ako nádherné vyhliadky, tak aj malebné horské dedinky situované v takmer nedotknutej kanárskej divočine. Pre spoznanie pravej kanárskej tradičnosti stojí za návštevu mesto Teror. Okrem nádhernej baziliky z 18. storočia tu môžete obdivovať typické kanárske balkóny, vyrezávané z miestnych borovíc, ktoré sú najdôležitejším znakom typickej kanárskej architektúry. Na severe, aj v strede ostrova sa stretnete s tzv. artesanickými obchodíkmi, ktoré ponúkajú výber miestnych vín, rumu, tradičných pochutín aj ručne vyrábané predmety typické pre túto oblasť. Hlavné mesto Las Palmas, situované na severe ostrova, Vás prekvapí možnosťou nákupu vo veľkých obchodných centrách, ale aj historickými pamiatkami, ktorým dominuje vyhlásený umelecký monument – Katedrála sv. Anny.

ZDRAVIE – OČKOVANIE
Pri cestách do miest, ktoré sú súčasťou našej ponuky, nie je vyžadované žiadne očkovanie. Pred cestou Vám odporúčame informovať sa o zdravotnej prevencii a vhodnom postupe pri zdravotných ťažkostiach u Vášho praktického lekára.

 CESTOVNÉ DOKLADY

Pri turistických cestách do Španielska nie je od držiteľov cestovných pasov SR požadované vstupné vízum. Cestovať môžete aj na občianske preukazy (identifikačné karty). Cestovný doklad musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate z dovolenky. Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestovného dokladu.

 

 LETOVISKÁ NA KANÁRSKYCH OSTROVOCH

  • LPlaya del Inglés
  • Meloneras
  • San Agustín
  • Puerto Rico
  • Playa Taurito
  • Puerto de Mogan

 PLÁŽE 

Na ostrove Gran Canaria ich je celkom 150. Zaberajú asi 60 km z celkom 236 km pobrežia. Tie najznámejšie sú Playa del Inglés (6 000 m dlhá zlatohnedá pláž), duny Maspalomas (400 ha), Playa de las Canteras (3 900 m dlhá pláž chránená útesom, svetlý piesok), Playa de San Agustín (670 m dlhá pláž, jemný tmavý piesok), Playa de Puerto Rico (400 m dlhá pláž, svetlý piesok), Playa de Mogán (300 m dlhá pláž, svetlý piesok) a Playa Amadores (300 m dlhá pláž, svetlý piesok) – prvých 5 menovaných pláží bolo vyznamenaných modrou vlajkou Európskej únie ( pláž, ktorá spĺňa všetky požiadavky týkajúce sa hygieny a čistoty).

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin