Európa

Korzika – ostrov histórie, nespútanej prírody aj piesočnatých pláží

Autor:
/
7. marca 2017

Cesta do vnútra panenskej prírody

Prírodná rezervácia Scandola je jedna z posledných, ktorá je doteraz nedotknutá zásahmi ľudskej ruky

Korzika vás svojou prírodnou krásou naozaj nadchne. Práve tu sa nachádza svojho druhu jedinečná prírodná rezervácia Scandola. Dočervena sfarbené skaly sa odrážajú v tyrkysovo modrom mori, a vytvárajú tak nádhernú kulisu plnú farieb. Bohatá a predovšetkým vzácna flóra a fauna robí z tohto miesta jednu z hlavných dominánt Korziky. Nad útesmi môžete okrem iného uvidieť orlovca riečneho, ktorý je symbolom prírodnej rezervácie. Scandola sa skladá nielen z pevninskej, ale aj z morskej časti. Tunajšie priezračné vody sú plné korálov, murén a drobných pestrofarebných živočíchov. Pri troche šťastia tu dokonca narazíte aj na delfíny.

Lákadlo pre adrenalínových nadšencov

Ostrov je veľmi často vyhľadávaným cieľom milovníkov adrenalínových zážitkov. Kaňony, sústavy jazierok, kaskád a malých vodopádov sú vhodným miestom pre prevádzkovanie stále obľúbenejšieho športu canyoningu (kaňoning). Tento outdoorový šport spočíva v zdolávaní kaňonov, horských potokov a riečok za použitia rôznych techník, ako je zlaňovanie, plávanie alebo brodenie, skákanie do tôní či preliezaní balvanov. Pri vhodných podmienkach sa z vodných korýt môžu dokonca stať báječné prírodné šmýkačky. Takýchto miest ponúka Korzika naozaj veľa, medzi najznámejšie patrí kaňon Purcaraccia alebo kaskády Polischellu.

Ideálne miesto pre odpočinok

Pláže sú na Korzike prevažne piesočnaté, veľmi často lemované romantickými skalnými útesmi. Tie nájdete najmä na západnom a južnom pobreží. V blízkosti týchto pláží sa nachádzajú rekreačné miesta, kde ľahko nájdete ubytovanie. Obrovské hotelové komplexy tu však nehľadajte. Prevažnú časť tvoria chatky, bungalovy, prípadne malé apartmánové dedinky, ktoré sú citlivo vybudované tak, aby čo najmenej narušovali miestne prírodné krásy. Najkrajšou, doslova dych berúcou plážou ostrova je Palombaggia. Na tejto takmer dva kilometre dlhej pláži si budete pripadať ako v raji. Romantickú kulisu pláže dotvárajú borovice, ktoré svojím tvarom pripomínajú slnečníky. Pod nimi sa môžete schovať pred slnkom a dopriať si vytúžený odpočinok.

Palombaggia – pohľad z vtáčej perspektívy

Po stopách Napoleona

Korzika je tiež zaujímavým historickým miestom. V hlavnom meste Ajaccio sa nachádza niekoľko pamätníkov a sôch, ktoré pripomínajú najslávnejšieho korzického rodáka – Napoleona Bonaparta. Prezrieť si tu môžete aj jeho rodný dom a rodinnú hrobku. Jedným z často navštevovaných miest je mesto Corte, ktoré sa malo stať hlavným mestom v prípade, že by sa Korzika osamostatnila. Miestnymi obyvateľmi je aj tak neoficiálne označované za hlavné mesto a historické i kultúrne centrum. Mestu dominuje hrad, v ktorom sa nachádza múzeum. Okrem histórie si odtiaľ užijete nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Často navštevované miesto na Korzike je mesto Corte

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek