You dont have javascript enabled! Please enable it!

Hotel Rum, Budapesť

Avatar Juraj | 14 augusta, 2023


AUTORSKÝ ČLÁNOK
Hotel nebol o pobyte ani príprave recenzie vopred informovaný. Pobyt si autor hradil sám. 


Budapešť je síce už stáročia európskym hlavným mestom, ale za fasádami barokových, neoklasicistických a secesných budov sa skrýva mesto, ktoré pulzuje mladistvou atmosférou a v ktorom môžete naraziť na moderné bary, inovatívne reštaurácie a špičkových dizajnérov rovnako ako na múzeá, galérie a turecké kúpele.

Keď sa ubytujete v hoteli Rum, zistíte, že prvý dojem nie je všetko. Hotel sa nachádza v úzkej uličke len kúsok od centra mesta a zapadá medzi bytové domy v okolitých uliciach. Za exteriérom mestského domu (a veľkolepými drevenými dverami, ktoré sa pred vami otvoria po stlačení tlačidla) sa skrýva odvážny, moderný butikový hotel, v ktorom sa spája kreativita budapeštianskych dizajnérov a architektov s pretrvávajúcimi charakteristickými znakmi pôvodnej budovy, vrátane úžasného točitého schodiska.

Izby


Každá zo 40 hotelových izieb je jedinečne navrhnutá, pričom v každej izbe sa nachádzajú iné výstredné prvky, ako sú stropné zrkadlá, umelecké svietidlá a nadrozmerné čelá postelí, zatiaľ čo vysoké stropy a industriálny dekor sú jednotným motívom všetkých izieb. Štyri rôzne veľkosti izieb poskytujú možnosti pre každý rozpočet a vkus, pričom v najväčšej z nich sa môžu ubytovať až traja hostia. Ľudia s nadmerným množstvom batožiny ocenia dostatok priestoru na vybalenie garderóby, ktorý poskytujú štýlové police s kovovým rámom, a vo väčších izbách sú k dispozícii kávovary Nespresso.

Čo na raňajky?


V strešnom bare hotela Top Rum sa podáva teplý a studený bufet.

A čo obed a večera?


Zájdite do farebnej hotelovej reštaurácie Urban Tiger, kde nájdete nápadité jedlá a kreatívne koktaily v živom, náladovo osvetlenom priestore. V súčasnosti sa menu zameriava na jedlá ázijskej kuchyne, ale čoskoro si budete môcť pochutnať na tradičných maďarských jedlách v modernom prevedení.

Je tam bar?


Širokú ponuku koktailov nájdete v Urban Tiger, ale to pravé najdete v elegantnom strešnom bare s nádherným výhľadom na mesto.

Čo máte na skok


V meste nájdete veľa možností, ako sa zabaviť, vrátane ikonického reťazového mosta, pôsobivej Veľkej tržnice plnej chutných miestnych výrobkov a pouličného občerstvenia a zastávky metra, keď sa budete chcieť dostať do vzdialenejších častí mesta.

Fotogaléria


Verdikt:
Ak patríte k tradicionalistom, ktorí uprednostňujú hotely so všetkým dostupným vybavením pod slnkom, hotel Rum vám možno nebude vyhovovať, ale pre mestských prieskumníkov, ktorí sa do hotelovej izby vracajú len na dlhú sprchu, nočný drink a luxusný spánok pred tým, ako sa vydajú na cestu objavovania mesta a ďalší večer si všetko zopakujú, je toto butikové ubytovanie vhodným riešením.


  • Copyright ©2012-2023, Code & Design: Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231 , DIČ: 1123694462, +421 907 31 88 00
  • Kontakt

error: Varovanie: Obsah je chránený !!