You dont have javascript enabled! Please enable it! The Grand Hotel, Birmingham, UK

The Grand Hotel, Birmingham, UK

Avatar Juraj | 11 mája, 2023

Hotelový check in/check up - náš nebojácny redaktor si rezervoval izbu v najznámejšom a najluxusnejšom hoteli v Birminghame, ktorý je obľúbeným miestom pre kráľovské rodiny a celebrity aby zistil, aké to je cítiť sa aspoň pár dní ako celebrita.

Hotel Grand sa nachádza v centre Birminghamu a svojmu názvu robí česť na viacerých frontoch. Ide o budovu z roku 1879, ktorá je zaradená do zoznamu II. stupňa, čo znamená, že má noblesu, akú by ste očakávali od architektov z viktoriánskej éry. Predstavte si zdobenú kamennú výzdobu, mimoriadne vysoké stropy a pozlátené mramorové stĺpy.

Tento päťhviezdičkový hotel v minulosti priťahoval hviezdy z Hollywoodu, ako napríklad Charlieho Chaplina, a novšie hviezdy, ako aj skutočných kráľovských hostí, ako napríklad Juraja IV. a kráľa Karola. Birmingham je na vzostupe ako turistická destinácia a hotel slúži ako vhodné východisko na objavovanie vďaka svojej blízkosti k obľúbeným atrakciám, od kľukatých kanálov a mosta Black Sabbath (obľúbený na Instagrame) až po historickú štvrť Jewellery Quarter. Ako druhé najväčšie mesto Spojeného kráľovstva má návštevníkom čo ponúknuť.

Oficiálny názov:

Grand Hotel, Birmingham, Spojené kráľovstvo.

Čo ťa priviedlo do tohto hotela?

Stále som počúval, aký skvelý a cenovo dostupný je Birmingham, kde je 19 michelinských reštaurácií a pravé indické balti. Musel som sa tam vybrať. A keďže som milovníkom historických hotelov, hotel The Grand mi vyhovoval a umožňoval mi chodiť pešo na mnohé miestne kulinárske miesta.

Kedy bol otvorený?

Je to dosť spletité. Otvorili ho v roku 1879, ale v roku 2002 ho zatvorili a potom takmer dve desaťročia chátral, pričom sa hovorilo, že jeho oprava je príliš nákladná a treba ho radšej zbúrať. Keď sa presunieme do mája 2021 a pominieme 50 miliónov libier, Grand opäť otvoril svoje brány a začal novú kapitolu ako elegantný hotel so 185 izbami.

Má toto miesto nejakú históriu?

Grand existuje už viac ako 140 rokov, takže má za sebou bohatú históriu. Otvorili ho ako skromný hotel so 100 izbami, postavený vo francúzskom renesančnom štýle, ktorý bol zameraný predovšetkým na prilákanie podnikateľov prichádzajúcich do mesta. O desaťročie neskôr, keď mal finančné problémy, doňho majitelia naliali peniaze, aby ho premenili na luxusný hotel. Pribudli ďalšie izby, luxusné biliardové miestnosti a dekorácie inšpirované Ľudovítom XIV. V čase svojho najväčšieho rozkvetu na začiatku dvadsiateho storočia hostil známe osobnosti spoločenského života, od Winstona Churchilla po Jamesa Cagneyho.

Dnes je to miesto pre všetkých. Miestni obyvatelia sa zdržiavajú v Madeleine, jeho krásnom hlavnom bare, pri majstrovsky pripravených kokteiloch. Kamarátky zostávajú na víkend a nakupujú v Bullringu. Popové hviezdy, herci a celebrity sa tu často ubytujú na dlhší čas, keď tu vystupujú, pracujú alebo sú na návšteve. Patrí medzi ne Johnny Depp, ktorého pri odchode z hotela po jeho súdnom spore s Amber Heardovou obklopili davy fanúšikov, a Tom Cruise, ktorý potreboval pomoc pri hľadaní miesta na zaparkovanie svojho vrtuľníka. Rozmanitá klientela hotela je dôkazom jeho pohostinnosti.

Poloha, poloha, poloha:

Nehnuteľnosť sa nachádza na ulici Colmore Row v centre mesta, hneď oproti katedrále sv. Krátkou prechádzkou sa dostanete k špičkovým reštauráciám, ako je Purnell’s (pod vedením slávneho šéfkuchára Glynna Purnella) ocenená michelinskou hviezdou a Fazenda, ktorá ponúka originálny zážitok z argentínskeho barbecue. Stanica New Street je vzdialená necelých päť minút, takže si môžete odskočiť do mesta a na ďalšie lokality v oblasti West Midlands. V blízkosti sa nachádzajú aj kultúrne inštitúcie, ako napríklad Birminghamské múzeum a umelecká galéria.

Je určený pre každého?

Hotel Grand je vhodný pre širokú škálu hostí, od rodín až po majiteľov domácich zvierat. (Akceptuje domáce zvieratá do maximálnej hmotnosti 36 kg).) Dekorácia izieb pôsobí blahodárne vďaka upokojujúcej palete krémovej, hnedej a sivej farby a akcentom kráľovskej modrej alebo jemnej zelenej, ktoré im dodávajú šmrnc. Kombinuje moderný nábytok a moderné umelecké diela s retro prvkami, ako je napríklad pekný otáčací telefón.

Raňajky v posteli?

Iste, objednajte si izbovú službu, ale radšej sa donúťte postaviť sa z pohodlnej postele a vybrať sa na raňajky formou bufetu v reštaurácii Isaac’s, ktorá je zariadená v newyorskom štýle. Stojí to za to, pretože ponúka pôsobivý výber teplých a studených jedál, ako aj jedlá pripravené na objednávku, napríklad omelety a palacinky.

Čo sa ti páčilo:

Zbožňujem veľkoleposť verejných priestorov. Prenesú ťa do inej doby a dodajú ti tú správnu dovolenkovú atmosféru. Personál bol super a prišiel mi na pomoc, keď sa mi vybila nabíjačka na telefón. Chválim hotel aj za to, že má výborne odhlučnené izby. Dokonca som si ani neuvedomil zvonenie zvonov v kostole hneď vedľa alebo hluk dopravy, kým som neotvoril okno. A pikantné margarity, ktoré som popíjal u Isaaca, boli lepšie ako tie, ktoré som pil v mnohých mexických rezortoch.

Čo by podľa teba mohlo byť lepšie:

Ukázalo sa, že sme s manželkou museli bojovať o miesto v kúpeľni pre všetky naše veci. Trochu viac miesta by pomohlo udržať pokoj v našom vzťahu.

Musíte vedieť:

 • Kávovary Nespresso v izbách (s pravým mliekom v mini chladničke) a bezplatné čokolády.
 • Toaletné potreby Molton Brown 1971 Collection
 • Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
 • 10 prispôsobených izieb pre osoby s pohybovými problémami
 • Vyhrievané stojany na uteráky.
 • Luxusné župany.
 • Podložky na jogu.
 • Osobný trezor.
 • Smart TV s Chromecastom.
 • Žehlička a žehliaca doska.
 • Zatemňovacie závesy.

Rezervujte si hotel priamo

alebo prostredníctvom mnohých hotelových rezervačných stránok.


 • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
 • Kontakt