You dont have javascript enabled! Please enable it!

Kto sme


Odpovedať na otázku kto sme, je pomerne ťažké…

Pýtate sa prečo?

 

Pretože, ak by sme chceli vymenovať každého zo 141 zamestnancov spoločnosti DARCstudio Ltd., ktorá je majiteľom portálu, tak by ste tento text čítali asi naozaj dlho. A áno, každý jeden zo spomínaných 141 ľudí si to zaslúži, pretože každý z nich má svoj podiel na tom, že tento portál mohol vzniknúť a existovať. Či už to je pod názvom Travelista.sk (SK&CZ), Amazing Travel magazín (SK&CZ) alebo aj Blue Flag Magazine (EN). V každom jednom projekte majú alebo mali títo ľudia svoj podiel.

 

Nakoniec aj tak všetko stojí a padá na 1 človeku. Tým je Juraj – majiteľ spoločnosti DARCstudio Ltd.

Juraj je rodený Slovák. Po vyštudovaní Royal Academy of Arts London v odbore dokumentárna kamera, si založil uvedenú spoločnosť. Je to malé filmové štúdio so sídlom v UK. Podarilo sa mu hneď od začiatku presadiť sa a spolupracovať s takými prestížnymi partnermi ako je americké National Geographic, anglické BBC a veľa iných. S prvým spomínaným má naša spoločnosť zmluvu o príprave a tvorbe dokumentárnych sérii už 14 rokov.

 

Za ten čas sme pre NG natočili celkovo viac ako 9500 minút hotového vysielaneho materiálu. Za rok 2020 sme dosiahli podiel našej produkcie vo vysielaní NG vo výške 41,8%.

 

V roku 2016 prišiel Juraj s myšlienkou spustiť v nejakom formáte portálu alebo magazínu webstránku v slovenskom jazyku o krajinách celého sveta. Nakoľko máme v štúdiových archívoch neskutočne veľa nespracovaného resp. nepoužitého materiálu z natáčaní, tak chcel okrem článkov priniesť čitateľom aj niečo exkluzívne, vo forme unikátnych videí. Pôvodná myšlienka bola, nespustiť klasický cestovateľský portál ako ho bežne poznáte, ale pozrieť sa na jednotlivé krajiny inak, viac do hĺbky, do histórie a pod. Jednoducho chcel, aby ste krajiny, kam chodievate poznali inak.

 

Všetko ohľadom článkov, videí a pod. si Juraj rieši sám a veľmi ho to baví… Podľa jeho vlastných slov ho najviac teší skutočnosť, že aj vďaka DARCstudiu naši partneri verili aj tomuto projektu a stali sa tak podporovateľmi aj portálu Travelista.sk

 

Všetkým za to veľmi ďakujeme a je nám cťou Vám ich predstaviť. Spolupracujú s nami na cestovaní do rôznych destinácii, aby mohli vznikať nové aktuálne články a videá.

 
4
7
3
1
Sirius
9
Magnolia
6
8
 

Vďaka týmto partnerom máme v prípade potreby zabezpečené letenky, ubytovanie v rôznych hoteloch, autopožičovne v destináciach, kam cestujeme a pod. 


Dĺžka existencie

Spoločnosť DARCstudio Ltd. vznikla pred 16 rokmi.

Spolupráca

 • Na najvyššej úrovni spolupracujeme s rôznymi ministerstvami a vládnymi úradmi v cca 45 krajinách sveta. 
 • Ročne dostávame desiatky pozvaní do rôznych krajín. 
 • Máme pravidelné kontakty s ambasádormi a veľvyslancami krajín.

Sídlo a pobočky

Spoločnosť má sídlo v Spojenom Kráľovstve.
Pobočky máme zriadené v

 • Singapure (od 2014)
 • USA – New York (od 2017)
 • Zároveň od 2020 je zriadené admistratívne sídlo pre EU v Litve.

Navštívených štátov

116 krajín

Počet zamestnancov

 • UK: 86
 • Singapur: 22
 • USA: 30
 • Litva: 3

Nalietaných km

378 125


 • Copyright ©2022 DARCstudio Ltd. / Travelista, Amazing Travel Magazine, Blue Flag Magazine sú registrované obchodné značky spoločnosti DARCstudio Ltd.
 • Kontakt
error: Varovanie: Obsah je chránený !!