Recenzie hotelov

Miesto, odkiaľ sa deťom nechce odchádzať

Autor:
/
15. júla 2017

V rámci nášho seriálu Baby Friendly Slovensko sme sa rozhodli navštíviť Wellness hotel CHOPOK. Návštevu sme naplánovali hneď na začiatok prázdnin. Naivne sme si mysleli, že v danom termíne nebude hotel ešte preplnený. Opak bol pravdou. 🙂

Cela rodina (2 dospelé osoby a 2 deti vo veku 5 a 9 rokov) sme vyrazili z Bratislavy smer Nízke Tatry.  Nájsť hotel nebol žiadny problém, celá lokalita v Jasnej je veľmi dobre značená a tak cestu k hotelu nemôžete minúť. Po príchode na recepciu nás uvítali a naše ratolesti boli obdarené malými darčekmi (pastelky, plyšové hračky, ktoré sú zároveň maskotom hotela, omaľovánky a pod.).

Foto: Marek Hajkovský

Na rozdiel od našich domienok v úvode, musím povedať, že v čase nášho pobytu bol hotel plne obsadený, takže sme mohli v reále vidieť ako funguje pri plnej prevádzke. Po vyložení vecí na izbe (mimochodom mala veľmi dobrú veľkosť plochy!) sme samozrejme museli okamžite s deťmi ísť na prehliadku hotela. Presnejšie častí pre nich určených. A bolo toho naozaj veľa.

Od vonkajšieho plne vybaveného detského ihriska, cez dennú herňu až po kolky. Bolo toho nazaj veľa. Všetko plne vybavené, čisté a príjemné.

Wellnes

Už samotný názov hotela naznačuje, že ešte niekde v útrobách hotela sme neobjavili jeho najzaujímavejšiu časť pre dospelých aj deti. Tou časťou je wellnes.

Dokonalý relax a načerpanie nových síl hotel poskytuje v 2 bazénoch a 2 saunových svetoch a to:

BAZÉNY A SAUNOVÝ SVET PLESNIVEC

Bazén, vnútorná a vonkajšia vírivka, detský bazén, vírivka, 5 druhov sáun, oddychová zóna a vonkajší ochladzovací bazén sú určené pre rodiny s deťmi.

BAZÉN A SAUNOVÝ SVET PRASLIČKA

Do nového 20m bazéna a saunového sveta PRASLIČKA je povolený vstup osobám starším ako 16 rokov a tak si tu užijú relax a pohodu ako rodiny so  staršími deťmi, tak i hostia, ktorí uprednostňujú oddych v pokojnom a nehlučnom prostredí.

Stravovanie

To by asi bolo na samostatný článok… Nemôžeme to vyjadriť inak ako jedným slovom: “Fantázia”.

Ivan Klčovský

Šéfkuchár Ivan Klčovský kraľoval kuchyni a pripravoval jedlá pre niekoľko významných osobností akými bezpochyby sú  prezident Slovenskej republiky, Českej republiky, Maďarskej republiky, Poľskej republiky ale aj niekoľkým veľvyslancom, ministrom, štátnym delegáciam, známym hercom či spevákom. Veľvyslankyňa zo Singapuru Jennie Chua jedlo pripravované šéfkuchárom Ivanom Klčovským ohodnotila nasledovne: „…to bola najlepšia kačica, ktorú som na Slovensku jedla.“

Pre hotelovú reštauráciu Ivan Klčovský zostavil jedálny lístok pozostávajúci zo špecialít stredomorskej a domácej kuchyne. Jedlá sú pripravené moderne, zdravo a chutne.

Nezabúda ani na našich najmenších, pre ktorých je navrhnutý detský jedálny lístok.

Zároveň pravidelne pripravuje jedálny lístok podľa sezónnej ponuky napr. divinové menu, jahodové menu, špargľové menu a pod.

Okolie

Jednou zo silných stránok Wellness Hotela Chopok**** je jeho poloha. Exkluzívna lokalita Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách je čistým extraktom toho najlepšieho, čo na Slovensku máme.

Nízke Tatry sú najrozsiahlejším a zároveň druhým najvyšším pohorím Slovenska, ktoré tvoria Tatranský národný park Nízke Tatry (NAPANT). Jedinečné výhľady na pohoria a údolia Slovenska sa návštevníkom naskytnú z najvyšších vrcholov Nízkych Tatier, ktorými sú Ďumbier (2043 m), Chopok (2024 m), Dereše (2004 m), Chabenec (1955 m) a Kráľova hoľa (1948 m). Práve vďaka prírodným krásam sú Nízke Tatry jedno z najnavštevovanejších pohorí Slovenska už niekoľko desaťročí, čo spôsobilo rozkvet turizmu v tejto lokalite. V ostatným rokoch sa tu toho mnoho vybudovalo – od ubytovacích zariadení všetkých kategórií, cez vodné parky, športoviská, adrenalínové atrakcie po TOP lyžiarske a turistické strediská s novými sedačkami a vlekmi.

Demänovská dolina má dĺžku 15 km a je hlavným centrum cestovného ruchu severnej časti Nízkych Tatier. Demänovská dolina je najznámejšou a najnavštevovanejšou dolinou Nízkych Tatier.

Stredisko Jasná Nízke Tatry s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding, v letných mesiacoch na turistku, sa nachádza na konci obce Demänovská dolina.

Vrch Chopok (2 024 m.n.m.) je súčasťou pohoria Nízke Tatry a je rozdelený na strediská CHOPOK SEVER a CHOPOK JUH.

Región LIPTOV je vďaka prírodným krásam, možnostiam adrenalínu, aquaparkom, možnostiam zábavy a jedinečnej gastronómie slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj v lete o čom svedčí i vysoká návštevnosť turistov v tomto regióne.

Záverečné dojmy

Lokalita90%
Prvý dojem90%
Ubytovanie95%
Stravovanie95%
Wellness85%
Okolie90%
Celkové hodnotenie95%

Celkový dojem z pobytu hodnotíme veľmi kladne. Našim ratolestiam sa tu nesmierne páčilo, dokonca ani nechceli odísť… Medzi klady radíme, že hotel myslí na tých najmenších hostí naozaj vo všetkom, od príchodu po odchod. Všetko sa tu v podstate točí okolo detí a pre deti. To ale neznamená, že si tu ten svoj pokoj a relax nenájdu aj romantické dvojice. Jedinou vecou, ktorá nevadila ani tak nám dospelým ako skôr našim deťom, boli chýbajúce zábavné časti v detskej časti bazénu ako je napr. šmýkľavka a pod.

 

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek