Spravodajstvo

Ceny leteniek Wizz Air z Bratislavy do Sofie v Bulharsku od 2,99€

Autor:
/
10. marca 2017

Sofia, dynamicky sa rozvíjajúce európske hlavné mesto, sa stáva veľmi atraktívnou destináciou pre turistov aj obchodných cestujúcich. Nájdu v nej a v okolí množstvo kultúrnych aj turistických zaujímavostí. Za zmienku stojí pohorie Vitoša so skvelými príležitosťami na turistiku v lete a lyžovanie v zime, čím sa bulharské hlavné mesto stáva atraktívne na dovolenku celoročne.
Letecká spoločnosť Wizz Air spustila prevádzku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave v marci 2016 prvým letom do Skopje v Macedónsku. Len za 1 rok rozšíril Wizz Air svoju sieť leteckých spojení z Bratislavy na 6 leteckých liniek do 6 krajín. Kvalitné služby ponúka za nízke ceny.

Dnes, 10. marca, zároveň spúšťa Wizz Air úplne novú linku z Letiska Bratislava do mesta Kluž-Napoca v Rumunsku. V roku 2017 okrem existujúcich liniek do Skopje, Kyjeva na Ukrajine a Klužu otvorí ešte ďalšie 3 nové linky – do Tuzly v Bosne a Hercegovine (27. 3. 2017) a do Varšavy a Sofie (30. 6. 2017), čím reaguje na dopyt zákazníkov. Zároveň v lete zvyšuje Wizz frekvenciu letov do Skopje a Kyjeva zo súčasných 2 x týždenne na 4 lety týždenne, rovnako budú 4 x týždenne k dispozícii aj linky do Varšavy a Sofie, do Tuzly 3 x týždenne.

Wizz Air začal na Slovensku pôsobiť v roku 2013 v Košiciach a odvtedy neustále investuje do rozvoja siete leteckých spojení. V roku 2015 sa Košice stali 20. základňou Wizz Air s jedným bázovaným lietadlom Airbus A320 a 42-člennou miestnou posádkou. Wizz zaznamenal v roku 2016 medziročný nárast o 25 %, keď zo všetkých troch slovenských letísk – Bratislava, Košice, Poprad – prepravil spolu viac ako 300 000 cestujúcich. Podporil tým zároveň v letectve a cestovnom ruchu 230 postranných súvisiacich pracovných miest. Wizz Air v súčasnosti ponúka zo všetkých troch slovenských letísk spolu 10 nízkonákladových spojení do 9 destinácií v 7 krajinách.

NOVÁ LINKA WIZZ AIR Z BRATISLAVY
Odlety do Sofie: pondelok, streda, piatok, nedeľa
Štart prevádzky: 30. jún 2017
Cena letenky od: 2,99 €

„S nadšením oslavujeme prvý rok úspešného pôsobenia na Letisku v Bratislave. Pre slovenských zákazníkov máme zároveň skvelé správy. Dnes spúšťame prvý let Wizz Air z Bratislavy do Klužu-Napoca a oznamuje už 6. leteckú linku z Bratislavy do Sofie. Od 30. júna môžu turisti aj obchodní cestujúci objavovať hlavné mesto Bulharska vďaka našej najnovšej linke a pohodlnému spojeniu s frekvenciou 4 x týždenne za ceny už od 2,99 €. Keďže sa snažíme prinášať stále nové cestovné príležitosti pre našich zákazníkov, za 1 rok už Wizz rozšíril svoju sieť liniek na 6 leteckých spojení, vrátane nových liniek do Tuzly, Varšavy a Sofie, ktoré budú k dispozícii od júna, resp. Tuzla od konca marca. Členovia našich posádok sa už teraz tešia na mnoho spokojných zákazníkov na palubách našej modernej flotily,“
vyjadrila sa na tlačovej konferencii v Bratislave Sorina Ratz, komunikačná manažérka Wizz Air.

„Ukazuje sa, že minuloročné nadviazanie spolupráce s leteckou spoločnosťou Wizz Air, bolo pre naše letisko dobrým krokom. Wizz Air sa s počtom 6 pravidelných leteckých liniek stane v tomto roku 2. najväčším pravidelným leteckým dopravcom z Bratislavy. Vďaka leteckej linke do Sofie sa slovenským cestujúcim výrazne uľahčí spojenie s hlavným mestom Bulharska,“
doplnil Ivan Trhlík, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek