Hlavná stránka » Dnešný let potrvá 17 a pol hodiny. Vitajte na najdlhšej linke sveta.
Spravodajstvo

Dnešný let potrvá 17 a pol hodiny. Vitajte na najdlhšej linke sveta.

Prevádzku najdlhšej leteckej linky spustili v nedeľu Qatar Airways. Ide o spiatočný spoj medzi Aucklandom na Novom Zélande a katarským hlavným mestom Dauha. Jeho celková dĺžka je 14 539 kilometrov a trvá približne 17 hodín a 30 minút. Informoval o tom server CNBC.

Lietadlo na Nový Zéland vyrazilo v nedeľu a doraziť má dnes (v pondelok) o 7:30 hod miestneho času, teda o 19:30 stredoeurópskeho. Počas cesty prekoná desať časových pásiem. Kým let z Dauha do Aucklandu zaberie približne 16 hodín a 20 minút, spiatočný je o 70 minút dlhší kvôli vetrom vo veľkej nadmorskej výške.

Katarské aerolínie v súčasnosti teda držia rekord v najdlhšej komerčnej linke časom stráveným na palube. Na kilometre je však najdlhšej spojenie z indického Dillí do San Francisca v USA, pasažieri na palube lietadla urazia 15 298 kilometrov. Oproti letom Qatar Airways, ale cestujúci na palube strávia “len” 14 hodín a 30 minút, ako uviedol portál Times of India.

Doterajší rekord v najdlhšej komerčnej linke mali aerolínie Emirates na trase z Dubaja do Aucklandu. Ani Qatar Airways prvenstvo však neudrží dlho. Singapore Airlines chcú totiž od roku 2018 obnoviť lety do New Yorku, pri ktorých pasažieri strávia vo vzduchu cez 19 hodín.

Kľúčové slová:

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin