Hlavná stránka » Wizz Air plánujú lietať z Prahy na Island, letenky budú od 49 €
Česká republika Island Spravodajstvo

Wizz Air plánujú lietať z Prahy na Island, letenky budú od 49 €

Maďarské nízkonákladové aerolínie Wizz Air plánujú od 31. mája 2017 lietať na priamej linke medzi Prahou a Reykjavíkom na Islande. Spojenie bude v prevádzke dvakrát týždenne, v stredu a v nedeľu, a letenky budú k dostaniu od 49 eur. Spoj medzi Prahou a islandským letiskom Keflavík v minulom roku oznámili aj České aerolínie (ČSA).

Wizz Air predpokladá, že okrem turistov by nové celoročné spojenie mohla využívať aj obchodná klientela. Spoločnosť pritom ponúka priame spojenia z Česka od roku 2009, v súčasnosti prevádzkuje desať spojení z Prahy a z Brna napríklad do Londýna, Benátok, Ríma alebo Tel-Avivu. Vlani spoločnosť na linkách z a do Českej republiky prepravila 476 000 ľudí.

Priame letecké spojenie medzi Prahou a Islandom v minulom roku oznámili tiež ČSA, ktoré ho v letnom letovom poriadku plánujú na pondelok a štvrtok. Zároveň od 1. decembra spustili nové cenové balíky, ktoré majú konkurovať nízkonákladovým aerolinkám.

Nájdeme Vám to najlepšie ubytovanie na IslandeBooking.com

One Response

  1. Juraj Bagin 2. marca 2017

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin