Stredná a Severná Amerika

11 miest, ktoré si nesmiete nechať ujsť vo Vancouveri

Autor:
/
12. júla 2018

Poďme sa pozrieť, aké zaujímavé miesta si pre vás Vancouver pripravil. Čo všetko vidieť, zažiť a navštíviť.

1. Van Dusen Botanical Garden

Botanickú záhradu Van Dusen Botanical Garden nájdete v ulici s príznačným názvom Oak Street (Dubová ulica). Záhrada predstavuje návštevníkom nespočetné množstvo rastlinných druhov, ekosystémy z celého sveta i výstavu kamenných sôch. Za videnie stojí okrem fauny a flóry tiež návštevnícke centrum, ktorého budova bola inšpirovaná kvetom orchidey a predstavuje jednu z najikonickejších stavieb vo Vancouveri.

2. Capilano Suspension Bridge Park

Park je pomenovaný po visutom moste Capilano Suspension Bridge, ktorý bol postavený v roku 1889 stavebným inžinierom Georgom Grantom MacKayeom. Týči sa vo výške 70 metrov nad riekou Capilano a dosahuje dĺžku 140 metrov. Každoročne sa cez most prejde viac ako 800 000 návštevníkov.

Medzi ďalšie atrakcie parku patria cenami ovenčené záhrady, prírodné chodníky, najväčšia súkromná zbierka totemov tzv. Prvých národov (čiže First nations) v Severnej Amerike a tiež expozícia približujúca návštevníkom históriu okolitého dažďového pralesa.

Počítajte s tým, že do parku budete musieť zaplatiť vstupné. Pre dospelého stojí lístok 39,95 CAD, ale je platný po celý rok.

3. Treetops Adventure

Treetops Adventure alebo dobrodružstvo v korunách stromov! Ďalšiu atrakciu v uvedenom parku predstavuje séria visutých mostov, ktoré sa nachádzajú vo výške 33,5 metra. Môžete sa po nich prechádzať medzi vrcholkami stromov ako veveričky a užívať si vzrušujúci výhľad na celý Capilano Suspension Bridge Park a okolie.

4. H. R. MacMillan Space Center

Astronomické múzeum H. R. MacMillan Space Center bolo založené roku 1968 a nejdete ho vo Vanier Park. Nesie meno po kanadskom filantropovi a priemyselníkovi Harvey Reginald Macmillan. Space Center ponúka interaktívne výstavy z oblasti astronómie, planetárium aj tematické divadelné predstavenia a zábavné programy určené nielen pre deti. Hneď vedľa múzea sa nachádza observatórium Gordon MacMillan Southam Observatory, kde nájdete polmetrový teleskop umožňujúci pozorovať oblohu nad Vancouverom.

5. Stanley Park

Stanley Park je označovaný ako prvý, najväčší a najobľúbenejší mestský park vo Vancouveri. Zelená oáza pokoja uprostred rušného mesta ukrýva chodníky na behanie, jazdu na bicykli či in-line korčuliach, lavičky k pikniku, športové a detské ihriská, ale aj pláže, umelecké výstavy alebo obrie akvárium.


Pozrite si naše video z Vancouveru:


6. Vancouver Aquarium

Páčilo by sa vám pozorovať delfíny, morské vydry, tulene alebo korytnačky? Potom je pre vás ideálnym miestom Vancouver Aquarium, ktoré sa nachádza v spomínanom Stanley Parku. Bolo založené roku 1950 a jedná sa o prvé verejné a zároveň tiež najväčšie akvárium v Kanade. Predstavuje centrum morského výskumu a ochrany vodných zvierat. Je domovom asi 300 druhov rýb, takmer 30 000 bezstavovcov a 56 druhov obojživelníkov a plazov. Sídli tu tiež zhruba 60 cicavcov a vtákov. Vancouver Aquarium ponúka celoročne bohatý program pre verejnosť, ktorý môžete sledovať na www.vanaqua.org

7. Vyhliadka Vancouver Lookout

Na vyhliadkovú plochu, umiestnenú 130 metrov nad zemou, sa dostanete 40 sekúnd trvajúcou jazdou skleneným výťahom. Potom sa vám naskytnú panoramatické výhľady na celé mesto a priľahlé okolie.

Lístok pre dospelého stojí 17, 50 CAD. Skvelé je, že vstupenka je platná po celý deň! Ráno sa môžete kochať výhľadmi slnka, popoludní pozorovať ruch veľkomesta a večer sa vrátiť a sledovať súmrak. Rozhľadňa Vancouver Lookout bola oficiálne otvorená astronautom Neilom Armstrongom v roku 1977 a od tej doby patrí medzi najobľúbenejšie atrakcie mesta.

8. English Bay Beach

Chcete utiecť z ruchu veľkomesta? Vyrazte na pláž! English Bay Beach sa nachádza v blízkosti štvrti West End a predstavuje populárne miesto na plávanie, opaľovanie, sledovanie západu slnka, beach volejbal či relaxovanie po práci.

Koná sa tu rad akcií pre verejnosť ako napríklad Celebration of Light – Slávnosti svetla, ktoré bývajú plné zábavy a farebných ohňostrojov. Ak patríte medzi otužilcov, každú zimu sa v English Bay usporadúva Polar Bear Swim čiže plávanie odvážlivcov v ľadovej vode.

9. Queen Elisabeth Park

Park kráľovnej Alžbety leží na kopci Little Mountain (168 m. n. m.) a predstavuje prvé mestské arborétum v Kanade. Tropická záhrada Bloedel Conservatory, ktorú tu môžete navštíviť, je domovom viac ako 120 cudzokrajných vtákov, 500 exotických rastlín. Mimo to sa môže pochváliť pôsobivými zbierkami figovníkov, paliem, ovocných stromov aj kaktusov a okrasných rastlín.

10. Vancouver Art Galery

Umelecká galéria predstavuje ako historické, tak aj súčasné expozície malieb, plastík, grafík, fotografií i videí od regionálnych, národných a medzinárodných umelcov. Galéria bola založená už v roku 1931 a jedná sa o piatu najväčšiu galériu v Kanade. Sídli v bývalej budove hlavného súdu vo Vancouveri.

11. Museum of Anthropology

Múzeum antropológie spadá pod Univerzitu Britskej Kolumbie (University of British Columbia). Etnografické a archeologické zbierky zahŕňajú predmety z Ázie, Severnej Ameriky, Južnej a Strednej Ameriky a cez 2 300 predmetov pochádza z Afriky. Ak patríte medzi nadšených študentov antropológie, bude vás zaujímať, že viac ako 38 000 záznamov o zbierkových predmetoch je k nahliadnutiu prostredníctvom online katalógu zbierok.

Antropologické múzeum zahŕňa zbierky sôch, totemov a kultúrnych artefaktov zameraných na First nations čiže Indiánov a ich potomkov v Severnej Amerike.

 

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek