Stredná a Severná Amerika

Vancouver – kozmopolitné mesto, ktoré by ste mali spoznať

Autor:
/
1. apríla 2018
Článok má byť motiváciou pre našu “neobyčajnú” priateľku Lenku, ktorej veľkým snom je navštíviť túto úžasnú krajinu a hlavne mesto Vancouver, kde žije jej kamarátka. Veríme, že jej tento článok trochu priblíži atmosféru tohto mesta, ktoré sme my sami navštívili pred viac ako 7 rokmi.

Ak sa teda rozhodnete do Kanady vycestovať, nesmiete návštevu Vancouveru vynechať. Ceny leteniek sa podľa výšky komfortu pohybujú v rôznych cenových reláciách.
Tie najlacnejšie môžete kúpiť od 600 eur, ale ideálnou voľbou je kúpiť si letenky v priemere okolo 1000 eur, kde už budete mať aj aký taký komfort.

Akvárium s vydrami aj lyžovanie, stačí si vybrať

Vancouver je mesto plné života a turistického ruchu. Dokazujú to aj početné atrakcie, ktoré spríjemňujú návštevníkom ich pobyt. Jednou z najzaujímavejších tunajších expozícii je Vancouverské akvárium, plné, pre túto oblasť typických, morských vydier alebo Umelecké múzeum. Samotné centrum mesta City of Vancouver je obklopené 18 miestnymi aglomeráciami s tisíckami typických anglických domčekov.

Ak nasadnete v centre na autobus, choďte sa pozrieť na najstaršiu atrakciu v meste, reťazový most cez miestami až 90 m hlbokú tiesňavu rieky Capilano. Naozaj nádherný výhľad na celé okolie je zo štvrtého a najnovšieho mosta, ktorý je 140 metrov dlhý. Romantické duše môže potešiť prechádzka pod douglasovými jedľami. Nádherný výhľad je aj na množstvo okolitých pohorí, napríklad horu Grouse, Cypress alebo Seymor.
V zime sú tieto miesta rajom lyžiarov a nie nadarmo sa tu konali v roku 2010 zimné olympijské hry. Na Grouse je celkom 22 zjazdoviek a autobusom tam dôjdete z mesta za osem minút. Najlacnejšie si zalyžujete na Cypress, naopak pekne draho vás vyjde lyžovačka v stredisku Whistler.

Trolley vás zaručene nepripraví o žiadny z vancouverských unikátov

Ak sa vydáte do víru veľkomesta, využite pre svoje cestovanie medzi mrakodrapmi typický vencouverský dopravný prostriedok – tzv. Trolley, čo je kombinácia autobusu s trolejbusom, kde vám vodič poslúži aj ako dobrý sprievodca. Za pozornosť stojí napríklad knižnica, ktorej budova pripomína rímske Colloseum, štvrť Gastown so 4-tonovými parnými hodinami, ktoré hrajú každú štvrťhodinu vďaka svojim piatim parným píšťalám. Za dobrého počasia vystúpte na 167 metrov vysokú vyhliadkovú vežu, odkiaľ je nádherný výhľad na celé mesto.

Osobitnú pozornosť návštevníkov Vancouveru si zaslúži unikátna budova Canada Place z roku 1984, pôvodne určená pre výstavu Expo, ktorej strecha pripomína plachty lode. Predtým sa z bývalého prístavu dovážal a vyvážal tovar z Orientu, dnes vedie od budovy metro, je tu heliport a kotvisko pre hydroplány. Odfotiť si môžete aj obrie parníky, plaviace sa pravidelne na Aljašku. Ďalšou pozoruhodnou časťou mesta je slávny Stanley park, ktorý je zároveň tretím najväčším mestským parkom na svete.

Cez deň sa tu dajú obdivovať krásne stromy, kríky a lúky, posiate tisícimi hubami. Večer budete počuť kojota a povšimnete si určite aj veveričiek alebo malého mývala. Dajte si však pozor na ich kŕmenie, to je tu zákonom zakázané! Park inak pretína cesta a tak si tú romantického pokoja príliš neužijete. Hojne je Stanley park využívaný tiež športovcami. Jogging, on-line korčule alebo skateboard medzi miestnymi na plnej čiare vedú.

Číňania a čínska štvrť – jedna z najvýraznejších častí mesta

Jednou z najvýraznejšej časti mesta je čínska štvrť Hongcouver. Na prvý pohľad vás upúta predovšetkým červeno natreté pouličné osvetlenie, typickí čínski draci a lampióny. Za návštevu tu stojí prvá kompletná klasická Čínska záhrada Dr. Sun Yat-Sen, otvorená v roku 1986.

Aj vďaka tomuto neváhajte. Najväčší západoamerický prístav a zároveň dvojmiliónové kanadské mesto vás pozývajú k návšteve. Moderné mesto plné mrakodrapov v protiklade s pokojnými domkovými štvrťami a krásnou prírodou rozhodne stoja za poznanie.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek