Dubaj 2 (Full HD)

Autor:
/
11. júla 2018

O osídlení mesta Dubaj vieme od konca 18. storočia, ale tento malý mestský štát na pobreží Perzského zálivu bol výrazne závislý od svojho suseda Abu Dhabí a to až do roku 1833, kedy sa osamostatnil a stával sa silným lokálnym štátom. V roku 1971 sa začína skutočný rozprávkový príbeh emirátu Dubaj, ktorého hlavné mesto nesie rovnaké meno. Stal sa druhým najsilnejším členom novovzniknutej federácie 7 emirátov. Cestu tejto nezávislej bohatej krajiny vydláždila ropa. Tá je hlavným zdrojom bohatstva emirátu Dubaj, vďaka ktorému mohol zo svojho rovnomenného hlavného mesta vybudovať snáď najluxusnejšie mesto na svete. Okrem toho mu výrazné príjmy plynú aj z prepravy tovarov z celého sveta v jeho prístave.

Zátokou Perzského zálivu Creek dlhej 12 km a často mylne považovanou za rieku je Dubaj, ktorý je rozdelený na 3 hlavné celky. Každý z nich je úplne iný a preto je Dubaj mestom kontrastov. Prvým z nich na severovýchodnom brehu je Deira, ktorá vás zavedie do minulosti na tradičný arabský trh, Gold Souk – najväčší trh sveta. Je to trh zo zlatom a šperkmi, ale v tejto štvrti nájdete aj stánky s korením, či arabskou kávou, tradičným remeslami a indickou kuchyňou. Heslo dňa je Vyjednávať!

 

ZNAČKY

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Prihláste sa k odberu noviniek

Naši partneri
 
DJI
WY
KLM
Hotel Pod Bránou
Waldtour
British Airways
Bardejov
Patince
Marriott
Permon
 
Sme aj na Instagrame
Instagram did not return a 200.

Sledujte ma!