Hlavná stránka » Videos » Rumunsko (4K)
Video Travel & Cities

Rumunsko (4K)

Rumunsko sa rozprestiera v juhovýchodnej časti Európy. Zaberá väčšinu Balkánskeho polostrova. Východné brehy krajiny obmýva Čierne more. Susedí s Bulharskom, Srbskom, Maďarskom, Moldavskom a Ukrajinou.

Rumunsko patrí ku krajinám s bohatou históriou. Nálezy dokazujú, že bolo územie osídlené už v paleolite. Dejiny formovali rôzne kmene a národy a dokonca vojnové konflikty. Návštevníci dnes môžu obdivovať množstvo historických pamiatok, najmä úžasné hrady a zámky. Cítiť vplyvy grécke, rímske, islámske, kresťanské, románske i slovanské.

Do dnešných dní si Rumunsko chráni svoje jedinečné prírodné bohatstvo. Stále tu nájdete nedotknuté miesta, horské jazerá, tajomné jaskyne, husté lesy a fascinujúce výhľady. Pohoria sú priam ideálnym miestom na horskú turistiku a v zime na lyžovačku. Zaujme vás bohatá sieť turistických chodníčkov a tiež krásne pláže s rozmanitými službami.

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Partner:

Najčítanejšie články

Kategórie

Reklama

WordPress Image Lightbox Plugin