Základné informácie

Egypt – Základné informácie

Autor:
/
3. novembra 2018

Nájdete tu množstvo kultúrnych a historických pamiatok nesmiernej hodnoty, máte možnosť pozorovať skvostný podmorský život v Červenom mori, opaľovať sa na nekonečných piesočnatých plážach , či sa oddávať vodným radovánkam.

egypt2

Cestovateľ, ktorý sa rozhodne cestovať do Egypta, by nemal zabudnúť ani na jednu z možností, ktoré táto krajina ponúka. Piesočnaté pláže, nekonečná hladina trblietajúceho sa mora a  kvalitné hotely, ktoré urobia vašu dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov. Na svoje si prídu aj potápači – Červené more s jeho fascinujúcim podmorským svetom môžu objavovať nielen tí, ktorí majú s potápaním bohaté skúsenosti.

egypt_main

Vďaka množstvu kvalitných potápačských centier sa môžu do hlbín ponoriť aj úplní začiatočníci. A tým, ktorí nechcú túto ponuku využiť, postačí aj položiť sa na hladinu mora a šnorchlovať. Pre tých, ktorí nemajú v obľube iba relaxovať na plážach pri mori, sme pripravili poznávacie a kombinované zájazdy. Počas týchto zájazdov sa môžete ponoriť do histórie, ktorá je stará niekoľko tisíc rokov a objavovať dotyky slávy už dávno zaniknutých ríš.

 EGYPT / ČERVENÉ MORE

  • PREPITNÉ
    Prepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť prepitné sa odrazí na kvalite obdržaných služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom prepitného je  len vo vašich rukách.
  • ZDRAVIE – OČKOVANIE
    Pri cestách do Egypta nie je vyžadované žiadne očkovanie. O odporúčaných očkovaniach sa informujte u svojho praktického lekára.

 CESTOVNÉ DOKLADY

Pri turistických cestách do Egypta je od držiteľov cestovných pasov SR vyžadované vstupné vízum. V rámci zlepšovania služieb našim klientom ponúkame možnosť zaistenia víza už pred odletom zo Slovenskej republiky.
V prípade, že máte víza predplatené už zo Slovenskej republiky, kontaktujte po výstupe z lietadla pred pasovým odbavením zamestnanca našej partnerskej cestovnej kancelárie označeného logom Kartago tours. Tomuto pracovníkovi predložte komplexné odbavenie, na ktorom je uvedený počet víz. Na jeho základe Vám budú vydané víza na počet osôb uvedených na komplexnom odbavení. Podmienkou k získaniu Víza je cestovný pas platný minimálne 6 mesiacov po návrate z krajiny.  Držitelia cestovných pasov iných štátov sú povinní zabezpečiť si potrebné doklady na cestu na príslušnom veľvyslanectve alebo konzuláte. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov s rodičom iného mena, odporúčame mať so sebou kópiu rodného listu dieťaťa v angličtine. Ak cestuje dieťa mladšie ako 18 rokov so starými rodičmi alebo inými osobami, odporúčame mať so sebou podpísané prehlásenie jedného z rodičov, že s danou osobou môže cestovať (súhlas rodiča s vycestovaním v angličtine s uvedeným telefónnym číslom).

S platnosťou  od 1. januára 2013 musí byť každý občan, teda aj maloletí,  držiteľom vlastného cestového dokladu.

ZNAČKY
RELATED POSTS

PRIDAŤ KOMENTÁR

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Our web support
Prihláste sa k odberu noviniek