You dont have javascript enabled! Please enable it! 10 najlepších európskych vianočných trhov - Travelista

10 najlepších európskych vianočných trhov

Avatar Juraj | 30 októbra, 2023


Vychutnajte si sviatočnú náladu, dajte si pohár vareného vína a zorganizujte si krátky výlet na jeden z týchto európskych vianočných trhov.

Zabudnite počas týchto Vianoc na svoju domácu ulicu a vyberte sa na jeden z európskych vianočných trhov v Európe. Stretnite sa s miestnymi obyvateľmi, prechádzajte medzi sviatočnými stánkami a popíjajte varené víno, zatiaľ čo vám budú spievať vianočné koledy.

Vtesnajte sa do sviatočného miniprázdninového pobytu a vráťte sa domov s nezvyčajnými dobrotami a darčekmi.

Winter Wonderland, Hyde Park, Londýn

Toto nie je iba vianočný trh. Je to Hyde Park Winter Wonderland s predstaveniami ako Justin Fletcher’s singalong, Zippov vianočný cirkus, tematické ľadové kráľovstvo, ľadový bar a najvyššie vyhliadkové koleso na svete (70 metrov vysoké).

Môžete si však dopriať aj menej vzrušenia a len tak sa prechádzať okolo vianočných chatiek, popíjať varený cider a chrumkať fondánové dobroty.

Kedy: 27. novembra 2023 – 1. januára 2024


Vianočné trhy v Montepulciane, Toskánsko, Taliansko

V stredovekom mestečku Montepulciano na vrchole kopca v Toskánsku sa každoročne koná vianočný trh, na ktorý je bezplatný vstup. Na námestí Piazza Grande a v priľahlých uliciach sa nachádza viac ako 70 drevených chatiek, v ktorých sa predávajú tradičné remeselné výrobky, sladké dobroty, kožené výrobky a vianočné ozdoby. ide o najväčší vianočný trh v strednom Taliansku. Na trhu, z ktorého je výhľad na úrodné kopce údolia Val D’Orcia, sa nachádza aj kolotoč a mini ranč s poníkmi.

Neďaleko sa nachádza pevnosť Poliziana premenená na hrad Santa Clausa. Deti tu môžu navštíviť Santu a zúčastniť sa na aktivitách a interaktívnych predstaveniach. V záhrade pevnosti sa nachádza aj klzisko.

Kedy: V decembri (presný termín ešte nie je určený. Viac info nájdete tu.)


Vianočný trh v katedrále Winchester, Spojené kráľovstvo

Vianočný trh vo Winchesteri priláka ročne viac ako 400 000 návštevníkov a je plný sviatočnej nálady. S výhľadom na Winchesterskú katedrálu sa na trhu nachádza viac ako 100 stánkov, v ktorých sa predávajú sviatočné pochúťky, ako je varené víno, klobásy, koláče a miestne špeciality. Katedrála je po súmraku osvetlená a na trh vrhá krásnu žiaru.

PREČÍTAJTE SI:  Kedy je najlepší čas na návštevu Srí Lanky?

Určite si pozrite vianočné podujatia v katedrále vrátane vianočného lampiónového sprievodu a koncertu kolied.

Kedy: od 17. novembra do 21. decembra 2023


Vianočný trh v Tallinne, Estónsko

Historické Staré mesto sa premení na nákupný raj, kde si môžete kúpiť tradičné estónske potraviny a remeselné výrobky, hračky, ručne vyrábané svetre, ovčie kožušiny a plstené klobúky. Zbory a hudobníci naplnia atmosféru hudbou a speváci kolied zabávajú počas celého obdobia konania podujatia.

Teploty v tomto ročnom období klesajú takmer k nule a vysoké veže mesta a farebné stredoveké domy vytvárajú mrazivú, bielu scenériu. Na tomto pozadí predávajú stánkari plstené klobúky, papuče, pohánkové vankúše, drevené misy a artefakty, prútené výrobky, krásne ručne šité deky, keramiku a sklo, zvieratá z morskej trávy, domáce sviečky, vianočné vence, pletené čiapky, šály a tradičné svetre.

Vzduch naplní vôňa horúceho vareného vína spolu s lahodnými vôňami estónskych sviatočných jedál, medzi ktoré patrí bravčové mäso, kyslá kapusta, krvavničky, horúce polievky, perníky, marcipán, med, sušienky, orechy a sladkosti.

Kedy: od 1. decembra 2023 do 7. januára 2024


Striezelmarkt, Drážďany, Nemecko

Striezelmarkt je pravdepodobne najstarší vianočný trh v Nemecku a tento rok (2023) sa bude konať už po 589. krát. Striezelmarkt (od slova Striezel, ktoré znamená dlhý pletený rožok) je známy svojím Stollenfestom – Stollen je nemecká verzia vianočného koláča z ovocia a marcipánu. Pekári sa pustia do pečenia najväčšieho vianočného koláča na svete, ktorý nakoniec váži okolo štyroch ton a verejnosti sa podáva 5. decembra, ale až potom, čo ho stovky cukrárov prenesú cez celé staré mesto.
Kúpite si tu napríklad luskáčiky, umelecké sklo z Durínska (môžete tu zastihnúť aj sklárov a rezbárov) a keramiku z Hornej Lužice.

Kedy: od 11. do 30. decembra 2023


Tuomaan Markkinat, Helsinki, Fínsko

Fíni radi oslavujú Vianoce a Tuomaan Markkinat je najstaršie a najväčšie podujatie svojho druhu v Helsinkách. Je tiež veľmi pravdepodobné, že celé mesto bude zahalené do hrubej snehovej prikrývky, zatiaľ čo nad Aleksanterinkatu, oficiálnou vianočnou ulicou Helsínk, sa budú vznášať blikajúce svetlá.

PREČÍTAJTE SI:  TRAVELCENZIA: Najlepšie hotely na gréckych ostrovoch 1. časť

Svetlá sú dlhoročnou tradíciou, ktorá sa prvýkrát začala v roku 1949 na znak nádeje po druhej svetovej vojne. Trh sa nachádza na Senátnom námestí a je miestom, kde si môžete kúpiť krásne vyrobené darčeky, ako aj miestne produkty, ryby, mäso a hotové jedlá. Nachádza sa tu aj tradičný kolotoč, na ktorom sa deti môžu zadarmo povoziť.

Kedy: Od 1. decembra do 22. decembra 2023


Vianočné trhy vo Viedni, Rakúsko

Viedenský vianočný trh na námestí Rathausplatz je s viac ako miliónom návštevníkov ročne pravdepodobne najobľúbenejším vianočným trhom v Európe. Viac ako 100 stánkov tvorí pestrú zmes nápadov na darčeky od kandizovaného ovocia, umeleckých remesiel až po voňavé sviečky z včelieho vosku. V Rakúsku sú to predovšetkým pečené jablká a pečené gaštany. Zapíjajte ich hrnčekom Gluhweinu a počúvajte zbor trubačov, aby ste sa dostali do nálady.

Kedy: Od 18. novembra 2023 do 7. januára 2024


Vianočný trh v Lille, Francúzsko

V predvianočnom období Lille hýri farbami a svetlami. Deväťdesiat drevených stánkov v štýle chatiek zdobí námestie Rihour, kde sa pečú gaštany a predávajú šperky, hračky a darčeky. Neodchádzajte domov bez toho, aby ste ochutnali vafle a perníky.

Len kúsok odtiaľto na námestí Grand’Place, ktoré ponúka všetku jarmočnú zábavu, sa nachádza veľké ruské koleso, z ktorého sa môžete pozrieť na mesto z vtáčej perspektívy, a kolotoč, ktorý vždy tancuje za zvukov piesne Noel.

Preskúmajte staré mesto, kde je každá ulica vyzdobená množstvom vždyzelených girlánd ozdobených červenými a zlatými stuhami (napríklad Rue de la Grande Chaussée a Rue de la Monnaie).

Kedy: od 17. novembra do 30. decembra 2023


Bruselský vianočný trh

Ak milujete belgickú čokoládu a chcete ochutnať regionálne dobroty, ako sú “klaasjes” – ploché tvrdé koláče – a “speculoos”, tvrdý perník vytvarovaný do podoby Mikuláša, potom sa vyberte na vianočné nákupy do Bruselu.

PREČÍTAJTE SI:  Prepitné v zahraničí...

Všade nájdete taniere s moules alebo dusenými slimákmi, ak by ste dostali chuť na jedlo. Okrem toho si môžete obuť korčule a vychutnať si korčuľovanie na klzisku, ktoré sa nachádza na námestí Place de la Monnaie. Na námestí Grand-Place bude tiež vianočný stromček a svetelná a zvuková šou.

Kedy: od 24. novembra 2023 do 31. decembra 2023


Tivoli Christmas Market, Kodaň

Záhrady Tivoli sa premenia na vianočnú krajinu plnú vianočných stromčekov, nádherného osvetlenia, vianočných predstavení a pestrofarebných stánkov. Obdarujte seba alebo niekoho iného kodaňskými porcelánovými alebo drevenými bábikami. Neodchádzajte však domov bez toho, aby ste ochutnali tradičný glögg – dánske varené víno zmiešané s likérom a korením.
K dispozícii sú aj rôzne zábavné atrakcie, ako napríklad klzisko, jazda na poníkoch a útulný vianočný bazár s usmievavým Santa Clausom.

Kedy: Od 19. novembra do 31. decembra 2023.  • Copyright ©2012-2023, Code & Design: Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231 , DIČ: 1123694462, +421 907 31 88 00
  • Kontakt

%d blogerom sa páči toto: