You dont have javascript enabled! Please enable it! ⍟ Dronom ponad Sardíniu

⍟ Dronom ponad Sardíniu

Avatar Juraj | 30 novembra, 2020

Sardínia je druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori a zároveň autonómny región Talianska. Je 270 km dlhý od severu k juhu a 145 km široký od západu na východ. Ostrov leží na západ od pevninskej časti Talianska a je rozdelený na osem provincií. Hlavným a zároveň najväčším mestom ostrova je Cagliari na juhu ostrova.

Pobrežie Sardínie je dlhé takmer dvetisíc kilometrov a je pomerne rôznorodé. Striedajú sa vysoké skalnaté úseky s relatívne rovnými úsekmi pobrežia s nádhernými piesočnatými plážami. Sardínia je často nazývaná aj ostrov tisícich pláží.

Najobľúbenejšou plážovou destináciou je Costa Smeralda na severovýchode ostrova. Najfrekventovanejším letoviskom je mestečko Porto Cervo, kde možno nájsť nádherné pláže ako Colonna Beach, Pitrizza Beach alebo Baia Sardinia Beach. Tichšou variantou letoviska v tejto časti Sardínie je Golfo Aranci, ktorý ponúka rybárčenie, potápanie a pozorovanie delfínov v smaragdových vodách zálivu Olbia. K najlepším plážam v Golfo Aranci patria Cala Moresca, Cala Sabina alebo Spiaggia Bianca.

Vďaka nášmu partnerovi MEGA sú naše videá sú uložené na bezpečnom a šifrovanom cloude.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt
1
JÚN
Týždenník TRAVELISTA
od 1.júna každý týždeň ZDARMA
pre každého...
e-mailom vo formáte PDF a ePub
PRIHLÁSIŤ SA