You dont have javascript enabled! Please enable it! Luxusné hotely v Egypte sľubujú kráľovské zaobchádzanie

Luxusné hotely v Egypte sľubujú kráľovské zaobchádzanie

Avatar Juraj | 28 júla, 2023

Už ste preskúmali zázraky Turecka a Malty? Egypt má oveľa pestrejšiu cestovateľskú ponuku ako len pyramídy, od živého Červeného mora až po lákavý Níl. A najlepšie luxusné hotely v Egypte patria k jeho mnohým pokladom.

Od veľkolepých rezortov až po malebné ekologické púštne chaty – tieto ubytovacie zariadenia sľubujú nevídané pôžitky a zanechajú vo vás kráľovský pocit.

Najlepšie luxusné hotely v Egypte

1. Steigenberger Alcazar / Sharm El-Sheikh


Veľkolepé vstupné priestory, impozantné oblúky a prepracované rezby inšpirované islamskou architektúrou tvoria základný charakter hotela Steigenberger Alcazar. Toto útočisko sa nachádza v Nabq Bay na Sinajskom polostrove a víta hostí, ktorí chcú stráviť dovolenku na pláži pri Červenom mori v nádhernej oblasti Sharm El-Sheikh.

Medzi vybavením, vďaka ktorému je hotel Steigenberger Alcazar preferovaným hotelom pre rodiny s deťmi v Egypte, je súkromná pláž s rozlohou 35 000 m², päť reštaurácií, tri bary, záhrady, tri verejné bazény a dostatok priestoru na voľný pohyb detí. Netreba zabúdať ani na butikové služby hotela, od bezplatnej zmrzliny a nealkoholických nápojov až po ovocie na pláži a čas na čaj, ktoré sú súčasťou ponuky all inclusive.

Izby sa vyznačujú nadštandardnou výbavou, plyšovými interiérmi, nádhernými látkami a modernými vymoženosťami. Dvojposchodová luxusná vila na pobreží so štyrmi spálňami, kúpeľňami s vírivkami, súkromným bazénom a viacerými TV je ideálna na rodinnú dovolenku. Našou voľbou spomedzi 610 izieb je však niektorá z 99 izieb typu swim-up, ktoré sa nachádzajú len pár krokov od príjemného bazéna.

2. Adrere Amellal / Siwa


Butikový hotel Andere Amellal je jedným z najinšpiratívnejších ekologických hotelov v Egypte. Primitívne riešená chata je experimentom, ktorý sa snaží o návrat k základnému životnému štýlu, aj keď s niekoľkými vymoženosťami modernej doby, ktoré vám spríjemnia pobyt.

Hotel Adrere Amellal, ktorého koncept navrhol Dr. Mounir Neamatalla, víta hostí, ktorí chcú zažiť umelecký pobyt zameraný na krajinu v jednej zo 40 ručne postavených izieb. Okolité prostredie oázy Siwa v Západnej púšti tvorí neodmysliteľnú súčasť tohto rustikálneho hotela. Vo vzduchu občas cítiť magické tóny, možno preto, že v Siwe kedysi žil slávny Amonov veštec. Najväčším prekvapením je však fakt, že v Adrere Amellal nie je zavedená elektrina.

Táto úchvatná pevnosť, kde sa duny spájajú s oázou, sa za súmraku rozžiari stovkami sviečok z včelieho vosku. Izby pozostávajú z postelí umiestnených na blokoch z kamennej soli, nábytku z olivového dreva, kobercov a malých okien s výhľadom na jazero.

Na trávenie voľného času je k dispozícii bazén a možnosť ochutnať skutočne autentickú egyptskú kuchyňu, ktorá sa pripravuje z ekologických produktov a podáva sa na rôznych miestach v areáli.

3. The Chedi / El Gouna


Hotel Chedi je luxusné letovisko na pláži v dovolenkovom meste El Gouna pri Červenom mori. Jeho 82 izieb a apartmánov, ktoré navrhla rímska interiérová dizajnérka Elisabetta Freda, sa vyznačuje minimalistickou eleganciou s použitím nábytku, ktorý neodvádza pozornosť od nádherného vonkajšieho výhľadu.

Okná od podlahy až po strop, nabíjacie USB porty, podušky, inteligentné HDTV, dažďové sprchy a prírodné farby predstavujú spojenie modernej estetiky s egyptským a ázijským vplyvom, ktorý je viditeľný aj na iných miestach hotela.

Chedi, čo v thajskom jazyku znamená „budhistická stavba“, je výsledkom pokračujúceho partnerstva medzi švajčiarskou spoločnosťou Orascom a singapurskou spoločnosťou GHM. Medzi mnohé zaujímavosti rezortu patrí 250 metrov dlhá súkromná pláž s vodnými športmi a ležadlami, ako aj dva veľké vonkajšie bazény.

Hoci sa v hoteli The Chedi nachádzajú štyri reštaurácie, odporúčame vám rezervovať si aspoň raz stôl v reštaurácii Nihon. Nielenže sa v tejto reštaurácii podávajú vynikajúce japonské jedlá, ale z jej strešného vyhliadkového bodu sa naskytá úžasný panoramatický výhľad na okolie.

4. The St. Regis / Cairo


Vďaka bezkonkurenčne najlepšej polohe na nílskom nábreží, neuveriteľnému prepychu všade, kam sa pozriete, a typickým službám komorníka vo všetkých kategóriách izieb je hotel The St. Regis, Cairo nepochybne jedným z najlepších luxusných hotelov v Egypte. Tento 39-poschodový hotel na nábreží rieky, ktorý navrhol architekt Michael Graves, ponúka 233 izieb, 50 apartmánov a 79 apartmánov s personálom.

Veľkolepé interiéry hotela oslavujú históriu prostredníctvom luxusného nábytku a kráľovských textúr; nechýbajú trblietavé krištáľové lustre, zložité drevorezby, farebné výšivky a nádherné perleťové intarzie. Egyptský vplyv s moderným nádychom pokračuje aj v izbách s oknami od podlahy až po strop, dreveným obložením a elegantným nábytkom, ktorý dokresľujú upokojujúce odtiene púštnej hnedej na stenách.

Keď vyjdete von, hotel St. Regis vás bude nabádať, aby ste strávili trochu času pri vyhrievaných bazénoch alebo si napravili náladu v posilňovni. Gastronómia v hoteli je vážna vec, pretože hostia sa môžu stravovať v jednej zo siedmich vynikajúcich reštaurácií, ktoré uspokoja každú príležitosť alebo epikurejskú túžbu. Naša obľúbená? Pohodová a neformálna reštaurácia Sirocco pri bazéne je vhodná na pohodlný obed. Na večeru si môžete vybrať temnú a atmosférickú reštauráciu J&G Steakhouse alebo svetlú a tematickú ázijskú reštauráciu Tianma.

5. The Makadi Spa Hotel / Hurghada


Egypt, ktorý bol kedysi domovom najvplyvnejších kráľov a kráľovien známeho sveta, stále vyžaruje starosvetský šarm, vďaka ktorému je obľúbenou destináciou pre páry. Hotel The Makadi Spa, ktorý je určený len pre dospelých, ponúka 282 apartmánov na pláži a úžasný výhľad na Červené more.

Vďaka svojej veľkolepej rozlohe má hotel aj v čase, keď je plne obsadený, dostatok vyhradených a odľahlých miest pre páry, aby si mohli vychutnať súkromné chvíle. Maurská architektúra s jemnými farebnými tónmi a zložitými arabskými interiérmi v celom hoteli poskytuje dokonalé zázemie pre intímne chvíle.

Okrem toho má hotel niekoľko bazénov vrátane infinity bazéna, ako aj kúpeľné a wellness centrum. Nespočetná kulinárska ponuka hotela Makadi nás nechala v úplnom úžase. Gurmáni si môžu pochutnať na morských plodoch v reštaurácii Mariscos, vyskúšať ázijské špeciality v reštaurácii Mandarin, ochutnať miestne egyptské jedlá v reštaurácii Shimmers alebo si vychutnať svetovú kuchyňu v reštauráciách The World a The Cove. Okrem toho sa v celom objekte nachádza zmrzlináreň a niekoľko barov.

Extravagancia hotela Makadi sa prejavuje aj po návrate do izby. Moderné vybavenie, ako sú sprchy, terasy, umývadlá, súkromné bazény a oddelené obývacie priestory, vám pomôžu relaxovať a zregenerovať sa po dni strávenom objavovaním.

6. Address Marassi Golf Resort / Alexandria


Hotel Address Marassi, inšpirovaný nízkopodlažným toskánskym štýlom architektúry a dýchajúci lákavou stredomorskou aurou, je golfové útočisko s rozlohou 624 hektárov na severnom pobreží Egypta. Luxusný hotel, ktorý vlastní dubajská skupina EMAAR, ponúka 48 izieb a apartmánov, ako aj 82 apartmánov s obsluhou.

Obdivujeme, ako premyslené osvetlenie osvetľuje rôzne priestory a umelecké diela rozmiestnené po rezorte, čím ešte viac zvýrazňuje vznešenú architektúru. Projekt realizovaný spoločnosťou Nulty prináša na scénu pocit štýlovej elegancie a zároveň vytvára uvoľnenú a romantickú atmosféru. Ďalším klenotom na korune, ktorú nosí Address Marassi, je 18-jamkové golfové ihrisko, ktoré starostlivo navrhol Peter Harradine. K príťažlivosti tohto útočiska prispievajú aj dva vyhrievané vonkajšie bazény, päť reštaurácií a kúpele so samostatným krytým bazénom.

Izby v hoteli Address Marassi sú lekciou estetického dizajnu. Sú vybavené súkromnými balkónmi a ich tlmené farebné tóny kontrastujú s jasnou modrou a zelenou farbou oblohy, mora a trávy vonku. Ak sa rozhodnete zostať v hoteli, môžete sa nechať rozmaznávať vybavením, ako sú kávovary Nespresso, klimatizácia, bezplatné Wi-Fi, interaktívne televízory a kúpeľne s dažďovými sprchami a vaňami.

7. Sonesta Star Goddess / Plavba po Níle


Vychutnajte si úplne jedinečný spôsob spoznávania Egypta, keď sa nalodíte na loď Sonesta Star Goddess a vydáte sa na plavbu po Níle. Sonesta je riečna loď s kompletne zariadenými apartmánmi a ponúka plavby na tri, štyri a sedem nocí medzi Asuánom a Luxorom.

Zárukou nezabudnuteľnej a pohodlnej plavby je 33 apartmánov rozdelených do troch kategórií pomenovaných podľa troch slávnych hudobných skladateľov: Beethovena, Mozarta a Chopina. Všetky izby sú však vybavené vlastným balkónom a modernými prvkami, ako je drevená a kobercová podlaha, samostatný obývací priestor, LED TV, prístup na internet, klimatizácia a kúpeľňa s wellness zariadením.

Mimo súkromnej izby poskytuje Sonesta Star Goddess svojim cestujúcim množstvo verejných priestorov. Interiéry vstupnej haly sú jednoduché, ale majú vysoký strop a veľké okná, z ktorých sa naskytá nerušený výhľad na prechádzajúce mestá a krajinu. Bazén, reštaurácia pod holým nebom a uzavretá jedáleň sú miestom, kde sa všetci denne stretávajú, aby si vymenili príbehy počas plavby v hoteli, ktorý patrí medzi najlepšie luxusné hotely v Egypte.

8. Sofitel Legend Old Cataract / Aswan


Keď sa hovorí o ikonických luxusných hoteloch v Egypte, nesmie chýbať Sofitel Legend Old Cataract. Je to viktoriánsky palác z 19. storočia, ktorý sa nachádza na strategickom mieste na brehu Nílu oproti ostrovu Elephantine. Hotel postavený v roku 1899 Thomasom Cookom a rozšírený v roku 1961 prešiel v rokoch 2008 – 2011 rozsiahlou rekonštrukciou. V súčasnosti pozostáva zo 138 izieb rozdelených na Nílske krídlo a Palácové krídlo, pričom toto krídlo je miestom pôvodného hotela.

Hotel Old Cataract sa nachádza v Núbijskej púšti a láka hostí romantickým prostredím a neomurskou architektúrou. Nie je tiež žiadnym prekvapením, že hotel je už od svojho vzniku dlho vyhľadávaným dovolenkovým miestom pre bohatých a slávnych. Medzi najslávnejších hostí tohto sídla patrí Agatha Christie, ktorá počas pobytu v tomto hoteli napísala dielo Smrť na Níle. Vrelo vám odporúčame, aby ste si nenechali ujsť hotelový čaj a prehliadku apartmánov Agathy Christie a Winstona Churchilla, ktoré vám umožnia zasvätenú prechádzku históriou.

Hoci izby v hoteli Sofitel Legend Old Cataract stále vyžarujú nádheru svojej niekdajšej slávy, počas pobytu si môžete užívať aj všetky moderné vymoženosti. Navyše sa hotel môže pochváliť infinity bazénom, krytým bazénom určeným len pre dospelých, piatimi reštauráciami a štyrmi barmi. Pokiaľ ide o kulinársku ponuku, reštaurácia Terrace ponúka návštevníkom fascinujúci výhľad, zatiaľ čo reštaurácia 1902 je neprehliadnuteľnou príležitosťou ochutnať vynikajúce jedlá francúzskej kuchyne.

9. Al Moudira / Luxor


Al Moudira, teda „šéfka“, dostala svoje meno podľa toho, ako zamestnanci a robotníci, ktorí objekt stavali, nazývali majiteľku, fotografku a dizajnérku Zeinu Aboukheirovú. Hotel Al Moudira patrí medzi najlepšie butikové hotely v Egypte a Zeina ho vytvorila z lásky za pomoci architekta Oliviera Sedaouiho.

K rezidencii, ktorá je vzdialená približne 40 minút jazdy autom z medzinárodného letiska Luxor, sa môžete dostať aj loďou a urobiť si tak trochu dramatickejší príchod. Po príchode na prvý pohľad zaujme typická arabská architektúra s oblúkmi a kupolami s bohatými arabskými vzormi. Egyptský vplyv je však rovnako zjavný prostredníctvom keramických fontán, osemhektárovej záhrady s aromatickými kvetinami a nádvoria zariadeného starožitným nábytkom, ako napríklad starobylým divánom a sýrskymi rámami z 18. storočia.

54 izieb v hoteli Al Moudira je spojením pestrých farebných vzorov, ktoré sa odrážajú na ručne maľovaných freskách a ich vybavení. Okrem toho vysoké stropy, stĺpy, náladové osvetlenie, postele s baldachýnom a prepychové vane pomáhajú vytvárať kráľovskú atmosféru.

Hotel Al Moudira, ktorý sľubuje zážitkový pobyt, ponúka svojim hosťom množstvo možností na oddych, od bazéna, solária a kúpeľov až po turecké kúpele a Eastern Bar. Na svoje si prídu aj gurmáni, pretože raňajky, obedy a večere zahŕňajú rôzne jedlá medzinárodnej kuchyne s dôrazom na čerstvé a chutné pokrmy podávané v jedinečnom prostredí.

10. Al Tarfa Desert Sanctuary Lodge & Spa / Dakhla


V blízkosti oázy Dakhla, ale vo vlastnej súkromnej rezervácii s rozlohou 200 000 m², sa nachádza ekologický rezort Al Tarfa známy svojou bezkonkurenčnou extravaganciou uprostred vidieckeho kúzla Západnej púšte. Je to komorný hotel, na ktorom sa nám páči, ako jeho exteriéry z hlinených tehál a kameňa plynulo splývajú s krajinou a vytvárajú ekologické a ekonomické útočisko, ktoré si ctí svoje okolie.

Zároveň je Al Tarfa ideálnym miestom pre rodiny, ktoré chcú spoznávať kultúru a životné prostredie bez toho, aby sa vzdali pohodlia moderného sveta. Či už ide o vzrušujúce ťavie safari, jazdu na koni, púštne dobrodružstvá na terénnych vozidlách 4×4 alebo potulky po okolitých datľových sadoch, je tu veľa možností, ako zaujať hostí všetkých vekových kategórií.

Hotel Al Tarfa, ktorý vlastní a prevádzkuje spoločnosť Camps & Lodges of Egypt, pozostáva z 20 individuálne navrhnutých apartmánov. Interiéry týchto izieb, ktoré sa vyznačujú rustikálnym štýlom, majú silný saharský vplyv a sú vybavené klimatizáciou, nábytkom na mieru, kobercami a súkromnými terasami.

Pôvab rezortu Al Tarfa pokračuje aj vonku, kde sa nachádza lounge bar Dar Al-Mona postavený z prírodných prvkov a bazén na dunách s nádherným výhľadom. Stravovanie v hoteli Al Tarfa nie je o nič menej pozoruhodné, pretože kuchári používajú výlučne organické a miestne zakúpené suroviny a denne podávajú vybrané menu podľa rôznych egyptských receptov.

11. The Oberoi Beach Resort / Sahl Hasheesh


Hotel Oberoi Beach Resort sa rozprestiera na ploche 19 249 m² a leží pri Červenom mori. Ide o pôsobivé ubytovanie, v ktorom arabská architektúra a kultúrne významný dizajn, zvýraznený kupolovitými stropmi, stĺpmi a použitím prírodných prvkov, vytvárajú náladu na zasnený oddych. Hotel The Oberoi, ktorý patrí medzi najlepšie luxusné hotely v Egypte, je zároveň dokonalou vstupnou bránou na spoznávanie pestrého vodného života, ktorý je v zálive Sahl Hasheesh doma.

Izby v tomto komplexe apartmánov vás budú rozmaznávať veľkorysosťou, či už ide o zapustené mramorové vane v kúpeľniach, súkromný bazén v apartmánoch Grand Suites alebo rozsiahly vnútorný a vonkajší priestor v apartmánoch Royal Suites. Egyptská estetika dizajnu dodáva izbám osobitý charakter, ktorý je založený na miestnom étose, od oblúkov a nádherne orámovaných okien až po začlenenie tradičných ornamentov, ako sú nástenné závesy a papyrusové lampy.

K pôvabu rezortu The Oberoi Beach Resort prispieva aj množstvo spoločných zariadení. Bazén s dvoma vírivkami, oddelenými časťami pre deti a dospelých a žiarivo žltými slnečníkmi je živým miestom na stretávanie sa s ostatnými hosťami.

Hlavná hotelová jedáleň s nádvorím a terasou, ako aj indická reštaurácia Zaffran zároveň zaručujú, že aj vášniví labužníci budú odchádzať s nezabudnuteľným kulinárskym zážitkom.


  • ©2012-2024 Juraj Ilavský – Darcstudio, Karpatské námestie 7770/10A, 831 06 Bratislava-Rača, IČO: 55188231
  • Kontakt